Powrót

Moduł Majątek w ifirma.pl

Moduł Majątek – proste zarządzanie majątkiem firmy.

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

W tym module znajdziesz wszystko, co niezbędne aby zarządzać swoim firmowym majątkiem. Ewidencja środków trwałych oraz rejestr wyposażenia, a oprócz tego możliwość kontroli remanentów, tworzenia protokołów likwidacji i dowodów umorzenia.

Ewidencja środków trwałych

Przedstawiona jest w formie tabeli, która zawiera nazwę środka trwałego, datę jego nabycia oraz ewentualnie datę jego likwidacji. Zakładka posiada 3 funkcje: dodanie, sprzedaż i likwidację środka trwałego. Możesz też edytować wybrany środek trwały klikając na niego i wybierając opcję „edytuj”. Listę można wydrukować w formacie .html.

Rejestr wyposażenia

Tak jak wcześniejsza sekcja, przedstawiony jest w formie czytelnej tabelki. W menu tym można dodać: wyposażenie, zakup wyposażenia na fakturę VAT oraz na inny dokument. Można również „sprzedać” lub „zlikwidować” dodane wcześniej wyposażenie.

Co więcej?

  • Dowód umorzenia środków trwałych – miejsce, w którym możesz stworzyć dowód umorzenia środków trwałych za dany miesiąc.
  • Protokół likwidacji – dotyczy zarówno środków trwałych, wartości niematerialnej i prawnej oraz wyposażenia.
  • Remanenty – lista przeprowadzonych remanentów. Menu daje również możliwość stworzenia nowego remanentu. Wystarczy kliknąć „dodaj remanent”, określić datę, skład komisji oraz pozycje remanentu.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.