Deklaracja VAT-7

Deklaracja VAT-7 – informacje na temat nieobowiązującej już (od 1 października 2020 roku) deklaracji VAT-7.

Ważne zmiany przepisów!

  • Od 1 października 2020 roku deklaracja VAT-7 przestała obowiązywać!
  • W dniu tym wprowadzone zostały nowe pliki JPK_V7K i JPK_V7M, które są integracją deklaracji VAT-7 i VAT-7K z plikami JPK_VAT.

Stworzyliśmy kompendium wiedzy na temat nowego pliku JPK:

Sprawdź czym jest JPK_V7

VAT-7 online

  • W ifirma.pl możesz wysłać e-deklaracje VAT-7 bez użycia podpisu kwalifikowanego.
  • Klienci serwisu ifirma.pl posiadający w nim konto interaktywny wniosek znajdą na swoim koncie w zakładce Deklaracje ➡ Deklaracje VAT-7.

Jak wypełnić deklarację VAT-7?

  • Deklaracja VAT-7 w ifirma.pl generuje się automatycznie na podstawie wprowadzonych danych.
  • Wszystkiego o wypełnianiu i generowaniu deklaracji elektronicznych (w tym VAT-7) dowiesz się z systemu pomocy ifirma.pl.

Kto musi składać VAT-7?

  • Obowiązek składania deklaracji VAT-7 / VAT-7K dotyczy wszystkich przedsiębiorców będących czynnymi płatnikami podatku od towarów i usług.
  • Przeczytaj więcej o obowiązku składania e-deklaracji.

Terminy składania VAT-7 oraz VAT-7K

  • Różnica między deklaracjami VAT-7 a VAT-7K wynika z częstotliwości ich składania. VAT-7 składamy co miesiąc, a VAT-7K kwartalnie.
  • Wszystkiego o wypełnianiu i generowaniu deklaracji elektronicznych (w tym VAT-7) dowiesz się z systemu pomocy ifirma.pl.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.