Refundacja składek PFRON – nowe wnioski i terminy 2022

refundacja składek z pfron

Ubiegasz się o refundację składek PFRON? Sprawdź, jakie są nowe terminy i wnioski.

Państwowy Fundusz Osób Niepełnosprawnych (PFRON) wspiera osoby niepełnosprawne. W ramach posiadanych funduszy dofinansowuje, dokonuje refundacji dla pracowników, pracodawców i przedsiębiorców. W dzisiejszej publikacji napiszemy o nowych terminach i wzorach wniosków na refundację składek PFRON.

Nowe wnioski i terminy – refundacja składek PFRON

Dnia 19 kwietnia 2022 roku opublikowane zostało Rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie refundacji składek na ubezpieczenia społeczne osób niepełnosprawnych. Wprowadzenie tego aktu zmieniło:

  • termin składania wniosku Wn-U-G począwszy od wniosków składanych za miesiąc styczeń 2022 r.,
  • wzór wniosku Wn-U-G, który będzie stosowany począwszy od wniosków składanych od 1 września 2022 r.

W miesiącu sierpniu 2022 r. na stronie PFRON w zakładce z formularzami zamieszczony zostanie nowy wzór wniosku Wn-U-G oraz wyjaśnienia, w jaki sposób go wypełnić.

Refundacja składek PFRON 2022 ifnografika

Osoba niepełnosprawna, która prowadzi działalność gospodarczą po zmianie składa wniosek Wn-U-G w terminie:

  • za miesiąc styczeń do 30 kwietnia, w 2022 r. będzie to 2 maja 2022 r.,
  • z kolejne miesiące do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym upłynął termin do opłacenia składek na ubezpieczenia społeczne.

Jeżeli koniec terminu przypada na dzień ustawowo wolny od pracy (sobota, niedziela, święto), za ostatni dzień terminu uważa się najbliższy dzień roboczy.

Jak można przeczytać na stronie PFRON w przypadku problemów z wypełnieniem wniosku w związku ze zmianą Rozporządzenia można się kontaktować:

  • pod numerem telefonu: (22) 581-84-10 wew. 1, od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-15.00,
  • pisemnie na adres: sod@pfron.org.pl.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość