Powrót

Najlepsze platformy kursów online

platformy kursów online

W ostatnim przeglądzie sprawdzaliśmy najlepsze marketplace do sprzedaży kursów online. Odznaczały się one sporą konkurencją, co może zniechęcić wielu twórców do tworzenia własnych produktów.

Platformy kursów online - omówione zagdnienia:

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

Alternatywą są serwisy dające użytkownikom większą swobodę tworzenia, dystrybucji i sprzedaży. Dlatego dzisiaj przedstawimy wam 6 najlepszych platform kursów online, których funkcje pozwolą wam stworzyć swój własny biznes.

Thnikific

Thinkific to jedna z najpopularniejszych platform pozwalających na stworzenie własnego kursu online, a następnie jego wprowadzanie na rynek i sprzedaż. Geneza serwisu sięga do wydarzenia z życia założyciela, Grega Smitha, który postanowił stworzyć kurs internetowy, w celu dotarcia do większej grupy odbiorców. Przełożyło się to nie tylko na zwiększenie liczby kursantów, ale również na większe dochody.

Thinkific wymienia w swoim cenniku cztery plany: bezpłatna opcja, Basic za 49$, Pro za 99$ oraz Premier za 499$. Decydując się na rozliczenie roczne, podane stawki obliczane są z 20% rabatem. Darmowa wersja jest idealnym rozwiązaniem dla początkowych instruktorów. Z kolei pakiet Premier pozwala zbudować swój biznes bez obaw o limity.

Funkcje:

 • bezpłatny plan – zawiera wiele przydatnych funkcji udostępnionych za darmo,
 • kreator „przeciągnij i upuść”,
 • 0% opłat transakcyjnych,
 • możliwość wyboru modelu sprzedaży – pakiety, członkostwa, pliki cyfrowe do pobrania, samodzielne kursy,
 • elastyczność w cenach – samodzielne ustalanie ceny oferty, możliwość wyboru płatności jednorazowych, subskrypcji, kuponów,
 • intuicyjne stworzenie własnej domeny bez znajomości kodowania – duży wybór szablonów, zaawansowane opcje personalizacji, integracje z istniejącą witryną (listą mailingową lub CRM).
Thnikific - platformy kursów online

Teachable

Kolejna popularna platforma Teachable, również zaczęła się od historii i decyzji jednego człowieka. Założyciel Ankur Nagpal pracował nad innym serwisem, kiedy postanowił stworzyć coś swojego, lepszego. W ten sposób w ciągu kolejnych dwóch lat rozbudował nie tylko platformę, ale również swój zespół o konkretnych ekspertów. Tylko do 2020 roku liczba instruktorów Teachable wynosiła ponad 100 000 osób, których kursy zarobiły ponad 500 milionów dolarów.

Podobnie jak w przypadku Thinkific, platforma ta posiada 4 pakiety: darmowy, Basic (29$/msc), Pro (99$/msc) oraz Business (249$/msc). Wymienione stawki obowiązują przy rozliczeniu rocznym. Najczęściej wybierany plan Pro zawiera wiele funkcji, które pozwalają budować swój biznes i zaangażowanie kursantów.

Funkcje:

 • domena niestandardowa – łączenie własnej domeny z domeną Teachable
 • narzędzia do analizy i marketingu
 • 0% opłat transakcyjnych,
 • bezpieczeństwo – 2048-bitowy certyfikat SSL i monitorowanie 24/7
 • sprzedaż – akceptowanie płatności w 130 walutach
Teachable - platformy

Kajabi

Następna platforma również posiada imponującą liczbę stworzonych dotąd produktów (ponad 300 tysięcy). Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie firmy, jest to serwis „all-in-one”. Oznacza to, że użytkownicy mogą za jej pomocą tworzyć, sprzedawać oraz dystrybuować swoje kursy internetowe, a następnie otrzymywać wynagrodzenie. Wszystko to za sprawą jednego programu, Kajabi.

Użytkownicy mają do wyboru trzy plany cenowe: Basic za 149$/msc, Growth za 199$ /msc oraz Pro za 399$/msc. Wybierając rozliczenie roczne otrzymujemy 20% zniżki. W przeciwieństwie do dwóch wcześniejszych platform, Kajabi nie posiada bezpłatnego pakietu. Można jednak skorzystać z darmowego 14-dniowego okresu próbnego.

Funkcje:

 • narzędzia do zbudowania strony internetowej – kreator, niestandardowa domena, optymalizacja pod kątem SEO,
 • narzędzia pozwalające dotrzeć do większej grupy odbiorców – budowanie listy e-mailowej, gotowe szablony landing pages,
 • narzędzia do sprzedaży – integracja z PayPal i/lub Stripe, kupony, darmowy okres próbny, subskrypcje,
 • narzędzia do automatyzacji marketingu.
Kajabi - platforma kursów online

LearnDash

LearnDash to wtyczka WordPress, która pozwala twórcy tworzyć i sprzedawać swoje kursy przez stronę internetową. Wśród kluczowych cech można wyróżnić: prosty kreator kursów działający na zasadzie „przeciągnij i upuść”, liczne funkcje pozwalające zwiększyć zaangażowanie uczniów (np. zautomatyzowane powiadomienia, czy fora dyskusyjne) oraz kompleksowe narzędzia do marketingu i sprzedaży produktów. Wtyczka posiada integrację z popularnymi aplikacjami, m.in.: Woocommerce, PayPal, MailChimp czy Slack.

