Powrót

Samorozwój dla przedsiębiorcy – co robić w wolnym czasie w domu?

co robić w czasie kwarantanny?

Okres kwarantanny nie musi oznaczać starty czasu. Wiele platform oddaje do dyspozycji pakiety umożliwiające rozwój. Wybraliśmy darmowe źródła wiedzy, które mogą pomóc w razie nudy podczas długich dni kwarantanny.

Zapisz się do naszego newslettera i raz w tygodniu otrzymuj nową wiedzę z zakresu księgowości, biznesu i technologii. Tylko wartościowe informacje.

Okres kwarantanny nie musi oznaczać starty czasu. Wiele platform oddaje do dyspozycji pakiety umożliwiające rozwój. Wybraliśmy darmowe źródła wiedzy, które mogą pomóc w razie nudy podczas długich dni kwarantanny. Proponowane przez nas strony oprócz zajęcia czasu, gwarantują również zdobycie cennych umiejętności i – przede wszystkim – odpowiadają na pytanie co robić w czasie kwarantanny aby się nie nudzić?

Co robić w czasie kwarantanny?

Prezentacje NBP

Kwarantanna to dobry czas na dokształcanie. Krótkie prezentacje NBP umożliwią uzupełnienie wiedzy i być może poszerzą zakres zainteresowań niejednego przedsiębiorcy. Materiały Narodowego Banku Polskiego podzielone na grupy tematyczne, z których poznasz podstawowe pojęcia z zakresu finansów, podatków i przedsiębiorczości. Szczególnie polecamy odcinki takie jak:

  • „Analiza techniczna. Jak czytać wykresy giełdowe?” z działu Moje finanse, która w jasny sposób tłumaczy podstawowe mechanizmy funkcjonowania giełdy,
  • „Bitwa o handel” z działu Przedsiębiorczość, która pozwoli cofnąć się do lat powojennych i poznać nieco historii,
  • „Wpływ inflacji” z działu Pieniądz i polityka pieniężna, z której dowiesz się, jak ważna jest inflacja dla gospodarki każdego kraju.

AKADEMIA PARP Centrum Rozwoju Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Strona Akademii zawiera wiele szkoleń biznesowych przeznaczonych dla przedsiębiorców znajdujących się w różnych punktach rozwoju firmy – zarówno dla zaawansowanych, jak i dla początkujących. Kursy podzielone są na kilka modułów, dzięki którym orientacja w portalu jest prosta. Bez trudu można tu znaleźć różnorodne projekty przydatne w prowadzeniu firmy. Szczególnie warto przyjrzeć się:

  • „Finanse MŚP dla niefinansistów: o mechanizmach kontroli wewnętrznej, wycenie aktywów i zobowiązań” z Modułu Finanse – dla przedsiębiorców, którzy chcą poznać podstawowe rozwiązania z zakresu finansów,
  • „E-commerce i marketing internetowy w MŚP o stosowaniu narzędzi marketingu internetowego i wdrażaniu sklepu”, „Zarządzanie sprzedażą i relacje z klientami” – z Modułu Marketing przydatny przedsiębiorcom, którzy przenieśli swój biznes do internetu,
  • „Umiejętności interpersonalne” z Modułu Kompetencje o rozwijaniu empatii, funkcjonowaniu zespołu i kształtowaniu asertywności.

Co robić w czasie kwarantanny w domu z dzieckiem?

Dla rodziców korzystających z zasiłku opiekuńczego lub zmuszonych do chwilowego zamknięcia firmy, przydadzą się propozycje, z których można skorzystać podczas spędzania czasu z dzieckiem.

Dobrym pomysłem będzie nauka języków. Poznawanie obcego języka rozwija myślenie abstrakcyjne i wspomaga zdolność koncentracji – tak istotne w prowadzeniu biznesu. Jest to zajęcie, do którego można zaangażować całą rodzinę i w kreatywny sposób spędzić wspólne chwile. Do pojęcia podstaw nowego języka nie potrzeba wiele czasu, dlatego zawsze warto spróbować. Dzięki nauce języków wzrasta poziom endorfin w organizmie, a dodatkowe źródło radości zdecydowanie przyda się w ponurym okresie zagrożenia koronawirusem.

Zostań w domu… z książką

Wiele platform udostępnia swoje zbiory za darmo. Jak twierdzą naukowcy z Sussex University: lektura redukuje stres nawet o 69 procent. To niezwykle ważne w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, kiedy wszyscy doświadczają nieprzyjemnych uczuć lęku i napięcia. Czytanie jest dla mózgu formą treningu – skutecznie go pobudza i zapobiega szkodliwej bierności.

Zespół IFI poleca korzystanie ze zbiorów on-line: począwszy od Legimi i innych platform, aż po aplikację Empik Go. Wiele stron internetowych znacznie obniżyło cenę dostępnych e-booków, a wyżej wspomniana aplikacja pokusiła się o udostępnienie darmowych książek i audiobooków. Zachęcamy do samodzielnego szukania interesujących tytułów. Książki to źródło dostosowane do wszystkich potrzeb – uzyskania wiedzy specjalistycznej (o prowadzeniu biznesu, sytuacjach kryzysowych itp.) i potrzeby czystej rozrywki (np. literatura młodzieżowa).

Zachęcamy do twórczego wykorzystywania wolnego czasu. Z trudnego okresu, który obecnie nas doświadcza, możemy wyjść silniejsi o uzyskaną wiedzę, cierpliwość i nowe zainteresowania.

Zostań w domu i doceń codzienność.

Pomoc dla przedsiębiorców w związku z epidemią COVID-19 – najważniejsze informacje.
▲ wróć na początek
UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disqus. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disqus zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disqus. O szczegółach przetwarzania danych przez Disqus dowiesz się ze strony.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Twój znajomy zakłada firmę Blog banner
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.