10 najlepszych internetowych translatorów

translator online

Rozwój internetu oraz uczenia maszynowego doprowadził w znacznej mierze do wyparcia tradycyjnych słowników języków obcych. Niezależnie czy poszukujemy tłumaczenia pojedynczego słowa, czy też dłuższych form, z pomocą przychodzą nam tłumacze internetowe, często dostępne zupełnie za darmo. Informacja zwrotna z ich strony pojawia się zaś w mgnieniu oka, dzięki czemu z translatorów korzystać można nawet ad hoc – gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Które tłumacze internetowe są najlepsze? Zapraszamy do lektury.

Jak działa tłumacz internetowy? 

Współczesny tłumacz internetowy potrafi formułować przekłady nawet w przeszło stu językach, nie ograniczając się do pojedynczych słów, ale tłumacząc całe frazy, a nawet bloki tekstu. Niezależnie zaś od długości tekstu wyjściowego, cały proces trwa maksymalnie kilka sekund. Jest to więc rozwiązanie rewolucyjne, biorąc pod uwagę bariery językowe, które obala. 

Co więcej, mechanizmy, wedle których działają internetowe słowniki, są nieustannie doskonalone w oparciu o dotychczasowe wyszukiwania, dzięki czemu uzyskiwane tłumaczenia są coraz bardziej zbliżone do języka naturalnego, którym posługujemy się na co dzień, wymagając co najwyżej drobnej korekty ze strony człowieka.

Często spotkać się można również z dodatkowymi funkcjami tłumaczy internetowych, takich jak wymowa, możliwość skanowania tekstu za pośrednictwem aparatu, wyszukiwanie głosowe, wpisywanie ręcznego tekstu, a nawet tłumaczenie rozmowy w czasie rzeczywistym. 

W związku z powyższym jest to niezwykle przydatne narzędzie – zarówno w pracy (dla twórców treści, tłumaczy, osób posługujących się językiem obcym zawodowo – np. w mailach), w nauce (dla uczniów, studentów, uczestników kursów językowych), jak i w życiu osobistym (podczas podróży, rozmowy z obcokrajowcami).

Z jakich słowników internetowych warto korzystać?

1. Google Translate 

Popularny Tłumacz Google funkcjonuje w oparciu o mechanizmy uczenia maszynowego, dzięki czemu jest nieustannie udoskonalany. Oprócz tłumaczenia tekstu bezpośrednio wprowadzonego przez użytkownika w dedykowanym polu, przewiduje on również możliwość tłumaczenia głosu, obrazu lub wideo – także w czasie rzeczywistym – obsługując obecnie przeszło 100 języków.

2. Collins Dictionary Translator

W ramach tej platformy możliwe jest nie tylko wyszukiwanie haseł w darmowych słownikach i tłumaczenie tekstu, ale również jego udoskonalanie z wykorzystaniem synonimów i antonimów. Posiada ona również dedykowane podstrony poświęcone koniugacji oraz gramatyce. 

3. Bing Microsoft Translator

To darmowy tłumacz internetowy, obsługujący 53 języki, z którego pomocą można również, po uprzednim wprowadzeniu indywidualnego kodu, tłumaczyć konwersacje dwóch lub większej ilości osób. Posiada on również opcję optycznego rozpoznawania znaków.

4. ImTranslator 

ImTranslator to translator za darmo, obsługujący 91 języków, z którego wsparciem można tłumaczyć pojedyncze słowa, frazy, całe teksty i strony internetowe. Korzysta on ze wsparcia trzech dostawców: Google, Miscrosoft Bing, Translator. 

5. Babylon Translator

Babylon Online Translator postrzegany jest jako najlepsze oprogramowanie do tłumaczenia tekstu, obsługujące 77 języków z całego świata. Nie jest on narzędziem darmowym, jednak przystępność jego ceny oraz bogata oferta dostępnych funkcjonalności rekompensują ten fakt. Wśród wyróżniających go cech wymienić można m.in opcje automatycznych tłumaczeń wiadomości mailowych, dostosowanych indywidualnie do adresatów, wzbogacenie tłumaczeń o wątki pochodzące ze słowników lub z Wikipedii, a także możliwość powiązania z systemami przedsiębiorstw. 

6. DeepL Translator

DeepL to tłumacz internetowy, bazujący na tłumaczeniu maszynowym, oferujący użytkownikom usługi automatycznego wykrywania tekstu, tłumaczenia całych stron internetowych i plików. Jest on też nieustannie udoskonalany, dzięki opcji oceny poszczególnych tłumaczeń. Dostępna jest również jego rozbudowana, odpłatna wersja. 

7. Microsoft Translator dla Windows 10

To tłumacz, z którego korzystać można również offline. Posiada on opcje tłumaczenia głosowego, tłumaczenia tekstu ze zdjęć oraz zapisu wyszukiwań, do których można później wracać. 

8. Translatedict 

To darmowy tłumacz internetowy, obsługujący 51 języków. Udostępnia on opcje tłumaczenia głosowego oraz konwersji tekstu na mowę, z opcją pobierania dźwięku w języku pierwotnym i docelowym. Transedict oferuje również odpłatne usługi korekcyjne i translatorskie. 

9. PROMT Online Translator

PROMT Online Translator to translator za darmo, wzbogacony o sekcje koniugacji, deklinacji i kontekstów zastosowań przetłumaczonych słów lub fraz, dzięki którym możliwe jest pełne zrozumienie obcojęzycznych znaczeń. Umożliwia on tłumaczenie również większych fragmentów tekstu. 

10. SpanishDict

SpanishDict to tłumacz internetowy przeznaczony dla osób poszukujących tłumaczeń z angielskiego na hiszpański lub odwrotnie. Został on uzupełniony m.in. o sekcje poświęcone koniugacji, słownictwu, gramatyce i wymowie, dzięki czemu stanowi holistyczne narzędzie do nauki tych języków.  

Najważniejsze pytania

  1. 🔸Jak działa tłumacz internetowy?

    Tłumacze internetowe częstą bazują na uczeniu maszynowym, dzięki czemu doskonalą swoją skuteczność, potrafią tłumaczyć obszerne bloki tekstu, coraz częściej posiadają opcje wyszukiwania głosowego, wyszukiwania tekstu i konwersji tekstu na dźwięk. 

  2. 🔸Z jakich tłumaczy internetowych warto korzystać?

    Wśród godnych uwagi tłumaczy internetowych znajdują się m.in. Google Translate, Bing Microsoft Translator i Babylon Translator.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa Księgowość Internetowa

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość