Blog ifirma.pl

Samorozwój dla przedsiębiorcy – co robić w wolnym czasie w domu?

|
|
4 minut czytania
Okres kwarantanny nie musi oznaczać starty czasu. Wiele platform oddaje do dyspozycji pakiety umożliwiające rozwój. Wybraliśmy darmowe źródła wiedzy, które mogą pomóc w razie nudy podczas długich dni kwarantanny.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Okres kwarantanny nie musi oznaczać starty czasu. Wiele platform oddaje do dyspozycji pakiety umożliwiające rozwój. Wybraliśmy darmowe źródła wiedzy, które mogą pomóc w razie nudy podczas długich dni kwarantanny. Proponowane przez nas strony oprócz zajęcia czasu, gwarantują również zdobycie cennych umiejętności i – przede wszystkim – odpowiadają na pytanie co robić w czasie kwarantanny aby się nie nudzić?

Co robić w czasie kwarantanny?

Prezentacje NBP

Kwarantanna to dobry czas na dokształcanie. Krótkie prezentacje NBP umożliwią uzupełnienie wiedzy i być może poszerzą zakres zainteresowań niejednego przedsiębiorcy. Materiały Narodowego Banku Polskiego podzielone na grupy tematyczne, z których poznasz podstawowe pojęcia z zakresu finansów, podatków i przedsiębiorczości. Szczególnie polecamy odcinki takie jak:

 • „Analiza techniczna. Jak czytać wykresy giełdowe?” z działu Moje finanse, która w jasny sposób tłumaczy podstawowe mechanizmy funkcjonowania giełdy,
 • „Bitwa o handel” z działu Przedsiębiorczość, która pozwoli cofnąć się do lat powojennych i poznać nieco historii,
 • „Wpływ inflacji” z działu Pieniądz i polityka pieniężna, z której dowiesz się, jak ważna jest inflacja dla gospodarki każdego kraju.

AKADEMIA PARP Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Strona Akademii zawiera wiele szkoleń biznesowych przeznaczonych dla przedsiębiorców znajdujących się w różnych punktach rozwoju firmy – zarówno dla zaawansowanych, jak i dla początkujących. Kursy podzielone są na kilka modułów, dzięki którym orientacja w portalu jest prosta. Bez trudu można tu znaleźć różnorodne projekty przydatne w prowadzeniu firmy. Szczególnie warto przyjrzeć się:

 • „Finanse MŚP dla niefinansistów: o mechanizmach kontroli wewnętrznej, wycenie aktywów i zobowiązań” z Modułu Finanse – dla przedsiębiorców, którzy chcą poznać podstawowe rozwiązania z zakresu finansów,
 • „E-commerce i marketing internetowy w MŚP o stosowaniu narzędzi marketingu internetowego i wdrażaniu sklepu”, „Zarządzanie sprzedażą i relacje z klientami” – z Modułu Marketing przydatny przedsiębiorcom, którzy przenieśli swój biznes do internetu,
 • „Umiejętności interpersonalne” z Modułu Kompetencje o rozwijaniu empatii, funkcjonowaniu zespołu i kształtowaniu asertywności.

Co robić w czasie kwarantanny w domu z dzieckiem?

Dla rodziców korzystających z zasiłku opiekuńczego lub zmuszonych do chwilowego zamknięcia firmy, przydadzą się propozycje, z których można skorzystać podczas spędzania czasu z dzieckiem.

Dobrym pomysłem będzie nauka języków. Poznawanie obcego języka rozwija myślenie abstrakcyjne i wspomaga zdolność koncentracji – tak istotne w prowadzeniu biznesu. Jest to zajęcie, do którego można zaangażować całą rodzinę i w kreatywny sposób spędzić wspólne chwile. Do pojęcia podstaw nowego języka nie potrzeba wiele czasu, dlatego zawsze warto spróbować. Dzięki nauce języków wzrasta poziom endorfin w organizmie, a dodatkowe źródło radości zdecydowanie przyda się w ponurym okresie zagrożenia koronawirusem.

Zostań w domu… z książką

Wiele platform udostępnia swoje zbiory za darmo. Jak twierdzą naukowcy z Sussex University: lektura redukuje stres nawet o 69 procent. To niezwykle ważne w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, kiedy wszyscy doświadczają nieprzyjemnych uczuć lęku i napięcia. Czytanie jest dla mózgu formą treningu – skutecznie go pobudza i zapobiega szkodliwej bierności.

Zespół IFI poleca korzystanie ze zbiorów on-line: począwszy od Legimi i innych platform, aż po aplikację Empik Go. Wiele stron internetowych znacznie obniżyło cenę dostępnych e-booków, a wyżej wspomniana aplikacja pokusiła się o udostępnienie darmowych książek i audiobooków. Zachęcamy do samodzielnego szukania interesujących tytułów. Książki to źródło dostosowane do wszystkich potrzeb – uzyskania wiedzy specjalistycznej (o prowadzeniu biznesu, sytuacjach kryzysowych itp.) i potrzeby czystej rozrywki (np. literatura młodzieżowa).

Zachęcamy do twórczego wykorzystywania wolnego czasu. Z trudnego okresu, który obecnie nas doświadcza, możemy wyjść silniejsi o uzyskaną wiedzę, cierpliwość i nowe zainteresowania.

Zostań w domu i doceń codzienność.

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z epidemią COVID-19 – najważniejsze informacje.

▲ wróć na początek
UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disqus. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disqus zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disqus. O szczegółach przetwarzania danych przez Disqus dowiesz się ze strony.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce