Blog ifirma.pl

Biznes od kuchni – VR Premium

|
|
4 minut czytania
Historia VR Premium, czyli o tym, co mają wspólnego bracia Lumiere i Steve Jobs. Opowiada Adam Jędrychowski.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Historia VR Premium, czyli o tym, co mają wspólnego bracia Lumiere i Steve Jobs. Opowiada Adam Jędrychowski. VR Premium to niezwykły projekt grupy ludzi, którzy postanowili wejść w zupełnie nowy świat filmów 360 i wirtualnej rzeczywistości. Naszą misją jest popularyzacja nowego, immersyjnego medium, dzięki któremu reklamy staną się ciekawsze i, w konsekwencji, skuteczniejsze.  

Na początku było Prezi

Studio powstało w maju 2015 roku, ale nasza historia zaczęła się dużo wcześniej – od Presente Design, czyli projektowania prezentacji Prezi. Dziś VR Premium i Presente Design istnieją równolegle, zapewniając naszym klientom szerokie spektrum usług. Pomysł na biznes pojawił się na początku 2015 roku, gdy po raz pierwszy mieliśmy na głowie gogle Gear VR. Wtedy zrozumieliśmy, że wirtualna rzeczywistość to przyszłość rynku reklamowego i medialnego. Coś, co warto rozwijać, by za kilka lat móc spojrzeć wstecz – i nie żałować, że nie skorzystało się z niesamowitej szansy. Stworzenie tak nowatorskiej oferty dla klientów biznesowych było w zasadzie naturalną koleją rzeczy. W końcu zawsze byliśmy w peletonie innowacji, oferując świeże i dynamiczne prezentacje Prezi, gdy reszta świata kurczowo trzymała się Power Pointa.  

Pracowite początki

Wizja zwykle jest piękna, ale musi ją podeprzeć ciężka praca. Zamówiliśmy gogle Samsung Gear VR z USA (dziś już są dostępne w normalnej sprzedaży), kupiliśmy zestaw kamer, wydrukowaliśmy na drukarce 3D specjalny stelaż. Zaczęły się tygodnie żmudnych prób i pierwszych nagrań. Nie mieliśmy żadnego wsparcia, żadnych podręczników czy instrukcji obsługi. Znaleźliśmy się na nieznanych lądach, musieliśmy poradzić sobie sami. Nagrywanie filmów 360 wymaga kompletnie innego podejścia niż w przypadku standardowych produkcji. Skonstruowaliśmy własne mocowania dla kamer, nauczyliśmy się postprodukcji filmów sferycznych i właściwych parametrów obrazu. Zaczęliśmy od nudnych ujęć na podwórku firmy, by kilkanaście tygodni później nagrywać z powietrza, wody i ruchomych pojazdów. Staramy się udowadniać, że technologia VR ma zastosowanie w wielu dziedzinach – w turystyce, marketingu miejsc (nagraliśmy film 360 dla wrocławskiego ZOO), sporcie (relacja z Superfinału ligi futbolu amerykańskiego), projektach unijnych (film dla Lasów Państwowych), w branży eventowej (relacja z Poznań Game Arena) i koncertowej (występ Artrosis we Wrocławiu). Pierwsze zlecenia podłapaliśmy bardzo szybko, a wszystko dzięki kontaktom zebranym w czasie, gdy w ofercie mieliśmy tylko prezentacje Prezi. Rzadko zdarza się taka sytuacja, by branża powstała zupełnie od zera, ostatni raz coś takiego nastąpiło w Dolinie Krzemowej 3-4 dekady temu. Trzeba przyznać, że czuliśmy cząstkę tej atmosfery, w której powstały Apple, HP i Microsoft. To dawało nam wiele sił i satysfakcji.  

VR Premium na co dzień

W VR Premium nie ma nudy. Często jesteśmy w rozjazdach – na spotkaniach z klientami, zdjęciach w plenerze czy konferencjach ze swoim stoiskiem. Ale pracy stacjonarnej też jest sporo, w końcu najbardziej czasochłonną częścią filmu 360 jest jego obróbka na ultrawydajnych komputerach. Oprócz tego w biurze powstają piękne prezentacje Prezi dla firm z całej Polski. Nasza promocja opiera się na dwóch filarach – działaniach w internecie oraz obecności na popularnych eventach. Mamy swoją stronę internetową, bloga firmowego, kanał na YouTubie, profile na Facebooku, Twitterze i Instragramie. Staramy się popularyzować technologię wirtualnej rzeczywistości, która w Polsce wciąż jest mało znana, dlatego prowadzimy rubrykę tematyczną na InnPoland, pokazujemy się na konferencjach i targach (m.in. Poznań Game Arena i Festiwal Inspiracji) oraz spotykamy się z klientami w celu prezentacji filmów 360 na goglach VR. Zależy nam szczególnie na osobistym kontakcie, ponieważ o wirtualnej rzeczywistości można mówić wiele, ale najlepiej ją po prostu pokazać. Nikt nie pozostaje obojętny na uroki tego rewolucyjnego medium. Pamiętacie historię o tym, jak na pierwszym publicznym pokazie filmu braci Lumiere, „Wjazd pociągu na stację w La Ciotat”, widzowie uciekali w popłochu, myśląc, że pociąg zaraz wyjedzie z ekranu? Dla nas obserwacja takich reakcji to codzienność!  
Autor: Adam Jędrychowski – VR marketing manager Presente Design & VR Premium

Prowadzisz własny biznes? Opowiedz nam o nim i pochwal się nim na ifirma.pl.

A może interesują Cię inne ciekawe biznesy, które prezentujemy w ramach cyklu “Biznes od kuchni”?

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie