

Nowy rok oznacza zwykle dla przedsiębiorców szereg zmian w podatkach, czasem rewolucyjnych. Nie inaczej jest tym razem. Proporcjonalny ZUS czy nowe zasady użytkowania samochodów firmowych – to tylko niektóre z nowości, jakie czekają przedsiębiorców w 2019 roku. Zapoznaj się z naszym subiektywnym zestawieniem zmian podatkowych.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.
z ifirma.pl
Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.
Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.
Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.
no to widzę, że powrót z macierzyńskiego łatwy nie będzie… Tych zmian jest bardzo dużo, nie wiem, jak to do lutego ogarnę…
Jeżeli dla samochodu używanego do celów prywatnych i firmowych nie trzeba prowadzić kilometrówki i kosztem będzie 75% wydatków, to w sumie np. zabranie rodziny samochodem nad morze oznacza możliwość odliczenia większości kosztów przejazdu?
Czy mając dwa samochody w rodzinie i wciągając je w majątek firmy (mało warte starocie) w ten sposób można odliczać faktycznie większość kosztów paliwa, napraw, ubezpieczenia itd.?
Trudno mi sobie wyobrazić, że ustawodawca nie przewidziałby pola do nadużyć, choć jeśli to miałaby być forma wspierania przedsiębiorców, to czemu nie 🙂