Cena: Użytkownicy mogą wybrać pomiędzy trzema dostępnymi pakietami: Basic (159$/msc), Plus (189$/msc) oraz Pro (329$/msc). Podane ceny obowiązują przy rozliczeniu rocznym. Co ważne, niezależnie od wybranego planu, internauci mogą liczyć na 15-dniową gwarancję zwrotu swoich pieniędzy. LearnDash odnawia licencję automatycznie po upływie jednego roku kalendarzowego. Użytkownik może jednak zrezygnować z usługi w dowolnym momencie.

Funkcje:

 • Kreator kursu „przeciągnij i upuść”
 • Różnorodne quizy
 • Angażowanie kursantów poprzez zautomatyzowane powiadomienia, fora dyskusyjne, zadania, przyznawanie punktów, odznak i certyfikatów
 • Narzędzia do marketingu i sprzedaży – subskrypcje, zakupy jednorazowe, pakiety kursów, itp.
 • Integracje z popularnymi aplikacjami
 • Zarządzanie kursami i studentami – dziennik ocen, raporty, zarządzanie zadaniami i grupą.
LearnDash - platformy

LearnWorlds

LearnWorlds to kolejna platforma typu all-in-one, która pozwala twórcom tworzyć, sprzedawać i promować swoje kursy internetowe. Instruktorzy mogą zwiększyć zaangażowanie studentów dzięki dostępnym narzędziom, takim jak: interaktywne filmy, ocenianie, czy udostępnianie ankiet. Dużym ułatwieniem jest również możliwość zbudowania swojej witryny internetowej, bez konieczności posiadania wiedzy i umiejętności z zakresu kodowania. Jest to możliwe dzięki intuicyjnemu kreatorowi i dostępnym szablonom.

LearnWorlds oferuje 4 plany cenowe: Starter (29$/msc), Pro Trainer (99$/msc), Learning Center (299$/msc) oraz High volume & Corporate. Koszt ostatniego pakietu ustalany jest indywidualnie. Użytkownicy mogą skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Przy wyborze rozliczenia rocznego, możemy uzyskać 20% rabatu.

Funkcje:

 • Budowanie kursów – wyświetlanie transkrypcji, dodawanie interakcji (np. linki, tytuły), sprawdzanie statystyk
 • Tworzenie witryny bez znajomości kodowania i projektowania
 • Dostęp do analityki i raportów
 • Niestandardowe role użytkownika (Custom User Roles) – przypisywanie ról poszczególnym użytkownikom, współpracowanie z członkami zespołu
 • Rozwiązania e-commerce z narzędziami marketingowymi oraz sprzedażowymi
 • Kreator aplikacji mobilnych – tworzenie własnej aplikacji mobilnej na Androida i iOS.
LearnWorlds platforma

LifterLMS

Jest to kolejna wtyczka do WordPress. Twórca może wykorzystywać w swoich kursach lekcje multimedialne, quizy, zadania, czy nawet pliki do pobrania. Kreator kursów działa na zasadzie typu „przeciągnij i upuść”, dzięki czemu proces tworzenia jest łatwy i intuicyjny. Kursanci otrzymują dostęp do własnego pulpitu, który pozwala im śledzić swoją aktywność i postępy. W razie wątpliwości, mogą również skorzystać z dostępnych form dyskusji: komentarzy, czy też forów.

LifterLMS posiada trzy plany cenowe: Individual Add-Ons (120$+/rok), Universe Bundle (360$/rok) oraz Infinity Bundle (1200$/rok). Pierwszy pakiet pozwala użytkownikowi na zakup pojedynczych dodatków, jednocześnie korzystając z podstawowej wersji wtyczki.

Funkcje:

 • Kreator kursów metodą „przeciągnij i upuść”
 • Lekcje multimedialne
 • Zadania i quizy
 • Obszary do dyskusji
 • Import i eksport kursu
 • Pulpit ucznia
 • Recenzje kursów
platformy do kursów online - LifterLMS

Podsumowanie

Twórcy kursów internetowych mogą mieć odmienne cele swojej działalności. Jedni skupiają się na osiągnięciu zysku, inni na zwiększeniu liczby odbiorców, a pozostali po prostu czerpią radość z nauczania. Niezależnie z którą grupą się utożsamiasz, istnieje na rynku serwis, który pomoże Ci osiągnąć swoje założenia. Powyższy ranking najlepszych platform kursów online, to tylko wierzchołek góry lodowej możliwości, jakie daje nam Internet.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Ikona - wygodnie

Nowoczesna

Ikona - rzetelnie

Rzetelna

Ikona - księgowość

Księgowość