Czas pracy w handlu w Wielką Sobotę

czas pracy w handlu w Wielką Sobotę

Zastanawiasz się, czy w Wielką Sobotę będzie jeszcze można zrobić zakupy? Sprawdź, do której będą otwarte sklepy.

Święta zbliżają się wielkimi krokami i każdy chce przygotować na nie coś wyjątkowego. Nic więc dziwnego, że w sklepach panuje wzmożony ruch, wszyscy chcą zdążyć z zakupem niezbędnych artykułów. W dzisiejszej publikacji napiszemy, jak będzie wyglądała praca sektora handlowego w Wielką Sobotę.

Czas pracy w handlu w Wielką Sobotę

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta i w niektóre inne dni ograniczenia dotycząca handlu obejmuja również sobotę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. W tym dniu zgodnie z przepisami powierzanie pracownikowi, pracownikowi tymczasowemu lub zatrudnionemu na podstawie umów cywilnoprawnych wykonywania czynności związanych z handlem po godzinie 14.00 są zakazane. Pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany w związku ze zmniejszeniem wymiaru jego czasu pracy. Zakaz pracy dotyczy osób zatrudnionych i wykonujących pracę, za którą otrzymują wynagrodzenie. Oznacza to, że właściciel sklepu, jego małżonek, dzieci i inne osoby współpracujące mogą pracować w Wielką Sobotę po godzinie 14.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość