Wpisy oznaczone jako: zmiany 2019

zerowy PIT dla młodych

Zerowy PIT dla młodych

Zgodnie z nowelizacją ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o świadczeniach rodzinnych oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych zostanie zlikwidowany 18% podatek dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia. Sprawdź szczegóły!
Czytaj dalej
danina solidarnościowa

Danina solidarnościowa 2019 r.

Od 2019 r. osoby fizyczne, których dochodowy przekroczą 1 mln zł, będą zobowiązane do opłacenia daniny solidarnościowej. Nowy podatek, w wysokości 4% różnicy między dochodem a kwotą 1 mln zł, ma wspomóc osoby niepełnosprawne.
Czytaj dalej
zwrot podatku u źródła - wniosek

Wniosek o zwrot podatku u źródła

Od lipca 2019 roku w przypadku przekroczenia limitu 2 mln zł wypłat na rzecz jednego zagranicznego kontrahenta, polski płatnik będzie miał obowiązek pobrać podatek u źródła według standardowych stawek przewidzianych przez ustawy o podatkach dochodowych. Nowe przepisy przewidują możliwość jego odzyskania poprzez złożenie wniosku o zwrot podatku u źródła.
Czytaj dalej
sprzedaż niezamortyzowanego w pełni samochodu

Sprzedaż drogiego samochodu, który nie został w pełni zamortyzowany 2019

Od stycznia 2019 roku obowiązują nowe zasady wyliczania dochodu/straty ze sprzedaży samochodu osobowego stanowiącego środek trwały w firmie. Obecnie, jeśli zbywany będzie taki pojazd o wartości przekraczającej 150 000 zł, wówczas podatnik może być zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego od tej transakcji. Dowiedz się więcej!
Czytaj dalej

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość