Biznes od kuchni – Studio “Lubię Projektować”

Przedstawiamy Wam Ewę Mikulską i jej Studio “Lubię Projektować”, które specjalizuje się w projektowaniu wnętrz i mebli. Co ciekawe, poza wykształceniem plastycznym Ewa ukończyła także finanse i bankowość. Jak sama przyznaje, Studio Lubię Projektować jest więc dowodem na to, że nawet finansista może projektować wnętrza, jeśli kocha to co robi i robi to dobrze.

Przedstawiamy Wam Ewę Mikulską i jej Studio “Lubię Projektować”, które specjalizuje się w projektowaniu wnętrz i mebli. Co ciekawe, poza wykształceniem plastycznym Ewa ukończyła także finanse i bankowość. Jak sama przyznaje, Studio Lubię Projektować jest więc dowodem na to, że nawet finansista może projektować wnętrza, jeśli kocha to co robi i robi to dobrze.  

Słowem wstępu

Moja firma to od początku szereg wyrzeczeń i walki. Walki z czasem, ze sobą, rzadziej ze swoim lenistwem bądź brakiem motywacji. Powiało tragizmem? Nie celowo. Myślę, że każdy młody przedsiębiorca ma podobnie. Ja dodatkowo muszę (i chcę) dzielić swój czas na pracę etatową, swoją firmę (niezwiązaną profilowo z pracą etatową), wolontariat, wyjazdy, inne pasje, mojego mężczyznę (którego, mam wrażenie, trzeba by było za życia beatyfikować za cierpliwość), rodzinę i znajomych. I gdzie w tym wszystkim czas na dbanie o kwestie księgowe? Moja firma zajmuje się projektowaniem i dekoracją różnych przestrzeni – formalnie od 13.03.2013 r (celowo zmusiłam urzędnika aby zarejestrował firmę tego dnia – na szczęście). Na ogół są to mieszkania lub domy, ale zdarzają się witryny sklepowe, centrum wyposażenia wnętrz, świetlice dla dzieci (jako wolontariat). Dodatkowo organizuję zajęcia plastyczne dla dzieci i konsultacje projektowe w sklepie meblowym. Prywatnie ukończyłam kierunek finanse i bankowość. Studio “Lubię projektować” to więc dowód na to, że nawet finansista może projektować wnętrza, jeśli kocha to co robi i robi to dobrze.   Pracowite początki Moim pierwszym projektem było moje mieszkanie, które sama zaprojektowałam. Aby zaoszczędzić, wszystkie meble składałam sama bądź ze znajomymi. Za montaż oświetlenia też się wzięłam sama – do tej pory nie wiem, jak ja to przeżyłam. Po tym wszystkim doszłam do wniosku, że szkoda, że się skończyło, i że chcę więcej: więcej wymyślania, więcej kombinacji, aby się zmieścić w budżecie, więcej przestrzeni do popisów. Biznes od kuchni – Studio “Lubię Projektować”

