PIT-y wystawione przez ZUS widoczne na PUE

PIT-y wystawione przez ZUS

Zastanawiasz się, jak dotrzeć do PIT-ów wystawionych przez ZUS? Przeczytaj artykuł na ten temat.

Wielu przedsiębiorców i księgowych korzysta z usług jakie są dostępne na platformie PUE ZUS. Z roku na rok katalog informacji, które są tam zamieszczane powiększa się. W dzisiejszej publikacji napiszemy o PIT-ach wystawianych przez ZUS, które są widoczne na PUE ZUS.

Jakie PIT-y są wystawiane przez ZUS?

Po zakończeniu roku podatkowego każda osoba, zarówno ta, która prowadzi działalność gospodarczą, jak i pozostałe osoby mają obowiązek wykazania wszystkich osiągniętych przychodów/dochodów w składanym zeznaniu rocznym. Przedsiębiorcy, którzy pobierali zasiłki z ZUS zawsze po zakończeniu roku otrzymują informację roczną PIT-11/PIT-11-A/PIT-40A. Od pewnego czasu możliwy jest dostęp do tych dokumentów po zalogowaniu na PUE ZUS. Jest to przydatna opcja dla osób, które chcą uzyskać dostęp do informacji przed otrzymaniem dokumentu w formie papierowej z ZUS lub w sytuacji zagubienia informacji.

PIT-y wystawione przez ZUS na PUE ZUS

Żeby można było skorzystać z funkcjonalności oferowanych usług przez PUE ZUS trzeba przede wszystkim posiadać założone konto. Deklaracje podatkowe PIT na PUE ZUS są widoczne w zakładce “Świadczeniobiorca”, w części Panel Świadczeniobiorcy>Formularze PIT:

   

Pobranie i wydrukowanie formularza, który nas interesuje jest możliwe po odpowiednim zaznaczeniu dokumentu:

   

Pobranie, zapisanie i wydrukowanie formularzy: PIT-11, PIT-11A i PIT-40A jest możliwe począwszy od 2020 roku. Za lata wcześniejsze taka funkcjonalność nie była dostępna na PUE ZUS i nie można dotrzeć w ten sposób do PIT-ów wystawionych za lata poprzednie.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość