Blog ifirma.pl

PIT-11 a rozliczenie roczne z działalności

|
|
2 minut czytania
Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą nie wystawia dla siebie na koniec roku PIT-11. Taki obowiązek mają przede wszystkim firmy, zatrudniające pracowników na umowę o pracę lub umowę zlecenie/dzieło.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Osoba prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą nie wystawia dla siebie na koniec roku PIT-11. Taki obowiązek mają przede wszystkim firmy, zatrudniające pracowników na umowę o pracę lub umowę zlecenie/dzieło. Jak zatem wygląda rozliczenie roczne z działalności?

Rozliczenie roczne z działalności

Właściciel prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą bez względu na to czy prowadzi księgowość na zadach ogólnych w postaci podatkowej książki przychodów i rozchodów. Czy też rozlicza się na ryczałcie prowadząc ewidencję przychodów, ma obowiązek sporządzić roczne rozliczenie działalności. W oparciu o szereg wyliczeń sporządzonych na podstawie posiadanych dokumentów przedsiębiorca sporządza PIT-roczny. Wygodną i oszczędną metodą, aby temu sprostać jest skorzystanie z księgowości internetowej IFIRMA.PL. Dzięki aplikacji użytkownik otrzymuje automatycznie szereg informacji i deklaracji jak np.: zestawienie KPiR wraz z roczną inwentaryzacją (remanent), PIT-5/PIT-5L, ZUS DRA, dane dotyczące zapłaconych zobowiązań wobec ZUS i US. Wszystkie te informacje są podstawą do sporządzenia deklaracji rocznej przez podatnika. Kompletnym rozwiązaniem wykorzystywanym do rocznych rozliczeń podatkowych jest serwis PITroczny, udostępniony przez IFIRMA. W szczególności klienci, którzy posiadają konto w opcji księgowości internetowej w serwisie IFIRMA.PL uzyskują możliwość eksportu z niego swoich danych podatkowych na konto w serwisie PITroczny.pl, co skutecznie automatyzuje proces sporządzenia deklaracji rocznej.   Autor: Mariusz Łoś – ifirma.pl
 
UWAGA Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Autor ifirma.pl

Mariusz Łoś

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Komentarze czytelników
  1. 16 listopada 2020 o 11:36
   Bartosz Perończyk

   W jaki sposób zaimportować dane z IFIRMA do pitroczny? Używałem pitroczny co roku ale w tym nie widzę odpowiedniej opcji. Poza tym naprawdę przydałoby się odświeżenie szaty graficznej pitroczny.pl – wygląda bardzo źle.

  2. 24 marca 2021 o 10:15
   Ifirma

   Instrukcja dostępna jest tutaj. Jeżeli ma Pan jakieś uwagi odnośnie do serwisu ifirma.pl jak i piroczny.pl zachęcamy do wysłania e-maila na bok@ifirma.pl gdzie wskaże Pan swoje spostrzeżenia.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie