Blog ifirma.pl

System e-TOLL będzie przyjazny również dla jednoosobowych działalności

|
|
2 minut czytania
Chcesz skorzystać z systemu e-TOLL? Sprawdź, jakie zmiany zostały wprowadzone dla przedsiębiorców.

System e-TOLL dla jednoosobowych działalności - omówione zagadnienia:

Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Przejazd przez bramki na autostradach bez konieczności stania w kolejce jest marzeniem każdego kierowcy, który często podróżuje, czy to prywatnie, czy służbowo. Wprowadzony system e-TOLL zastąpił viaTOLL, który obowiązuje jedynie do 30 września 2021 roku. Sprawdźmy, jakie zmiany zostały wprowadzone dla jednoosobowych działalności gospodarczych w e-TOLL.

Działanie aplikacji e-TOLL

System elektronicznych opłat skierowany jest przede wszystkim do kierowców i firm transportowych, które posiadają samochody ciężarowe pow. 3,5 tony. Jak się okazuje jest bardzo dużo zainteresowanie taką formą opłat za przejazdy wśród osób, które posiadają samochody lekkie do 3,5 ton. Pojawiły się głosy o skomplikowanej procedurze rejestracji, która zniechęca m.in. przedsiębiorców jednoosobowych działalności. To się jednak zmieniło i Ministerstwo Finansów wprowadziło uproszczony sposób rejestracji dla drobnych przedsiębiorców i osób fizycznych.

Uproszczona rejestracja w e-TOLL dla małych firm

Na stronach Ministerstwa Finansów można przeczytać aktualne informacje na temat rejestracji w e-TOLL dedykowane dla jednoosobowych działalności. Szybsza rejestracja jest możliwa poprzez wykorzystanie:

 • ePUAP logowanie profilem zaufanym,
 • aplikacji mObywatel,
 • bankowości elektronicznej.

Podczas rejestracji należy podać jedynie:

 • numer rejestracyjny pojazdu,
 • numer urządzenia pokładowego,
 • adres e-mail

wszystko jest na jednym ekranie.

Od 1 grudnia 2021 roku użytkownicy systemu e-TOLL będą przejeżdżali bez zatrzymywania pojazdu, zostaną zlikwidowane szlabany. Jest to duże ułatwienie przejazdów w stosunku do manualnego poboru opłat z każdorazowym podnoszeniem szlabanu.

Autor ifirma.pl

Małgorzata Jagusiak

Księgowa, specjalista do spraw rozliczeń podatkowych z wieloletnim doświadczeniem pracy w organach podatkowych. Przez kilka lat prowadziła własne biuro rachunkowe. Praca w sektorze prywatnym pozwoliła na zmianę perspektywy postrzegania obowiązujących przepisów podatkowych. Zdobyte doświadczenia pozwalają na łączenie wiedzy teoretycznej z wieloletnią praktyką w zawodzie.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą z innymi, stara się ją przekazywać w dostępnej dla każdego formie. Z pasja poświęca się pisaniu artykułów o tematyce podatkowej. Częste zmiany przepisów wymagają otwartej głowy, kreatywności i dużej elastyczności, co jest dodatkowym atutem tej pracy, nie ma miejsca na nudę. Większość jej publikacji dotyczy rozliczeń z zakresu podatku dochodowego i podatku VAT, ale nie unika wyzwań z obszarów o innej tematyce.

Dodatkowo jest wykładowcą i szkoleniowcem z zakresu zagadnień o tematyce podatkowej. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, śledzi na bieżąco zmieniające się przepisy podatkowe, żeby przekazywać zawsze aktualne i sprawdzone informacje.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie