Najlepiej płatne zawody w Polsce – 10 profesji z najwyższymi zarobkami

najlepiej płatne zawody

Jakie są najlepiej płatne zawody w 2021 roku? Przedstawiamy 10 zawodów, których przedstawiciele osiągają największe zarobki w Polsce.

Skutecznym sposobem na finansową niezależność jest zdobycie dobrej pracy, która przyniesie wymierny zysk w postaci wysokiej pensji. Najlepiej płatne zawody w Polsce umożliwiają zarobienie nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. Okazuje się, że taki zastrzyk finansowy jest w zasięgu całkiem sporej liczby osób. Przedstawiamy najbardziej dochodowe zawody, dzięki którym można zdecydowanie przenieść poziom swojego życia na wyższy szczebel.

Najlepiej płatne zawody. Ranking dziesięciu najbardziej lukratywnych etatów

Dobrze płatne zawody wymagają od specjalistów nietypowych, często unikatowych umiejętności. Ekspercka wiedza dotycząca wąskiej specjalizacji może przyczynić się do osiągnięcia dużego sukcesu, jakim jest niewątpliwie wysoka pensja, będąca wielokrotnością przeciętnych polskich zarobków.

Przykłady z poniższego zestawienia potwierdzają jedynie fakt, iż na najlepsze zarobki mogą liczyć pracownicy z wąskich, specjalistycznych dziedzin, wymagających bardzo dużych umiejętności technicznych i wysokiej wiedzy branżowej. W niniejszym zestawieniu celowo pominęliśmy główne stanowiska dyrektorskie w firmach: pensje na tych posadach często przekraczają setki tysięcy złotych. Oto najlepiej opłacane zawody w Polsce:

10. Makler papierów wartościowych

Zarobki: ok. 7 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Obowiązki maklera giełdowego zależą od pełnionej roli. Maklerzy nadzorujący wypełniają zadania związane z koordynacją przepływu zleceń. Zajmują się również czynnościami dot. nadzoru. Maklerzy front office realizują zadania związane z pośrednictwem w zleceniach transakcji kupna i sprzedaży m.in. akcji giełdowych, pełnią także rolę doradczą w kontekście inwestowania.

9. Koordynator ds. Lean Manufacturing

Zarobki: ok. 8 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Praca specjalisty ds. ciągłego doskonalenia ma na celu eliminowanie pojawiających się trudności, wpływających na efektywność pracy przedsiębiorstwa. Specjalista opracowuje techniki i sposoby, które pozwolą zredukować koszty funkcjonowania firmy.

8. Specjalista mechanik

Zarobki: ok. 6-9 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Zawód głównego mechanika jest nierozerwalnie złączony z firmami, zajmującymi się ciągłą produkcją towarów. Specjalista odpowiada za utrzymanie ruchu na wymaganym poziomie. Zajmuje się m.in. obsługą maszyn, kontrolowaniem ich pod względem technicznym.

7. Manager ds. marki

Zarobki: ok. 11 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Brand manager jest ekspertem biorącym odpowiedzialność za promocję marketingową przedsiębiorstwa. Do jego zadań zalicza się m.in. skuteczne wprowadzenie produktu na rynek, tworzenie strategii reklamowych, opracowywanie planów marketingowych. Zarządza on zespołem ds. promocji, a jego praca ma przynieść wymierny skutek w postaci sukcesu sprzedażowego.

6. Kontroler finansowy

Zarobki: ok. 11 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Jest to naczelny specjalista zarządzający działem kontrolingu, zazwyczaj w średnim lub dużym przedsiębiorstwie. Zajmuje się analizą oraz wypracowywaniem użytecznych informacji finansowych, mogących mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie firmy. Przygotowuje on budżety, realizuje plany finansowe, jest odpowiedzialny za rachunkowość podmiotu. Swoje prace dokumentuje za pomocą raportów, analiz i innych dokumentów specjalistycznych.

5. Specjalista ds. bezpieczeństwa

Zarobki: ok. 11 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Specjaliści do spraw bezpieczeństwa stanowią szerokie spektrum pracowników, znajdujących zatrudnienie w różnych branżach: IT, bankowości i finansach. Głównym obszarem ich działalności jest m.in. wypełnianie obowiązków związanych z bezpieczeństwem fizycznym, informacyjnym oraz logistycznym. Zarządzają oni systemami bezpieczeństwa, nadzorują bazy danych, zajmują się zwalczaniem zagrożeń, np. związanych z działalnością hakerów.

4. Key Account Manager

Zarobki: ok. 12 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Key account manager jest wyspecjalizowanym pracownikiem, który realizuje zadania związane z utrzymywaniem kontaktów na linii przedsiębiorstwo-klient. Odpowiedzialność, która spoczywa na specjalisty jest wysoka: jest on zwykle delegowany do negocjacji z największymi klientami, będącymi kluczowymi – z punktu widzenia firmy – odbiorcami.

3. Programista

Zarobki: ok. 12 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Zawód programisty jest nierozerwalnie związany z tworzeniem specjalistycznych kodów źródłowych w językach programowania. Praca programisty polega na tworzeniu oprogramowania do systemów informatycznych. Specjalista zajmuje się także procesem optymalizacyjnym oraz analitycznym.

PS – przeczytaj nasz e-book Własna firma programisty!

2. Project Manager IT

Zarobki: ok. 15 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Menadżer projektów jest to specjalista, który całościowo realizuje proces projektowy. Na jego barkach spoczywa odpowiedzialność za etap planowania, realizacji oraz domknięcia projektu. Realizuje on również obowiązki związane ze wsparciem zespołu IT; przygotowuje zadania, prezentuje postęp prac, deleguje pracowników do wykonywania konkretnych prac.

1. Radca prawny

Zarobki: ok. 20 tys. złotych brutto

Charakterystyka: Radca prawny jest specjalistą z zakresu pomocy prawnej. Jest on delegowany do reprezentowania interesów klientów przed różnymi podmiotami administracyjnymi: instytucjami, urzędami, sądami. Prowadzi on także swoją kancelarię, a do obowiązków realizowanych przez niego należy m.in. przetwarzanie dokumentów, tworzenie pism, wytwarzanie umów, uzupełnianie sprawozdań.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość