Zakup paliwa poza terytorium UE a koszty firmy

zakup paliwa poza terytorium UE

Podróżujesz po świecie? Sprawdź, w jaki sposób ujmować zakup paliwa poza terytorium UE.

Przedsiębiorcy, którzy podróżują po świecie, nie tylko na terenie UE, ale również poza jej granicami, mogą się zastanawiać, w jaki sposób zaksięgować w kosztach zakup paliwa poza terytorium UE. W dzisiejszej publikacji odniesiemy się do tej problematyki.

Zakup paliwa poza terytorium UE

Przedsiębiorcy, którzy będą posiadali dokument zakupu paliwa poza UE niejednokrotnie mają dylemat, czy należy go zaksięgować w kosztach w kwotach brutto, czy netto.

Wydaje się, że skoro nie ma prawa do odliczenia podatku VAT, który znajdzie się na takim dokumencie, to powinna to być kwota brutto. I takie też jest podejście organów podatkowych. Potwierdzają one, że przedsiębiorca ma możliwość zaliczenia do kosztów podatku VAT wykazanego na fakturach i paragonach na zakup paliwa wystawianych poza terytorium UE.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość