Deklaracja VAT-7

Deklaracja VAT-7 – informacje na temat nieobowiązującej już (od 1 października 2020 roku) deklaracji VAT-7.

Ważne zmiany przepisów!

  • Od 1 października 2020 roku deklaracja VAT-7 przestała obowiązywać!
  • W dniu tym wprowadzone zostały nowe pliki JPK_V7K i JPK_V7M, które są integracją deklaracji VAT-7 i VAT-7K z plikami JPK_VAT.

Stworzyliśmy kompendium wiedzy na temat nowego pliku JPK:

Sprawdź czym jest JPK_V7

VAT-7 online

  • W ifirma.pl możesz wysłać e-deklaracje VAT-7 bez użycia podpisu kwalifikowanego.
  • Klienci serwisu ifirma.pl posiadający w nim konto interaktywny wniosek znajdą na swoim koncie w zakładce Deklaracje ➡ Deklaracje VAT-7.

Jak wypełnić deklarację VAT-7?

  • Deklaracja VAT-7 w ifirma.pl generuje się automatycznie na podstawie wprowadzonych danych.
  • Wszystkiego o wypełnianiu i generowaniu deklaracji elektronicznych (w tym VAT-7) dowiesz się z systemu pomocy ifirma.pl.

Kto musi składać VAT-7?

  • Obowiązek składania deklaracji VAT-7 / VAT-7K dotyczy wszystkich przedsiębiorców będących czynnymi płatnikami podatku od towarów i usług.
  • Przeczytaj więcej o obowiązku składania e-deklaracji.

Terminy składania VAT-7 oraz VAT-7K

  • Różnica między deklaracjami VAT-7 a VAT-7K wynika z częstotliwości ich składania. VAT-7 składamy co miesiąc, a VAT-7K kwartalnie.
  • Wszystkiego o wypełnianiu i generowaniu deklaracji elektronicznych (w tym VAT-7) dowiesz się z systemu pomocy ifirma.pl.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.