Blog ifirma.pl

5 uniwersalnych rad dla przedsiębiorców

|
|
2 minut czytania
Poznaj 5 uniwersalnych porad dla przedsiębiorców, które sprawdzą się w każdym biznesie.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl
5 uniwersalnych porad dla przedsiębiorców.

1. Stwórz plan działania.

Nie biznesplan, a prosty plan, w którym uwzględnisz swoje plany na przyszłość odnośnie firmy – zarówno te mniejsze, jak i większe, będące marzeniem. To może być na przykład pozyskanie 40 000 klientów, bycie największym portalem ekonomicznym w Polsce czy zatrudnienie 7 pracowników do końca 2015 roku. To pozwoli jasno zdefiniować cele i pamiętać o nich nawet w zwykłej codziennej pracy.

2. Nie bierz pożyczek na startup.

Rozejrzyj się za innymi formami finansowania działalności, takimi jak inwestorzy, aniołowie biznesu czy crowdfunding. W niektórych przypadkach nawet umowy barterowe mogą okazać się sprytnym rozwiązaniem problemów z brakiem funduszy na niektóre cele. Wzięcie kredytu już na początku prowadzenia działalności może okazać się zbyt dużym obciążeniem.

3. Zbieraj kontakty i utrzymuj dobre relacje z inwestorami.

To równie ważne jak zabieganie o dobre relacje z klientami i kontrahentami. Warto regularnie się z nimi kontaktować i informować o postępach w firmie, a także od czasu do czasu przypominać, że są dla nas ważni, chociażby małym miłym gestem takim jak wysłanie kartki świątecznej czy podziękowania za kolejny rok współpracy.

4. Pamiętaj też o rodzinie i samym sobie.

Prowadzenie firmy to czasochłonne zajęcie, które wymaga od przedsiębiorcy wielkiego zaangażowania i energii. Na początku łatwiej jest poświęcać firmie całe dnie, będąc podekscytowanym hodowaniem startupu, ale to może prowadzić do wypalenia. Warto zadbać o równowagę między pracą a domem, i mimo wszystko próbować znaleźć czas dla siebie i rodziny. Dla zdrowia swojego i najbliższych.

5. I przede wszystkim działaj.

Pamiętaj, że nikt nie będzie walczył o sukces twojej firmy za ciebie.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce