Zakup paliwa poza terytorium UE a koszty firmy

zakup paliwa poza terytorium UE

Podróżujesz po świecie? Sprawdź, w jaki sposób ujmować zakup paliwa poza terytorium UE.

Przedsiębiorcy, którzy podróżują po świecie, nie tylko na terenie UE, ale również poza jej granicami, mogą się zastanawiać, w jaki sposób zaksięgować w kosztach zakup paliwa poza terytorium UE. W dzisiejszej publikacji odniesiemy się do tej problematyki.

Zakup paliwa poza terytorium UE

Przedsiębiorcy, którzy będą posiadali dokument zakupu paliwa poza UE niejednokrotnie mają dylemat, czy należy go zaksięgować w kosztach w kwotach brutto, czy netto.

Wydaje się, że skoro nie ma prawa do odliczenia podatku VAT, który znajdzie się na takim dokumencie, to powinna to być kwota brutto. I takie też jest podejście organów podatkowych. Potwierdzają one, że przedsiębiorca ma możliwość zaliczenia do kosztów podatku VAT wykazanego na fakturach i paragonach na zakup paliwa wystawianych poza terytorium UE.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość