Wystawianie faktur do paragonów – nowe zasady

Potwierdzenie otrzymania korekty faktury

Od 1 stycznia 2020 roku będą obowiązywać nowe zasady wystawiania faktur do paragonów fiskalnych. Będzie można ją wystawić, ale tylko w przypadku, kiedy na paragonie będzie znajdować się numer identyfikujący nabywcę towaru lub usługobiorcę.

Od 1 stycznia 2020 roku będą obowiązywać nowe zasady wystawiania faktur do paragonów fiskalnych. Będzie można ją wystawić, ale tylko w przypadku, kiedy na paragonie będzie znajdować się numer identyfikujący nabywcę towaru lub usługobiorcę.

W 2020 roku nastąpią zmiany zasad w wystawianiu faktur do paragonów. Kiedy sprzedaż zostanie zarejestrowana na kasie fiskalnej, przedsiębiorca będzie miał możliwość wystawienia faktury klientowi posiadającemu numer identyfikujący. Jednak tylko w przypadku, gdy numer ten znajdzie się na uprzednio wystawionym paragonie dokumentującym sprzedaż.

Przed wejściem zmian, paragon do kwoty 450 zł brutto (lub 100 euro), na którym znajduje się NIP nabywcy, to nadal tzw. faktura uproszczona, która jest traktowana jak zwykła faktura sprzedaży. Klient nie musi o nią dodatkowo występować.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.