Blog ifirma.pl

Profesjonalna obsługa klienta w 4 krokach

|
|
2 minut czytania
Klienci potrafią docenić sprawną, profesjonalną obsługę. Coraz częściej to jakość obsługi klienta a nie cena towaru decyduje o tym, czy klient zechce dokonać zakupu. Niedawno podpowiadaliśmy jak zoptymalizować stronę internetową, aby przyciągnąć na nią więcej użytkowników. Dziś uzupełniamy temat o optymalizację serwisu internetowego pod kątem profesjonalnej obsługi klienta.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Klienci potrafią docenić sprawną, profesjonalną obsługę. Coraz częściej to jakość obsługi klienta a nie cena towaru decyduje o tym, czy klient zechce dokonać zakupu. Niedawno podpowiadaliśmy jak zoptymalizować stronę internetową, aby przyciągnąć na nią więcej użytkowników. Dziś uzupełniamy temat o optymalizację serwisu internetowego pod kątem profesjonalnej obsługi klienta.  

1. E-mail godny zaufania

Profesjonalny serwis powinien mieć profesjonalny adres e-mail. Wszelkie adresy typu sklep@gmail.com nie brzmią zbyt dobrze, i z pewnością nie budzą zaufania. Warto więc zadbać o uruchomienie e-maila na domenie, na której znajduje się serwis.  

2. Daj się znaleźć

Dane kontaktowe powinny znajdować się w widocznym, łatwym do odszukania miejscu na stronie. Tak, aby użytkownik nie musiał ich szukać i zawsze miał je pod ręką. Dobre, sprawdzone miejsca to standardowo na przykład stopka strony czy menu główne. Jeśli strona www jest rozbudowana i pełna contentu, warto też zastanowić się nad tym, czy nie warto umieszczać niektórych danych kontaktowych pod niektórymi treściami takimi jak chociażby wpisy na firmowym blogu.  

3. Kontakt w 5 sekund

A może warto jeszcze bardziej ułatwić użytkownikom serwisu kontakt i zadbać o to, aby zamieszczone na stronie adresy e-mail były linkami? Jeśli sporo osób przegląda dany serwis na urządzeniach mobilnych, to może warto zrobić to samo z numerami telefonów?  

4. Nie tylko e-mail

Jedni klienci wolą kontaktować się z innymi telefonicznie, drudzy za pomocą e-maila. Są też trzeci, którzy cenią sobie chat z konsultantem. Dobrze jest więc wdrożyć do serwisu różne formy kontaktu. Jednak zanim się to zrobi, warto się zastanowić, czy ma się możliwości obsługi wszystkich tych kanałów na raz. Nikt nie lubi głuchych telefonów i kilkugodzinnego oczekiwania na odpowiedź na e-maila. Polecamy przy tym wyraźnie zaznaczyć na stronie godziny, w których klienci będą mogli kontaktować się z serwisem.   Na marginesie Poza optymalizacją strony warto też zadbać o jeszcze dwie ważne kwestie. Długie oczekiwanie na odpowiedź na wysłanego e-maila zazwyczaj rodzi u klienta myśl, że firmie na nim nie zależy. Zazwyczaj to nieprawda, a brak odpowiedzi jest spowodowany urlopem, szkoleniem lub chorobą pracownika. W takim razie warto poinformować o tym klienta za pomocą automatycznej odpowiedzi zwrotnej. Jest jeszcze jedna kwestia. Często zdarza się, że za kontakt z danym klientem odpowiada konkretny pracownik serwisu, kontaktujący się z klientem poprzez służbowego e-maila. Gdy taki pracownik odchodzi z firmy, klient zazwyczaj nie ma o tym pojęcia i dalej wysyła wiadomości na znanego mu e-maila. Warto więc ustawić automatyczną odpowiedź zwrotną z informacją, że dany e-mail nie jest już czynny, wraz z danymi kontaktowymi do osoby, która przejęła obowiązki po dawnym pracowniku.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce