Wpisy oznaczone jako: deklaracje podatkowe

zeznanie podatkowe PIT 2017 Zeznanie podatkowe PIT – to warto wiedzieć!
Przedsiębiorcy, którzy w 2017 roku uzyskali dochód muszą rozliczyć się z urzędem skarbowym. Ostatni termin przedłożenia fiskusowi rocznego zeznania podatkowego, tzw. deklaracji PIT, przypada na 30 kwietnia. Sprawdź, jak złożyć PIT i rozliczyć się z US w 2018 r.
|
uproszczone zaliczki na pit Uproszczone zaliczki na PIT a zeznanie podatkowe
Przedsiębiorca, który spełnia warunki określone w ustawie o PIT, może skorzystać z możliwości wpłacania w trakcie roku uproszczonych zaliczek na podatek dochodowy. W takim wypadku co miesiąc wpłaca on 1/12 swojego zobowiązania podatkowego z lat ubiegłych, niezależnie od tego, ile wyniosły faktyczne przychody i koszty w danym okresie.
|
minimalny okres zawieszenia Zawieszenie działalności a US
Przedsiębiorcy, którzy nie zatrudniają pracowników mogą zawiesić prowadzenie działalności na okres od 30 dni do 24 miesięcy. Czy w trakcie tego okresu przedsiębiorca ma jakieś zobowiązania wobec urzędu skarbowego? Sprawdźmy.
|
strata rozliczana w trakcie roku Strata rozliczana w trakcie roku – czy należy ją wpisywać w zeznaniu rocznym?
Zgodnie z przepisami ustawy o PIT, podatnicy – po spełnieniu określonych warunków – mogą od dochodu za dany rok odliczyć stratę z lat ubiegłych. Co ważne, przedsiębiorca może dokonać takiego odliczenia zarówno na koniec roku, składając zeznanie, jak i w trakcie jego trwania, już na etapie ustalania zaliczek wpłacanych do US. Przy drugiej opcji pojawia się pytanie – czy tak rozliczaną stratę należy wpisać w zeznanie roczne?
|
sankcje za nierzetelne rozliczanie podatku VAT Nowe sankcje za nierzetelne rozliczanie podatku VAT
Nowelizacja ustawy o VAT od 1 stycznia 2017 r. przewiduje wprowadzenie sankcji podatkowych w wysokości: – standardowo 30% za nierzetelne rozliczanie podatku, dla podatnika który nie złożył deklaracji podatkowej oraz nie wpłacił kwoty zobowiązania podatkowego w terminie – 100% sankcję za odliczanie podatku naliczonego z tzw. pustych faktur, które nie dokumentowały rzeczywistych czynności bądź faktur pochodzących od podmiotów nieistniejących.
|
deklaracja VAT po terminie Terminy składania deklaracji podatkowych
Przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą ma obowiązek płacenia danin publicznych bez wezwania, w terminie określonym przez odpowiednie przepisy podatkowe. Wysokość zobowiązań jest obliczana przez przedsiębiorcę i przekazywana do Urzędu Skarbowego na formularzu odpowiedniej deklaracji podatkowej.
|

Mobilnie czy
stacjonarnie?

Korzystaj jak chcesz!

Zleć księgowość

Pobierz darmową aplikację mobilną

aplikacja mobilna ifirma

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce
Napisz do nas lub zadzwoń +48 735 209 003