Przejazd przez bramki na autostradach bez konieczności stania w kolejce jest marzeniem każdego kierowcy, który często podróżuje, czy to prywatnie, czy służbowo. Wprowadzony system e-TOLL zastąpił viaTOLL, który obowiązuje jedynie do 30 września 2021 roku. Sprawdźmy, jakie zmiany zostały wprowadzone dla jednoosobowych działalności gospodarczych w e-TOLL.
Działanie aplikacji e-TOLL
System elektronicznych opłat skierowany jest przede wszystkim do kierowców i firm transportowych, które posiadają samochody ciężarowe pow. 3,5 tony. Jak się okazuje jest bardzo dużo zainteresowanie taką formą opłat za przejazdy wśród osób, które posiadają samochody lekkie do 3,5 ton. Pojawiły się głosy o skomplikowanej procedurze rejestracji, która zniechęca m.in. przedsiębiorców jednoosobowych działalności. To się jednak zmieniło i Ministerstwo Finansów wprowadziło uproszczony sposób rejestracji dla drobnych przedsiębiorców i osób fizycznych.
Uproszczona rejestracja w e-TOLL dla małych firm
Na stronach Ministerstwa Finansów można przeczytać aktualne informacje na temat rejestracji w e-TOLL dedykowane dla jednoosobowych działalności. Szybsza rejestracja jest możliwa poprzez wykorzystanie:
- ePUAP logowanie profilem zaufanym,
- aplikacji mObywatel,
- bankowości elektronicznej.
Podczas rejestracji należy podać jedynie:
- numer rejestracyjny pojazdu,
- numer urządzenia pokładowego,
- adres e-mail
wszystko jest na jednym ekranie.
Od 1 grudnia 2021 roku użytkownicy systemu e-TOLL będą przejeżdżali bez zatrzymywania pojazdu, zostaną zlikwidowane szlabany. Jest to duże ułatwienie przejazdów w stosunku do manualnego poboru opłat z każdorazowym podnoszeniem szlabanu.