Blog ifirma.pl

Jak zarabiać na Freelancer.com?

|
|
4 minut czytania
Freelancer to światowa platforma outsourcingowa, która działa od kilkunastu lat i nadal się rozwija. Serwis został stworzony do ułatwienia kontaktu pomiędzy pracownikami i pracodawcami. Na stronie można znaleźć najlepszych specjalistów do każdego rodzaju projektu, ale również zarabiać pieniądze dzięki byciu freelancerem. Jakiego rodzaju prace można wykonywać i jak rozpocząć przyjmowanie zleceń?
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Freelancer to światowa platforma outsourcingowa, która działa od kilkunastu lat i nadal się rozwija. Serwis został stworzony do ułatwienia kontaktu pomiędzy pracownikami i pracodawcami. Na stronie można znaleźć najlepszych specjalistów do każdego rodzaju projektu, ale również przyjmować zlecenia. Dziś opowiadamy jak zarabiać na Freelancer.com – jakiego rodzaju prace można tam wykonywać i jak skutecznie spieniężyć swoje talenty.

Jakiego rodzaju zlecenia można wykonywać w serwisie Freelancer?

Na platformie codziennie pojawia się wiele nowych zleceń do wykonania. Warto więc często odwiedzać stronę albo zapisać się na newsletter, żeby otrzymywać powiadomienia na maila czy telefon.

Najłatwiejszym sposobem na znalezienie odpowiedniego projektu jest skorzystanie z wyszukiwarki, która umożliwia wybór pracy pod względem:

 • wielkości,
 • stawki godzinowej lub stałej,
 • lokalizacji
 • oraz dodatkowych wymagań.

Żeby rozpocząć przyjmowanie zleceń należy założyć konto, które oczywiście jest bezpłatne. Istnieją również dodatkowo płatne funkcje umożliwiające pozyskanie większe ilości zleceń, dzięki czemu można jeszcze więcej zarobić.

Po założeniu konta trzeba dokładnie uzupełnić swoje dane i dokładnie opisać profil. Powinien on zawierać szczegółowe informacje na temat naszych umiejętności i kompetencji, portfolio oraz krótkie przedstawienie osoby.

Jak skutecznie szukać zleceń i starać się o nie?

Poszukiwania odpowiedniej pracy w serwisie ze zleceniami dla freelancerów najlepiej jest rozpocząć od przejrzenia dostępnych projektów pod względem własnego doświadczenia, umiejętności, czasu oraz wysokości wynagrodzenia. Zapisując w wyszukiwarce swoje ustawienia, można również otrzymywać specjalne powiadomienia, gdy zostanie opublikowane nowe zlecenie.

Kiedy tylko pojawi się nowy projekt do zrobienia, warto dokładnie przeczytać opis i złożyć najlepszą możliwą ofertę. Trzeba przedstawić najważniejsze korzyści, jakie zleceniodawca osiągnie podczas współpracy.

Serwis zapewnia pełne bezpieczeństwo zarówno pod względem weryfikowanych pracodawców i pracowników, jak i ochronę pieniędzy oraz realizowania wypłat w terminie.

Jak wygląda rozliczenie w serwisie i wysokość opłat?

Za rejestrację i utworzenie profilu platforma nie pobiera żadnych opłat. Bezpłatne jest także odbieranie powiadomień dotyczących projektów, składanie ofert i kontakt z pracodawcą. Na darmowym koncie jest jednak pewne ograniczenie, które dotyczy możliwości złożenia jedynie 8 ofert na miesiąc.

Rozliczenia w serwisie jest bardzo proste, ponieważ freelancer wykonuje pracę na umowę zlecenie dla serwisu, a zleceniodawca otrzymuje fakturę za wykonany projekt również od serwisu. Eliminuje to całkowicie problem tworzenia specjalnych umów pomiędzy wykonawcą a pracodawcą.

W jakich kategoriach można znaleźć prace na platformie dla freelancerów?

Na początku serwis oferował wyłącznie pracę informatyczne, dzięki czemu w bardzo krótkim czasie można było znaleźć najlepszego programistę, który wykonał prostą stronę internetową czy bardziej rozbudowany serwis. Wraz z rozwojem Internetu oraz technologii wzrosło również zapotrzebowanie na inne usługi.

Obecnie Internet umożliwia bardzo szybki i łatwy kontakt dwóch osób z najdalszych zakątków świata. Można więc wykonywać z dowolnego miejsca różnego rodzaju pracę.

Zlecenia dla freelancerów, jakie można znaleźć na platformie dotyczą nie tylko serwisów internetowych i oprogramowania, ale także:

 • copywritingu i przepisywania tekstu,
 • tłumaczeń,
 • wprowadzania danych i administracji,
 • aplikacji na telefony komórkowe,
 • projektowania produktu,
 • biznesu i human resources
 • drukowania 3D,
 • marketingu i reklamy,
 • transportu,
 • księgowości,
 • finansów,
 • a nawet lokalnych zleceń.

Wskazówki i porady dotyczące zleceń na portalu

Żeby zacząć dobrze zarabiać, należy wykazać się cierpliwością oraz regularnie przedstawiać swoją ofertę. Warto również regularnie polepszyć swoje umiejętności oraz pozyskiwać nowe zlecenia.

Praca przez internet wymagania także pełnego skupienia, dobrej organizacji pracy oraz terminowości. Trzeba kontaktować się z klientem i dopasowywać do jego oczekiwań oraz potrzeb. Można w ten sposób zdobyć stałych partnerów do współpracy, którzy zaoferują nam regularne wynagrodzenie, a nawet lepiej płatne stawki.

Po wykonaniu pracy użytkownicy mogą wystawić sobie opinie, które są bardzo cenne w pozyskiwaniu nowych zleceń. Można poprosić również o wystawienie dokładniejszego opisu współpracy w komentarzu.

Jak zarabiać na Freelancer – podsumowanie

Skuteczne zarabianie w tym serwisie wymaga przede wszystkim tego, aby cały czas podnosić swoje kwalifikacje oraz rozwijać umiejętności, dzięki czemu będziemy mogli zgłaszać się do bardziej wymagających zleceń. Podczas składania oferty dobrze jest wykazać się kreatywnością oraz pomysłowością, aby przedstawić siebie jako najlepszego współpracownika do wykonania konkretnego zlecenia. Równie ważny jest szybki kontakt ze zleceniodawcą – nie tylko pozwala od razu ustalić wszelkie szczegóły współpracy, ale również pokazuje, że można na nas liczyć.

▶ Chcesz poszukać zleceń raczej na polskich serwisach? Przeczytaj nasz tekst: Skąd brać zlecenia dla freelancerów – najpopularniejsze serwisy. Sprawdź też 5 wskazówek dotyczących prowadzenia biznesu jako freelancer.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie