Blog ifirma.pl

Shopify landing page – jak stworzyć stronę docelową w Shopify?

|
|
8 minut czytania
Odkryj tajniki tworzenia efektywnych stron docelowych w platformie Shopify! Nasz artykuł przynosi praktyczne wskazówki i kreatywne pomysły na zachwycające landing page. Dowiedz się, jak wyróżnić się w świecie e-commerce i przekuć odwiedzających w wiernych klientów!
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Zaczęli od sprzedaży desek snowboardowych online, ale z czasem rozwijali platformę, która obecnie jest jednym z najpopularniejszych narzędzi do handlu elektronicznego na świecie. Dlaczego platforma odniosła taki sukces? Jednym z czynników, które miały na to wpływ jest zapewne elastyczność portalu. Platforma ta umożliwia dostosowanie sklepu do własnych potrzeb biznesowych, a na rynku dostępnych jest cała masa aplikacji, które umożliwiają konfigurację praktycznie wszystkich elementów strony. Z tego wpisu dowiesz się jak stworzyć Shopify landing page krok po kroku, a także podpowiemy Ci na co warto zwrócić szczególną uwagę podczas projektowania strony.

Co to jest strona docelowa Shopify?

We wszystkich poradnikach dotyczących prowadzenia biznesu online przeczytasz, że każdy sklep internetowy powinien mieć swoją stronę docelową. Ale o czym tak naprawdę mówimy? Otóż strona docelowa to miejsce, gdzie Twoi potencjalni klienci wylądują po kliknięciu w Twój reklamowy link. To pierwsze, co zobaczą i ocenią. Okazuje się, że według badań, 55% użytkowników spędza mniej niż 15 sekund na stronie docelowej. To znaczy, że masz tylko chwilę, aby zachwycić ich swoimi produktami i przekonać do dokonania zakupu! Dlatego tak ważne jest, aby Twoja strona docelowa była atrakcyjna, intuicyjna i zgodna z ideologią Twojej marki. Na szczęście Shopify oferuje szeroką gamę narzędzi, które pomogą Ci stworzyć wspaniałą stronę docelową bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych. Możesz dostosować wygląd, układ i treść strony, by idealnie oddać charakter Twojej marki i zachwycić odwiedzających. Jeśli chcesz przyciągnąć uwagę klientów, zwiększyć konwersję i osiągnąć sukces w e-commerce, nie możesz przegapić możliwości, jakie daje Ci shopify landing page.

Jakie korzyści może przynieść zbudowanie Shopify landing page?

Wydaje Ci się, że strony lądowania tworzy się tylko po to, aby zwiększyć sprzedaż? Pośrednio tak, ale nie zawsze. Wszystko zależy od tego, jakiej konwersji oczekujesz i do jakich działań chcesz nakłonić swoich odbiorców, a także od tego w jakim akurat miejscu biznesowo się znajdujesz.

Dla przedsiębiorstwa, które zbudowało swoją bazę klientów, posiada swoich zwolenników i kilka produktów na rynku istotna jest sprzedaż i dotarcie do odbiorców z nowym produktem. Na stronie docelowej będą więc umieszczać nowy produkt i zachęcać do jego zakupu. Natomiast firmie, która dopiero wchodzi na rynek i poszukuje swoich wiernych odbiorców, zależeć będzie na czymś zupełnie innym. Jej zadaniem jest przekształcenie potencjalnie zainteresowanych konsumentów w stałych klientów. Na takiej stronie docelowej powinien znaleźć się więc formularz zapisu do newslettera i oferta, która zachęci do pozostawienia swoich danych osobowych. Czynnikiem przekonującym może być kod rabatowy czy darmowy produkt elektroniczny np. Ebook.

Dlaczego Shopify jest idealną platformą do tworzenia stron docelowych? Przede wszystkim ze względu na ogromną elastyczność jaką oferuje. Tworząc Shopify landing page możesz wybierać spośród różnych stylów, kolorów i układów i dostosować praktycznie każdy element do swoich potrzeb. Dodatkowo w internecie możesz znaleźć całą masę aplikacji dedykowanych do tworzenia stron docelowych na platformie, które ułatwiają zadanie i sprawiają, że nawet użytkownik z podstawową wiedzą z zakresu programowania poradzi sobie z tym zadaniem.

Shopify dostarcza także narzędzia analityczne, które umożliwiają śledzenie efektywności twojej strony docelowej. Możesz monitorować liczbę odwiedzin, średni czas spędzony na stronie, wskaźniki konwersji i wiele innych danych, które pomogą ci zrozumieć, co najlepiej oddziałuje na Twoich odbiorców. Dzięki tym informacjom możesz dostosować swoją stronę docelową, aby maksymalizować wyniki i osiągnąć sukces.

Jak stworzyć własną Shopify landing page krok po kroku?

Zacznijmy od tego, że istnieją trzy główne metody na stworzenie Shopify landing page. Do tego celu możesz:

 • Wykorzystać funkcje dostępne w Shopify
 • Skorzystać z zewnętrznych aplikacji
 • Nawiązać współpracę z programistą, który zakoduje Twoją stronę

Edytor motywów w Shopify landing page

Osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w tworzeniu stron internetowych mogą zacząć od podstawowej opcji, czyli utworzenia landing page bezpośrednio w Shopify. Poniżej omówimy jak zrobić to krok po kroku.

 1. Krok pierwszy – wybierz motyw
 2. Pierwszym krokiem w budowie swojej landing page na Shopify jest wybór odpowiedniego szablonu. Shopify oferuje szeroki wybór opcji, z różnymi układami, kolorami i funkcjonalnościami. Każdy szablon możesz dodatkowo dostosować do własnych potrzeb, dodawać lub usuwać poszczególne elementy. Jednak dobrą praktyką jest wybranie takiego, który w dużej mierze odpowiada ostatecznej wizji strony. To bezpieczne rozwiązanie, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z shopify landing page. Pamiętaj, że ważne jest zachowanie spójności wizualnej, aby strona była zgodna z resztą twojego brandingu.

  Jak wybrać motyw krok po kroku:

  • Zaloguj się do swojego konta Shopify
  • Przejdź do zakładki “Themes”
  • Wybierz interesujący Cię szablon, a następnie naciśnij “Add”
  Shopify landing page

 3. Dostosuj wybrany motyw do swoich potrzeb
 4. Po wybraniu motywu będziesz mieć możliwość przejścia do sekcji edycji, w której dostosujesz szablon do swoich potrzeb. Aby przejść do tej zakładki kliknij przycisk “Customize” znajdujący się po prawej stronie.

  Shopify landing page - jak stworzyć stronę docelową w Shopify?

  Po jego kliknięciu przejdziesz do opcji edycji, w której będziesz mieć możliwość dostosowania lub dodania poszczególnych elementów na stronie.

  Shopify landing page - jak stworzyć stronę docelową w Shopify?

  Na tym etapie możesz dodać dowolne elementy, które chcesz aby znalazły się na Twojej stronie docelowej, takie jak:

  • Nagłówki
  • Obrazy
  • Slidery
  • Produkty
  • Kolekcje produktów

  Takie wstępnie przygotowane sekcje znajdziesz klikając w zakładkę “Add section”.

  Ostatni krok to zapisanie projektu strony za pomocą przycisku w prawym górnym rogu.

Aplikacje przeznaczone do tworzenia Shopify landing page

Shopify to rozwinięta aplikacja, która posiada całą masę udogodnień, w tym także dedykowane narzędzia przeznaczone do tworzenia stron docelowych. Znajdziesz je w sklepie z aplikacjami Shopify. Poniżej zaprezentujemy kilka z nich, które cieszą się największą popularnością.

Shogun

to proste w obsłudze, a jednocześnie bardzo zaawansowane narzędzie, z którego na co dzień korzystają nawet doświadczeni projektanci. Poza łatwością budowania stron docelowych charakteryzuje się ogromnymi możliwościami analitycznymi. Dzięki dostępnym w aplikacji testom A/B w łatwy sposób zoptymalizujesz swoją stronę. Aplikacja dostępna jest w testowej wersji próbnej, natomiast pełna wersja jest płatna.

EComposer

Ze względu na intuicyjną obsługę, jest to aplikacja idealna dla osób początkujących, które nie posiadają żadnego doświadczenia w tworzeniu stron docelowych. Umożliwia ona dostęp do ponad 100 gotowych projektów, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajdziesz taki układ, który praktycznie całkowicie spełnia Twoje wymagania. W podstawowym planie, który jest całkowicie wystarczający na początek, aplikacja jest darmowa.

PageFly

Pełna wersja PageFly umożliwia dostęp do ponad 80 różnych szablonów stron, z czego każda charakteryzuje się wysoką konwersją. Cała edycja poszczególnych sekcji sprowadza się do prostego narzędzia typu “przeciągnij i upuść”, dzięki czemu budowanie własnej wizji strony jest bardzo proste. Wszystkie szablony dostosowane są do różnych urządzeń cyfrowych. Obsługa aplikacji nie jest skomplikowana, jeśli jednak napotkasz po drodze jakiś problem, możesz skorzystać z całodobowej pomocy technicznej, gdzie podczas czatu na żywo specjaliści podpowiedzą Ci co zrobić. Aplikacja dostępna jest zarówno w wersji darmowej jak i płatnej.

Każde z tych narzędzi jest intuicyjne i pozwala w łatwy sposób stworzyć ciekawy projekt strony docelowej, nawet jeśli nie masz doświadczenia czy wiedzy z zakresu programowania. Wystarczy, że poświęcisz nieco czasu na przetestowanie wybranej aplikacji i przeklikanie poszczególnych opcji.

Samodzielne zaprojektowanie Shopify landing page

To rozwiązanie polecamy osobom, które posiadają specjalistyczną wiedzę programistyczną lub większy budżet na zatrudnienie informatyka. Stworzenie od podstaw własnej strony da Ci pewność, że każdy element będzie wyglądał dokładnie tak, jak sobie to wymyśliłeś, jednak nie da się ukryć, że jest to dość kosztowne.

O czym jeszcze warto pamiętać tworząc Shopify landing page?

Sam idealny układ strony docelowej to nie wszystko. Ważnym elementem landing page jest treść. Pamiętaj, że masz tylko kilka sekund, aby przyciągnąć uwagę odwiedzającego, więc użyj mocnych nagłówków i przekazuj przekonujące informacje. Opowiedz swoją historię – storytelling to niezwykle skuteczny sposób na zainteresowanie klientów i budowanie więzi z marką. Przekonaj odbiorcę, dlaczego twój produkt lub usługa jest wyjątkowy, jak rozwiązuje problemy klientów lub wpływa na ich życie.

Pamiętaj także o wywołaniu działania. Twój landing page powinien zawierać jasne i widoczne CTA (Call to Action), które skieruje klienta do podjęcia określonego działania. Może to być przycisk “Kup teraz”, “Subskrybuj newsletter” lub “Umów się na darmową konsultację”. Pamiętaj, żeby sprawdzić, czy wszystkie linki i przyciski działają poprawnie, aby uniknąć frustracji potencjalnych klientów.

Nie zapominaj, że Twoja strona docelowa powinna być również zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych. Czy wiesz, że aż 54% transakcji e-commerce jest dokonywanych na smartfonach? Dlatego Shopify dba o to, aby Twoja strona docelowa była responsywna i dopasowana do różnych ekranów, zapewniając niesamowite wrażenia zarówno na komputerach, tabletach, jak i smartfonach.

Przede wszystkim nie bój się testować. Potraktuj tworzenie Shopify landing page jak dobrą zabawę, testuj różne rozwiązania, zmieniaj układy. To wcale nie jest trudne, wystarczy zapoznać się z możliwościami, jakie dają poszczególne aplikacje. Kiedy to zrobisz, z pewnością stworzysz stronę docelową, o której marzyłeś.

Integracja Shopify z księgowością IFIRMA – Twój e-biznes w nowoczesnym wydaniu!

Odkryj nowoczesne podejście do prowadzenia e-biznesu dzięki zintegrowaniu Shopify z IFIRMA. Ta integracja umożliwia połączenie zaawansowanego systemu księgowego z rozbudowaną platformą e-commerce. Dla sprzedawców oznacza to większą kontrolę nad finansami i procesami sprzedażowymi. Dzięki automatyzacji zadań związanych z księgowością, zaoszczędzisz cenny czas i ograniczysz ryzyko błędów. To innowacyjne rozwiązanie sprawia, że zarządzanie sklepem internetowym staje się jeszcze bardziej efektywne i płynne.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie