Powrót

Biznes od kuchni – WordCare. Obsługa stron internetowych

WordCare to odpowiedź na potrzeby właścicieli stron internetowych opartych o WordPressa. Zajmujemy się profesjonalną i kompleksową obsługą stron internetowych. Opiekujemy się blogami, wizytówkami firm, sklepami internetowymi. Świadczymy również usługi “White Label”, czyli agencje interaktywne i freelancerzy tworzący strony www, mogą poszerzyć swoją ofertę o nasze usługi, ale pod swoim szyldem.

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

WordCare to odpowiedź na potrzeby właścicieli stron internetowych opartych o WordPressa. Zajmujemy się profesjonalną i kompleksową obsługą stron internetowych. Opiekujemy się blogami, wizytówkami firm, sklepami internetowymi. Świadczymy również usługi “White Label”, czyli agencje interaktywne i freelancerzy tworzący strony www, mogą poszerzyć swoją ofertę o nasze usługi, ale pod swoim szyldem. Dzięki temu przedsiębiorcy nie muszą sami przejmować się regularną obsługą strony tylko powierzyć te obowiązki specjalistycznej firmie.

obsługa stron internetowych

Skąd wziął się pomysł?

WordPress to potencjał. Potencjał technologiczny, ale również w biznesie. Zarabiać można na nim blogując, prowadząc sklep internetowy, świadcząc usługi tworzenia stron internetowych, tworząc nowe wtyczki, projektując motywy, uczyć go… i ta lista jest długa.

WordCare. Obsługa stron internetowych.

Obecnie WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią na świecie. Na oficjalnej stronie WordPress.org czytamy, iż 34% wszystkich stron na świecie jest wykonanych właśnie z użyciem tego CMS. W praktyce oznacza to jednak większą podatność na ataki ze strony hakerów. Dlatego bardzo ważnym jest, aby przeprowadzać regularne aktualizacje, kopie zapasowe oraz aby odpowiednio zabezpieczyć witrynę w celu zminimalizowania ryzyka ataku. Tutaj narodził się pomysł firmy specjalizującej się właśnie w tej dziedzinie i zapewnieniu właścicielom stron internetowych profesjonalnej i kompleksowej obsługi.

Początki działalności

Zaczynaliśmy od projektowania stron internetowych. Tworzyliśmy strony dla firm oraz sklepy internetowe. Oprócz tego zaprojektowaliśmy także aplikację internetową PWA opartą właśnie na WordPressie. Z czasem jednak, coraz więcej Klientów pytało nas czy moglibyśmy się zająć obsługą ich strony, ponieważ gdy robili to sami, zdarzało się, że po aktualizacjach występowały różne błędy i po jakimś czasie woleli zaniechać prac konserwacyjnych z obawy, iż pojawią się tak poważne błędy, że ich witryna nie będzie wyświetlać się poprawnie. Nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę dlatego zwrócili się do nas z prośbą o pomoc.

Aby móc profesjonalnie świadczyć usługi takie jak nasza firma, trzeba bardzo dobrze poznać WordPressa. Mało tego, nawet nie przypuszczaliśmy, iż profil naszej działalności będzie skupiony tylko na usłudze takiej jak administracja stroną WordPress. Dzisiaj jednak to nasz główny cel – wyręczać Klientów w obsłudze i konserwacji ich stron www.

Obecne wyzwania

Rozpoczynając działalność nasza oferta obejmowała głównie opiekę, obsługę i ochronę. Dzisiaj, rozszerzamy swoją ofertę również dla bardziej wymagających klientów. Aby móc sprostać wymaganiom naszych klientów, wdrożyliśmy niedawno dodatkowe usługi takie jak przyspieszenie prędkości wyświetlania witryny czy nawet usuwanie wirusów malware w miesięcznym abonamencie. Prowadzenie takiej działalności to nie lada wyzwanie, ponieważ trzeba dopilnować, aby każdy aspekt był dopracowany do perfekcji. Od tzw. onboardingu, czyli procesu wdrożenia nowego klienta, poprzez obsługę strony, po proces miesięcznego rozliczania. Dzięki obsłudze takiej funkcjonalności w ifirma.pl, korzystamy z opcji „faktury cykliczne”, które pozwalają odciążyć nas od tego obowiązku i automatycznie, wysyłać faktury do klientów, a następnie odznaczać faktury jako zapłacone w intuicyjny sposób.

Najbliższa przyszłość

W najbliższej przyszłości chcemy całkowicie zintegrować wszystkie procesy rozliczeń i zarządzania bazą klientów z systemem IFIRMA. Zależy nam, aby skupić się jeszcze bardziej na obsłudze naszych Klientów zamiast poświęcać czas na czynności, które mogą wykonywać się samodzielnie. Planujemy również wdrożyć aplikację mobilną pozwalającą naszym Klientom na wysyłanie zgłoszeń dotyczących prostych zmian treści szybko, wygodnie i z każdego miejsca na Ziemi bez konieczności otwierania komputera. Na przykład: Klient zrobi zdjęcie, które ma się znaleźć na stronie, więc wystarczy, że uruchomi aplikację, dołączy zdjęcie, wyśle nam ewentualne dodatkowe informacje dotyczące umieszczenia i potem może śledzić na bieżąco swoje zgłoszenie.

Marketing, promocje, pozyskiwanie klientów

Działamy globalnie, dlatego Klienci poznają nas z różnych kanałów. Ze strony internetowej, bloga, ale również social media. Uważamy, iż dzisiaj każda firma niezależnie od branży może (jak nie powinna) posiadać swoje konta na różnych portalach społecznościowych. Bardzo dużo przychodzi do nas osób również z polecenia innych firm, z którymi już współpracujemy. To bardzo miłe, ponieważ oznacza, że Klienci nas lubią i dobrze im się z nami współpracuje.


Aleksander Misky – przedsiębiorca, założyciel WordCare. Pomaga w prowadzeniu stron internetowych dla swoich Klientów i agencji interaktywnych. Prywatnie miłośnik dalekich podróży, włoskiego jedzenia, chilijskiego wina i kwiecistych krawatów. www.wordcare.eu/ | fb.com/wordcare.eu | instagram.com/wordcare | office@wordcare.eu

Prowadzisz własny biznes? Opowiedz nam o nim i pochwal się nim na ifirma.pl.

A może interesują Cię inne ciekawe biznesy, które prezentujemy w ramach cyklu “Biznes od kuchni”?

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.