Jak wypromować lokalny biznes, korzystając z map Google

Są różne kanały, którymi można reklamować się w internecie: własna strona internetowa, Google AdWords, social media i inne. Równie dobrze można promować się przy pomocy map Google, w dodatku za darmo. Co więcej, dzięki Google Maps można pojawić się na pierwszej stronie w wyszukiwarce, nawet jeśli nie ma się własnej strony internetowej. Jak to zrobić?

Wirtualny spacer

Pewnie każdy z nas choć raz wpisał w Google adres jakiegoś miejsca, aby sprawdzić je na mapie i dowiedzieć się jak do niego dojechać, albo przejść się po nim za sprawą wirtualnego spaceru. Poza nazwami ulic Google Maps wyświetla również informacje o znajdujących się w okolicy firmach i lokalach: od salonów kosmetycznych po szkoły, siłownie, korty tenisowe czy serwisy komputerowe, a nawet usługi freelancerskie. Warto wykorzystać to narzędzie i poinformować potencjalnych klientów o swojej obecności w danym miejscu. Tym bardziej, że dodanie firmy do map Google jest zupełnie darmowe.

Tanie pozycjonowanie z Google Maps

Oto, co wyświetla się po wpisaniu w Google frazy „kosmetyczka warszawa”: mapy-kosm Jak widać wyniki z Google Maps stoją bardzo wysoko, pomiędzy reklamami Google AdWords, a wynikami organicznymi. Zdarza się też, że wyniki z Google Maps znajdują się na samej górze. Oczywiście im więcej firm korzysta z map Google i indeksuje się na tę samą frazę, tym trudniej będzie nam znaleźć się na szczycie. Wówczas konieczne będzie zaplecze SEO: dobrej jakości strona internetowa, linki z zewnętrznych stron i inne. Po kliknięciu w czerwony znacznik (albo po wpisaniu frazy bezpośrednio w Google Maps) wyświetli się wirtualna wizytówka firmy zawierająca informacje o numerze telefonu, godzinach otwarcia i adresie strony internetowej, a także opinie klientów – a zatem potencjalne rekomendacje dla innych. mapy-pokaz Powyżej wynik dla frazy „serwis komputerowy”. Nawet jeśli w trakcie wyszukiwania nie określi się lokalizacji, to Google i tak wyświetli wyniki dopasowane do miejsca, w którym przebywamy – w moim przypadku dla Wrocławia. Dodanie firmy do Google Maps jest darmowe, a wyniki widoczne są w wyszukiwarce na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Obecność firmy w Google jest też przydatna z jeszcze jednego względu: dzięki wirtualnej wizytówce w prosty sposób można zaktualizować dane dotyczące przedsiębiorstwa, a tym samym łatwo poinformować klientów np. o nowym numerze telefonu lub zmienionych godzinach pracy.

Jak dodać firmę do Google Maps

1. Wejdź na stronę google.com/business i kliknij w przycisk “Pokaż firmę w Google”: mapy1 2. Wyświetli się mapa Google. Wpisz w pole wyszukiwania adres swojej firmy, aby wyszukać interesującą Cię lokalizację: mapy1a 3. Po wpisaniu danych wyświetli się kilka różnych firm. Twojej firmy nie ma jeszcze w Google Maps, dlatego kliknij w link “Dodaj informacje o swojej firmie” na samym dole formularza: mapy 4. Wypełnij informacje o swojej firmie: mapy2 5. Kliknij dalej. Pojawi się formularz do zaznaczania obszaru, na którym działa firma: mapy3 6. Po uzupełnieniu informacji kliknij dalej. Wyświetli się komunikat o utworzeniu strony Google+ dla Twojej firmy. Zaznacz, że jesteś osobą uprawnioną i akceptujesz warunki: mapy4 7. Kliknij dalej. Aby potwierdzić, że możesz zarządzać tą firmą w Google, musisz zweryfikować swoje powiązanie z nią. Kliknij więc w pole “Proszę o kartkę z kodem”: mapy5 W ciągu dwóch tygodni Google wyśle do Ciebie kartkę z kodem aktywacyjnym, który będzie ważny przez 30 dni. Kod należy wprowadzić na stronie google.com/add/verify. To wszystko. Na koniec zostaniesz przeniesiony do panelu zarządzania stroną Google+ dla Twojej firmy. Możesz tam dodać swoje logo, uzupełnić dane kontaktowe i informacje o godzinach pracy, czyli stworzyć wspomnianą wcześniej wirtualną wizytówkę: google_moja_firma Warto zainteresować się Google Maps, szczególnie, jeśli prowadzi się lokalny biznes. To darmowe źródło reklamy: łatwy sposób na wypromowanie się w internecie i poinformowanie potencjalnych klientów o swoim istnieniu, który – w przeciwieństwie do social media i reklam w Google AdWords – nie wymaga ani wiele czasu, ani pieniędzy. Korzystacie z Google Maps na co dzień, gdy szukacie jakichś miejsc lub firm? Czytacie wystawione przez użytkowników opinie? Koniecznie sprawdźcie, jak w Google Maps wypada Wasza konkurencja.
BezpiecznaKsiegowoscPan

Bezpieczna księgowość bez wychodzenia z domu

jesteś w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z dedykowaną księgową

*zapomnij o papierkowej robocie, wystaw faktury i zaksięguj koszty w aplikacji ifi

IFIRMA nowoczesna rzetelna księgowość #zostanwdomu

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ
Przetestuj nasz program do faktur
bez zobowiązań