Ponad dwie
dekady
księgowości
internetowej
w Polsce

Właścicielem serwisu ifirma.pl jest IFIRMA SA, funkcjonująca wcześniej pod nazwą Power Media, którą założyliśmy w roku 1997. Wtedy, u progu millenium, głównymi filarami naszej działalności były rekrutacja i outsourcing kadr IT oraz tworzenie oprogramowań na zamówienie. Jednym z naszych projektów było stworzenie programu do prowadzenia księgowości wewnątrz firm.

Księgowość internetowa w Polsce jeszcze wówczas nie istniała, nie było na kim się wzorować, więc wszystkie rozwiązania tworzyliśmy sami, od podstaw. Nie mieliśmy też świadomości, że przy dostępnych w tamtym momencie zasobach i możliwościach sieci to zadanie jest niemal nie do wykonania. Może właśnie dlatego stworzyliśmy pierwszą w Polsce księgowość online.

Zaufało nam ponad
milion firm

Dzięki współpracy programistów, testerów i naszych księgowych powstał program na tyle dobry, że postanowiliśmy podzielić się nim ze światem. Wierzyliśmy, że może odmienić codzienną pracę polskich przedsiębiorców.

Nazwaliśmy go IFIRMA – po prostu od „internetowej firmy”.

I tak, w styczniu roku 2001 serwis ifirma.pl został oddany do dyspozycji klientów, dzięki wsparciu inwestora, który dostrzegł w nim wartość. Z radością, ale i niemałym zaskoczeniem witaliśmy pierwszych użytkowników. Co ciekawe, część z tych, którzy dołączyli do nas w pierwszych miesiącach działalności, korzysta z naszych usług do dzisiaj. Po ponad dwóch dekadach działania na rzecz polskich przedsiębiorców zaufało nam ponad milion firm.

Księgowość online okazała się strzałem w dziesiątkę. Z roku na rok rosła liczba zainteresowanych, a w roku 2008 dołączyliśmy do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W roku 2017 staliśmy się pierwszą na polskiej giełdzie spółką, która wypłaca dywidendę kwartalnie.

Obecnie ifirma.pl to największy system księgowości internetowej w Polsce. Równolegle z programem do księgowości i programem do faktur działa biuro rachunkowe, które wspiera swoją pracą grono doświadczonych księgowych i konsultantów Biura Obsługi Klienta. Na sukces ifirma.pl pracuje również kilkadziesiąt osób odpowiedzialnych za stronę techniczną, bezpieczeństwo i stabilność systemu.

ifirma.pl nie jest zamkniętym projektem – dostosowujemy program do zmian przepisów, reagujemy na potrzeby i sugestie użytkowników, zmieniamy się tak, jak zmienia się rzeczywistość wokół nas.

Wsparcie merytoryczne polskich przedsiębiorców to jeden z ważniejszych filarów naszej działalności, który stworzyliśmy dzięki budowanemu przez ponad dwie dekady doświadczeniu. Działalność edukacyjna IFIRMA to biblioteka e-booków, blog, wideoblog oraz czynne wsparcie w zakładaniu firm online, którego udzielają nasi konsultanci. Pomogliśmy w założeniu ponad 250 tysięcy nowych firm.

Pomogliśmy
w założeniu
ponad 250 tysięcy
nowych firm