PIT-y wystawione przez ZUS widoczne na PUE

PIT-y wystawione przez ZUS

Zastanawiasz się, jak dotrzeć do PIT-ów wystawionych przez ZUS? Przeczytaj artykuł na ten temat.

Wielu przedsiębiorców i księgowych korzysta z usług jakie są dostępne na platformie PUE ZUS. Z roku na rok katalog informacji, które są tam zamieszczane powiększa się. W dzisiejszej publikacji napiszemy o PIT-ach wystawianych przez ZUS, które są widoczne na PUE ZUS.

Jakie PIT-y są wystawiane przez ZUS?

Po zakończeniu roku podatkowego każda osoba, zarówno ta, która prowadzi działalność gospodarczą, jak i pozostałe osoby mają obowiązek wykazania wszystkich osiągniętych przychodów/dochodów w składanym zeznaniu rocznym. Przedsiębiorcy, którzy pobierali zasiłki z ZUS zawsze po zakończeniu roku otrzymują informację roczną PIT-11/PIT-11-A/PIT-40A. Od pewnego czasu możliwy jest dostęp do tych dokumentów po zalogowaniu na PUE ZUS. Jest to przydatna opcja dla osób, które chcą uzyskać dostęp do informacji przed otrzymaniem dokumentu w formie papierowej z ZUS lub w sytuacji zagubienia informacji.

PIT-y wystawione przez ZUS na PUE ZUS

Żeby można było skorzystać z funkcjonalności oferowanych usług przez PUE ZUS trzeba przede wszystkim posiadać założone konto. Deklaracje podatkowe PIT na PUE ZUS są widoczne w zakładce “Świadczeniobiorca”, w części Panel Świadczeniobiorcy>Formularze PIT:

   

Pobranie i wydrukowanie formularza, który nas interesuje jest możliwe po odpowiednim zaznaczeniu dokumentu:

   

Pobranie, zapisanie i wydrukowanie formularzy: PIT-11, PIT-11A i PIT-40A jest możliwe począwszy od 2020 roku. Za lata wcześniejsze taka funkcjonalność nie była dostępna na PUE ZUS i nie można dotrzeć w ten sposób do PIT-ów wystawionych za lata poprzednie.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość