Dlaczego warto już teraz przejść na pakiet Faktura+?

blog

Od 1 lipca 2018 roku wprowadzono obowiązek wysyłki JPK_Faktura na każde żądanie fiskusa. Dotyczy on wszystkich firm prowadzących księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych. Przedsiębiorca ma na to 3 dni od wezwania, przy czym dokładny termin określony jest w wezwaniu od skarbówki.

W razie nieuzasadnionej odmowy przekazania danych na podatnika może zostać nałożona kara porządkowa w wysokości do 2.800 zł. Warto więc zawczasu dobrze przygotować się do tego obowiązku i przejść na pakiet Faktura+.

Czym jest pakiet Faktura+?

Jak sama nazwa wskazuje jest to coś więcej niż program do fakturowania. Umożliwia generowanie JPK_Faktura według standardów określonych przez Ministerstwo Finansów. Obejmuje faktury sprzedaży wystawione w danym miesiącu, w tym informacje dotyczące:

  • stawki podatku VAT,
  • oznaczenia rodzaju faktury: VAT – zwykła faktura, KOREKTA – faktura korygująca, ZAL – faktura zaliczkowa, POZ – pozostałe rodzaje faktur,
  • szczegółowe pozycje faktury takie jak np.: numer faktury, nazwa towaru lub usługi, ilość, cena jednostkowa brutto, wartość sprzedaży brutto, data wystawienia, dane nabywcy, dane sprzedawcy, kwota podatku, kwota należności ogółem.

Pakiet zawiera również wiele innych funkcjonalności przydatnych w pracy przedsiębiorcy.

Dla kogo jest pakiet Faktura+?

Pakiet przeznaczony jest dla klientów IFIRMA korzystających z Darmowego Programu do Faktur w serwisie ifirma.pl. Jest to doskonałe rozwiązanie dla różnego rodzaju firm, w tym dla rozliczających się w formie KPiR oraz ryczałtu.

Dlaczego warto już dziś przejść na Faktura+?

Od lipca 2018 roku możesz spodziewać się, że skarbówka poprosi Cię o dostarczenie JPK_Faktura.  Jeżeli z tą datą przejdziesz z Darmowego Programu do Faktur IFIRMA na Faktura+, będziesz mógł wygenerować pierwsze JPK_Faktura. Nawet jeśli w sierpniu, czy w kolejnych miesiącach organ skarbowy nie wystąpi z takim żądaniem, może to zrobić za rok.

Dzięki Faktura+ szybko i w terminie spełnisz żądanie urzędu. To bardzo proste. W systemie ifirma.pl automatycznie wygenerujesz JPK_Faktura. Taki plik zapiszesz na komputerze. Następnie po zgraniu na pendrive lub CD pozostanie Ci jedynie wysyłać go pocztą lub dostarczyć do rąk własnych urzędnika prowadzącego Twoją sprawę.

Cenisz sobie swój czas i wolisz sprawy załatwiać elektronicznie bez wizyt w urzędzie? Nic prostszego. Wygenerowany w naszym serwisie JPK_Faktura możesz wysłać także on-line. Służą do tego dwie komputerowe aplikacje do pobrania ze strony  Ministerstwa Finansów (e-mikrofirma i JPK 2.0). Przed wysyłką JPK_Faktura będziesz musiał podpisać podpisem elektronicznym w formie Profilu Zaufanego albo konta bankowego (jeśli potwierdziłeś Profil Zaufany bankowością online). Do podpisu możesz wykorzystać także specjalny token i opatrzyć plik tzw. podpisem elektronicznym z kwalifikowanym certyfikatem.

Faktura+ nie tylko da Ci możliwość wygenerowania JPK_Faktura wstecz na każde żądanie urzędu, począwszy od dnia przejścia na pakiet. Ochroni Cię także przed karą finansową, którą nałożyłby na Ciebie fiskus, gdybyś nie dostarczył JPK w terminie 3 dni od otrzymanego wezwania.

Jakie dodatkowe korzyści zapewnia Faktura+?

Łatwość wygenerowania JPK_Faktura z miesięcznym zestawieniem Twoich faktur sprzedażowych to nie jedyne zalety pakietu. Dzięki Faktura+ zyskujesz ponadto:

Brak limitów w ilości wystawianych faktur
  • Wystawiasz tyle faktur ile potrzebujesz bez dodatkowych kosztów. Pakiet Faktura+ znosi limit 3 darmowych faktur w miesiącu w ramach Darmowego Programu do Faktur ifirma.pl.
Łatwość wystawiania faktur
  • Nie męczysz się z dodawaniem kontrahentów przy wystawianiu faktur. Listę kontaktów możesz zaimportować do konta ifirma.pl lub wyszukać w systemie po NIP.
Oszczędność kosztów
  • Nie płacisz za wysyłkę faktur. Możesz je bezpłatnie wysyłać w formie elektronicznej, np. na e-maila kontrahenta.
Przyśpieszone płatności od kontrahentów
  • Wystawione w ifirma.pl faktury mają kod QR. Dzięki temu twój kontrahent może szybko dokonać płatności. Wystarczy, że zeskanuje kod QR z faktury za pomocą aplikacji mobilnej jego banku. Natychmiast uzyska wszystkie niezbędne dane do wykonania przelewu.
Seryjne wystawianie faktur
Dostosowanie szablonu faktury do własnych potrzeb
  • Sam możesz wyłączyć stopkę na fakturze „Druk: www.ifirma.pl”, a także umieścić na dokumencie sprzedaży istotne dane transakcji, które przyspieszą jej realizację i wpłyną na pozytywny odbiór przez kontrahenta.
Określenie adresu e-mail do wysyłki faktur
  • To Ty ustalasz z jakich adresów e-mail będą wysyłane faktury.
Integracja ifirma.pl z e-commerce
  • Poprzez API możesz zintegrować program do wystawiania faktur ifirma.pl z wykorzystywanym przez Ciebie elektronicznym programem księgowym. Dzięki temu faktury sprzedaży wystawione na Allegro oraz w pozostałych e-sklepach i platformach sprzedażowych pojawią się w zakładce Faktura. Zostaną również uwzględnione w wygenerowanym JPK_Faktura.

Nie czekaj na ostatnią chwilę! Przygotuj się na JPK_FAKTURA na wezwanie.

UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disquss. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disquss zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disquss. O szczegółach przetwarzania danych przez Disquss dowiesz się ze strony.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.