źródło: lubieprojektowac.pl

Początkowo robiłam projekty znajomym, bo nie wierzyłam w swoje umiejętności (nie mylić z wiarą w siebie, bo ona jest obecna), a z czasem zaczęto mnie polecać i tak doszłam do wniosku, że fajnie byłoby na tym zarabiać, skoro tak mnie to cieszy. Tak powstało Studio Lubię Projektować.   Biznes z polecenia Stronę kupiłam na portalu zakupów grupowych, wizytówki zrobiła mi siostra, która jest grafikiem. Później zaczęło się myślenie, jak pozyskać klienta. Jak się okazuje, jeśli się czegoś szuka, to naprawdę można to znaleźć. Znajoma miała znajomego, który ma firmę remontową – inna takiego, który robi meble. Zaczęłam budować siatkę kontaktów biznesowych, zostawiałam wizytówki, umawiałam się na spotkania. Do dzisiaj działam poprzez marketing szeptany. Nigdy się nie reklamowałam – jedynie mam fanpage’a na Facebooku. Zlecenia przychodzą najczęściej dzięki poleceniom od klientów i znajomych, a także od ekipy remontowej, z którą współpracuję. Dodatkowo udzielam się doradczo w grupie dyskusyjnej “Bezpłatne porady wnętrzarskie” na goldenline.pl. Myślę, że moją firmę wyróżnia przede wszystkim przejrzystość warunków współpracy. Umowa jest jasno skonstruowana, a kosztorys uszczegóławia zakres prac w każdym zleconym pomieszczeniu. Często klient nie wie, czy projekt koncepcyjny to to samo, co 3D – a u mnie klient to wie 🙂 Inna kwestia dotyczy strony internetowej. Ja postawiłam na realizm. Większość stron przedstawia piękne fotorealistyczne wizualizacje, ale często zadaję sobie pytanie, czy one zostały faktycznie zrealizowane.   Studio od kuchni Mój dzień pracy projektowej zaczyna się wtedy, gdy wracam z pracy etatowej. Dziwnie brzmi w tym przypadku słowo dzień, bo to już w zasadzie wieczór i noc. Staram się nie pracować nad projektami każdego dnia, aby nabrać dystansu do projektu i wpaść na coś nieoczywistego. Najczęściej jednak jest to codzienna praca z wolnym 1 dniem w weekend. Gdy pozwalam sobie na wolne wieczory w tygodniu, odpracowuję je w weekend. Przy prowadzeniu dwóch projektów na raz pojawiają się dylematy i pomysły, aby nie spać i nie jeść, ale staram się mieć nad tym kontrolę. Po szczegóły projektowe poszczególnych etapów prac zapraszam na swoją stronę do zakładki „Oferta” projekt kompleksowy.   Plusy i minusy Obydwie prace ciężko jest ze sobą pogodzić, ale nie potrafię zrezygnować z żadnej z nich. Każda ma swoje zalety i wady. Długo biłam się z myślami, czy aby nie rozwijać się tylko na etacie, ale etat nie daje mi takiej satysfakcji, jak projekty – choć to dzięki niemu wiem jak negocjować, robić kosztorysy, jak rozmawiać z klientem. Dodatkowo uwielbiam, gdy dookoła mnie dużo się dzieje. Biznes od kuchni – Studio “Lubię Projektować”

źródło: lubieprojektowac.pl

Ostatnio zawiesiłam firmę, ponieważ skradziono mi auto z laptopem i nie miałam narzędzi do pracy, ale nie poddałam się. Sytuacja się poprawiła i obecnie rozpoczęłam rozmowy z dwoma klientami, więc liczę na szybką zmianę statusu firmy. Pracując na swoim uważam, że praca w usługach jest niewdzięczna, bo nie ma w niej tak do końca bezpieczeństwa finansowego. Inna kwestia, że bezpośrednia styczność z klientem też wymaga rozwinięcia wielu cech – umiejętności słuchania ze zrozumieniem, cierpliwości, otwartości, komunikacji i pozytywnego myślenia. Pomimo problemów zdrowotnych, które wymagają odpoczynku i zdrowego trybu życia (co umówmy się nie ułatwia mi życia prywatnego i zawodowego) nie zamierzam zwalniać. Chwilę zwątpienia pojawiają się wtedy, gdy mam do zrealizowania dwa projekty jednocześnie. Ciężko mi z któregoś zrezygnować. Nie z powodu zachłanności (choć pieniądze są ważne), ale głównie przez ciągłą chęć tworzenia i potrzebę nieustannego działania. Ktoś może powiedzieć, że łapię kilka srok za ogon i że odbija się to na jakości moich usług. Z pierwszą częścią zdania się zgodzę (łapię), a w odpowiedzi na drugą zapraszam do działu „Referencje” na mojej stronie internetowej.  

Co dalej

Plany na przyszłość? Obecnie chcę iść na kurs stolarki dla kobiet, aby móc stworzyć swoją kolekcję mebli „Polak potrafi”. I wiem, że to się dokona w swoim czasie, bo po prostu taka jestem : )   Ewa Mikulska Studio Lubię Projektować www: lubieprojektowac.pl mail: studiolubieprojektowac@wp.pl
 
Prowadzisz własny biznes? Opowiedz nam o nim i pochwal się nim na ifirma.pl.

A może interesują Cię inne ciekawe biznesy?

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość