Powrót

ZUS daje pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pracy – czas do 08.07.2022

pieniądze na poprawę bezpieczeństwa pracy

Zatrudniasz pracowników? Sprawdź, jakie pieniądze można otrzymać z ZUS na poprawę warunków pracy.

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił projekt dla pracodawców w ramach, którego można pozyskać środki na poprawę warunków pracy pracowników. W dzisiejszej publikacji napiszemy na co mogą być przeznaczone środki i do kiedy przedsiębiorcy mogą się o nie ubiegać.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie może wziąć udział każdy płatnik składek o ile będzie spełniał warunki określone w konkursie:

  • brak zaległości w opłacaniu składek ZUS,
  • brak zaległości podatkowych,
  • nie może się znajdować w stanie upadłości, likwidacji,
  • od ostatniego dofinansowania z ZUS minęło 3 lata.

Na co mogą być przeznaczone pieniądze z ZUS?

Jak można przeczytać na stronie konkursu dofinansowanie z ZUS obejmuje przykładowo:

  • zakup urządzeń zabezpieczających przed hałasem i drganiami mechanicznymi oraz promieniowaniem elektromagnetycznym,
  • urządzenia usprawniające pracę na wysokościach,
  • zabezpieczenia przed promieniowaniem optycznym,
  • urządzenia do oczyszczania i uzdatniania powietrza,
  • środki ochrony indywidualnej.

Założeniem konkursu jest przeznaczenie środków na poprawę warunków bhp, ograniczenie wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Termin na złożenie wniosków

Wnioski można składać przez stronę internetową prewencja.zus.pl. Nabór wniosków trwa od 6 czerwca 2022 roku do 8 lipca 2022 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 31 grudnia 2022 roku. Przedsiębiorcom nie pozostało więc już zbyt wiele czasu na złożenie wniosku. ZUS przygotował katalog przykładowych pytań i odpowiedzi, które dotyczą konkursu. Każdy zainteresowany może również przesłać własne pytanie na adres e-mail: konkurs@zus.pl.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Ikona - wygodnie

Nowoczesna

Ikona - rzetelnie

Rzetelna

Ikona - księgowość

Księgowość