Wpisy oznaczone jako: zmiany 2019

zerowy PIT dla młodych

Zerowy PIT dla młodych

Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zostanie zlikwidowany 18% podatek dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Sprawdź szczegóły!
Czytaj dalej
danina solidarnościowa

Danina solidarnościowa 2019 r.

Od 2019 r. osoby fizyczne, których dochodowy przekroczą 1 mln zł, będą zobowiązane do opłacenia daniny solidarnościowej. Nowy podatek, w wysokości 4% różnicy między dochodem a kwotą 1 mln zł, ma wspomóc osoby niepełnosprawne.
Czytaj dalej
zwrot podatku u źródła - wniosek

Wniosek o zwrot podatku u źródła

Od lipca 2019 roku w przypadku przekroczenia limitu 2 mln zł wypłat na rzecz jednego zagranicznego kontrahenta, polski płatnik będzie miał obowiązek pobrać podatek u źródła według standardowych stawek przewidzianych przez ustawy o podatkach dochodowych. Nowe przepisy przewidują możliwość jego odzyskania poprzez złożenie wniosku o zwrot podatku u źródła.
Czytaj dalej
sprzedaż niezamortyzowanego w pełni samochodu

Sprzedaż drogiego samochodu, który nie został w pełni zamortyzowany 2019

Od stycznia 2019 roku obowiązują nowe zasady wyliczania dochodu/straty ze sprzedaży samochodu osobowego stanowiącego środek trwały w firmie. Obecnie, jeśli zbywany będzie taki pojazd o wartości przekraczającej 150 000 zł, wówczas podatnik może być zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od tej transakcji. Dowiedz się więcej!
Czytaj dalej

Mobilnie. Wszędzie

Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

Mobilnie

Ułatwienia dla e‑commerce

Wygodne integracje
Wygodne integracje

Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

Sprawdź wszystkie integracje →

Wygodne integracje
Płatności w jednym miejscu

ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Wygodne integracje
Łatwe generowanie faktur

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

allegro integracja ecommerce
woocommerce integracja ecommerce
shoper integracja ecommerce
prestashop integracja ecommerce
shoplo integracja ecommerce
magento integracja ecommerce