Blog ifirma.pl

Oferty pracy dla obywateli Ukrainy – gdzie można je zgłosić?

|
|
2 minut czytania
Szukasz pracowników z Ukrainy? Sprawdź, gdzie można zgłaszać oferty pracy dla obywateli z Ukrainy.

Praca dla obywateli Ukrainy - omówione zagadnienia:

Biuro rachunkowe - ifirma.pl

W związku z trwającą wojną na Ukrainie wprowadzonych zostało wiele rozwiązań ułatwiających adaptację do nowych warunków życia dla obywateli Ukrainy, którzy docierają do naszego kraju. W dzisiejszej publikacji opiszemy, w jaki sposób polscy pracodawcy mogą zgłaszać oferty pracy dla obywateli Ukrainy.

Zatrudnianie obywateli Ukrainy

Duży napływ obywateli Ukrainy do Polski wymusił wprowadzenie pewnych rozwiązań, które pozwolą m.in. na zatrudnianie obywateli Ukrainy. W obecnym stanie prawnym osoby z Ukrainy będą mogły legalnie przebywać na terytorium Polski do 18 miesięcy z możliwością przedłużenia. Specustawą o pomocy dla Ukrainy wprowadzone zostały przepisy, które ułatwiają zatrudnianie pracowników. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS) uruchomiło specjalną infolinię dla pracodawców, którzy będą chcieli zgłaszać oferty pracy skierowane dla obywateli Ukrainy.

Infolinia dla pracodawców

Na stronie MRiPS podany jest numer infolinii 22 245 61 05, pod który można kierować oferty pracy do urzędów pracy i zatrudnienia obywateli Ukrainy. Infolinia jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 15.00. Po uzyskaniu połączenia można skorzystać z dwóch opcji:

 1. Wybierając “1” uzyskamy informacje odnośnie zgłaszania ofert pracy do urzędów pracy.
 2. Wybierając “2” uzyskamy informację na temat zatrudnienia obywateli Ukrainy.

Dostępna jest również Zielona Linia pod telefonem 19524.

Oferty pracy można również składać poprzez:

 • formularz online na stronie https://www.praca.gov.pl.
 • na adres e-mail urzędu pracy,
 • osobiście w najbliższym powiatowym urzędzie pracy.

Zgłaszając ofertę pracy należy pamiętać o podaniu kluczowych danych, które pomogą zatrudnić pracowników odpowiadających naszym wymaganiom:

 • nazwa firmy, NIP, adres, numer telefonu,
 • nazwa stanowiska pracy i liczba miejsc, w tym dla osób niepełnosprawnych,
 • zakres obowiązków,
 • miejsce wykonywania pracy,
 • rodzaj umowy będący podstawą zatrudnienia,
 • wysokość wynagrodzenia brutto,
 • wymiar czasu pracy, okres zatrudnienia,
 • wymagania co do wykształcenia, doświadczenia zawodowego, posiadanych kwalifikacji, znajomości języków obcych, inne.

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stronie MRiPS i pod numerami telefonów udostępnionych przez Ministerstwo.

Autor ifirma.pl

Małgorzata Jagusiak

Księgowa, specjalista do spraw rozliczeń podatkowych z wieloletnim doświadczeniem pracy w organach podatkowych. Przez kilka lat prowadziła własne biuro rachunkowe. Praca w sektorze prywatnym pozwoliła na zmianę perspektywy postrzegania obowiązujących przepisów podatkowych. Zdobyte doświadczenia pozwalają na łączenie wiedzy teoretycznej z wieloletnią praktyką w zawodzie.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą z innymi, stara się ją przekazywać w dostępnej dla każdego formie. Z pasja poświęca się pisaniu artykułów o tematyce podatkowej. Częste zmiany przepisów wymagają otwartej głowy, kreatywności i dużej elastyczności, co jest dodatkowym atutem tej pracy, nie ma miejsca na nudę. Większość jej publikacji dotyczy rozliczeń z zakresu podatku dochodowego i podatku VAT, ale nie unika wyzwań z obszarów o innej tematyce.

Dodatkowo jest wykładowcą i szkoleniowcem z zakresu zagadnień o tematyce podatkowej. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, śledzi na bieżąco zmieniające się przepisy podatkowe, żeby przekazywać zawsze aktualne i sprawdzone informacje.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie