Blog ifirma.pl

Nowa ulga dla zarejestrowanych w systemie e-TOLL?

|
Czym jest system e-TOLL, jak się do niego zarejestrować i na jakie wsparcie mogą liczyć użytkownicy tego systemu, opisujemy w dzisiejszym artykule.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Wprowadzenie systemu e-TOLL ma służyć odejściu od stosowanego obecnie systemu manualnego poboru opłaty na autostradach. System e-TOLL zastąpi obecnie obowiązujący system viaTOLL. W dzisiejszej publikacji przedstawimy najważniejsze informacje na ten temat.

W jaki sposób się zarejestrować do systemu e-TOLL?

Rejestracji w systemie można dokonywać od 25 maja 2021 r. online na stronie etoll.gov.pl oraz za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego.

Docelowo będzie można również dokonać rejestracji:

 • stacjonarnie w Miejscach Obsługi Klienta e-TOLL,
 • za pośrednictwem wybranych operatorów kart flotowych.

Dokonywanie rejestracji jest intuicyjne i umożliwia szybkie utworzenie Internetowego Konta Klienta.

Aplikacja mobilna e-TOLL PL

W sklepach Google Play i App Store zgodnie z zapowiedziami będzie można pobrać bezpłatną aplikację mobilną e-TOLL PL, która jest jednym z narzędzi do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemu oraz danych o przewozie towarów wrażliwych do systemu SENT. Poprzez aplikację będzie możliwe uiszczanie opłaty za przejazd po drogach płatnych. W pierwszej połowie czerwca 2021 r. ruszy pobór opłat w nowym systemie.

Wsparcie dla użytkowników e-TOLL

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiły Centrum Obsługi Klienta, które będzie wspierać użytkowników w procesie rejestracji w systemie i udzielać odpowiedzi na pytania. Infolinia działa całodobowo w języku polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Konsultanci są dostępni pod numerami telefonów:

 • 800 101 101 – numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce,
 • +48 22 521 10 10 – numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych oraz dla użytkowników z zagranicy – opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora.

Można również wysyłać pytania na:

 • adres mailowy kontakt@etoll.gov.pl,
 • adres Ministerstwa Finansów w formie listowej.

Nowa ulga dla zarejestrowanych w systemie e-TOLL

Aby możliwy był pobór opłat w systemie e-TOLL pojazdy muszą zostać wyposażone w specjalne urządzenia OBU/ZSL, które będzie zintegrowane z systemem, a to pozwoli na automatyczny pobór opłat.

Ma być wprowadzona ulga dla przewoźników na nabycie urządzenia OBU/ZSL. Nowa ulga ma umożliwić odliczenie od dochodu kosztu urządzenia i jego utrzymania.

Mówi się o maksymalnej kwocie 500 zł na każdy pojazd, który dokonał płatności elektronicznie, ale również, że wysokość ulgi będzie zależała od liczby urządzeń OBU_ZLS. Na razie nie są jednak znane bliższe szczegóły na ten temat.

Autor ifirma.pl

Małgorzata Jagusiak

Księgowa, specjalista do spraw rozliczeń podatkowych z wieloletnim doświadczeniem pracy w organach podatkowych. Przez kilka lat prowadziła własne biuro rachunkowe. Praca w sektorze prywatnym pozwoliła na zmianę perspektywy postrzegania obowiązujących przepisów podatkowych. Zdobyte doświadczenia pozwalają na łączenie wiedzy teoretycznej z wieloletnią praktyką w zawodzie.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą z innymi, stara się ją przekazywać w dostępnej dla każdego formie. Z pasja poświęca się pisaniu artykułów o tematyce podatkowej. Częste zmiany przepisów wymagają otwartej głowy, kreatywności i dużej elastyczności, co jest dodatkowym atutem tej pracy, nie ma miejsca na nudę. Większość jej publikacji dotyczy rozliczeń z zakresu podatku dochodowego i podatku VAT, ale nie unika wyzwań z obszarów o innej tematyce.

Dodatkowo jest wykładowcą i szkoleniowcem z zakresu zagadnień o tematyce podatkowej. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, śledzi na bieżąco zmieniające się przepisy podatkowe, żeby przekazywać zawsze aktualne i sprawdzone informacje.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie