Nowa ulga dla zarejestrowanych w systemie e-TOLL?

e-Toll

Czym jest system e-TOLL, jak się do niego zarejestrować i na jakie wsparcie mogą liczyć użytkownicy tego systemu, opisujemy w dzisiejszym artykule.

Wprowadzenie systemu e-TOLL ma służyć odejściu od stosowanego obecnie systemu manualnego poboru opłaty na autostradach. System e-TOLL zastąpi obecnie obowiązujący system viaTOLL. W dzisiejszej publikacji przedstawimy najważniejsze informacje na ten temat.

W jaki sposób się zarejestrować do systemu e-TOLL?

Rejestracji w systemie można dokonywać od 25 maja 2021 r. online na stronie etoll.gov.pl oraz za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego.

Docelowo będzie można również dokonać rejestracji:

  • stacjonarnie w Miejscach Obsługi Klienta e-TOLL,
  • za pośrednictwem wybranych operatorów kart flotowych.

Dokonywanie rejestracji jest intuicyjne i umożliwia szybkie utworzenie Internetowego Konta Klienta.

Aplikacja mobilna e-TOLL PL

W sklepach Google Play i App Store zgodnie z zapowiedziami będzie można pobrać bezpłatną aplikację mobilną e-TOLL PL, która jest jednym z narzędzi do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemu oraz danych o przewozie towarów wrażliwych do systemu SENT. Poprzez aplikację będzie możliwe uiszczanie opłaty za przejazd po drogach płatnych. W pierwszej połowie czerwca 2021 r. ruszy pobór opłat w nowym systemie.

Wsparcie dla użytkowników e-TOLL

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiły Centrum Obsługi Klienta, które będzie wspierać użytkowników w procesie rejestracji w systemie i udzielać odpowiedzi na pytania. Infolinia działa całodobowo w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Konsultanci są dostępni pod numerami telefonów:

  • 800 101 101 – numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce,
  • +48 22 521 10 10 – numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych oraz dla użytkowników z zagranicy – opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora.

Można również wysyłać pytania na:

  • adres mailowy kontakt@etoll.gov.pl,
  • adres Ministerstwa Finansów w formie listowej.

Nowa ulga dla zarejestrowanych w systemie e-TOLL

Aby możliwy był pobór opłat w systemie e-TOLL pojazdy muszą zostać wyposażone w specjalne urządzenia OBU/ZSL, które będzie zintegrowane z systemem, a to pozwoli na automatyczny pobór opłat.

Ma być wprowadzona ulga dla przewoźników na nabycie urządzenia OBU/ZSL. Nowa ulga ma umożliwić odliczenie od dochodu kosztu urządzenia i jego utrzymania.

Mówi się o maksymalnej kwocie 500 zł na każdy pojazd, który dokonał płatności elektronicznie, ale również, że wysokość ulgi będzie zależała od liczby urządzeń OBU_ZLS. Na razie nie są jednak znane bliższe szczegóły na ten temat.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość