Znamy już składkę zdrowotną na 2021 rok

składka zdrowotna 2021

Zastanawiasz się o ile wzrosła składka zdrowotna w 2021 roku? Informację uzyskasz w artykule.

Składka na ubezpieczenia zdrowotne zmienia się co roku, najczęściej wzrasta. Tak też się stało również ze składką, która będzie obowiązywała przez cały 2021 rok. Prezes Głównego Urzędu Statystycznego dnia 21 stycznia 2021 r. wydał Obwieszczenie, w którym podał wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku, w czwartym kwartale 2020 r. Na tej podstawie wiadomo już ile będzie wynosiła składka na ubezpieczenie zdrowotne w 2021 roku.

Wysokość składki zdrowotnej w 2021 roku

Jak wynika z informacji opublikowanych w Obwieszczeniu Prezesa GUS przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku, w czwartym kwartale w 2020 r. wyniosło 5656,51 zł. Podstawa wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne wynosi 75% tej kwoty, a więc jest to kwota 4.242,38 zł. Tym samym składka na ubezpieczenie zdrowotne opłacane przez przedsiębiorców w 2021 roku wyniesie 381,81 zł. Odliczyć od podatku będzie można 7,75% czyli 328,78 zł.

Porównanie składki zdrowotnej 2020 i 2021

 

Nowa wysokość składki zdrowotnej będzie obowiązywała na cały 2021 rok, począwszy od wpłat dokonywanych w lutym za miesiąc styczeń 2021 roku.

Sprawdź wysokość pozostałych składek ZUS w 2021 roku.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość