Jaka aplikacja do obróbki zdjęć będzie dla Ciebie najlepsza? Sprawdź!

aplikacja do przeróbki zdjęć

Prowadzisz działalność, w której Twoje produkty muszą wyglądać atrakcyjnie, a nie chcesz wydawać fortuny na sprzęt fotograficzny i oprogramowanie służące obróbce? Zatrudnianie fotografa mija się z celem? Tutaj z pomocą przychodzą smartfony i niezwykłe aplikacje, które ułatwią Ci życie i pomogą oddać jakość Twojej pracy w stopniu absolutnie zaspokajającym Twoje potrzeby!

Czego NIE wybierać

Rynek aplikacji do obróbki fotograficznej na urządzenia z systemem Android i iOS jest wypełniony po brzegi, więc wybranie odpowiedniego narzędzia nie powinno sprawiać trudności, ale czy na pewno?

Nie do końca, część z nich jest przeciętnym scamem, którego celem jest zbijanie dolarów na klikaniu reklam, a pozbawione są wszelkiej funkcjonalności. Inne natomiast wymagają subskrypcji lub płatności z góry za samą appkę. Stąd dalej mamy pytanie – co wybrać?

Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć – nasz wybór

Aplikacja VSCO

Najpopularniejsza od lat aplikacja to oczywiście VSCO. Pełno w niej gotowych presetów, dzięki którym w zasadzie wystarczy, że wybierzemy estetykę, która nam najbardziej odpowiada. Niemniej VSCO dla bardziej wymagających i wprawionych osób daje możliwość edycji tych presetów, a także wielopoziomowej edycji zdjęcia bez korzystania z jakichkolwiek ułatwień.

Aplikacja wymaga przede wszystkim założenia konta. Po pierwszym logowaniu otrzymujemy propozycje 7-dniowego triala i tabelkę zachęcającą do wypróbowania wszystkich funkcji wersji premium. Korzystając z tej opcji od razu możemy dowiedzieć się jakich opłat wymaga od nas VSCO – miesięcznie 37,99 (1,67$), a rocznie 97,99 (19,99$), co w rzeczywistości daje 8 złotych i 17 groszy miesięcznie. Różnica jest ogromna.

Niestety wersja darmowa nie daje nam wielu możliwości edycji samej fotografii pod kątem technicznym.

Aplikacje Adobe

Dla niektórych ciekawą opcją może wydać się oferta od Adobe, które daje dostęp do mobilnej wersji Lightrooma i Psexpress.

Oczywiście bez subksrypcji Adobe CC (Creative Cloud) dostaniemy nieco okrojoną wersję, ale w pełni zaspokajającą potrzeby większości użytkowników. Jeśli potrzebujemy edycji na warstwach, usuwania niechcianych elementów kompozycji, to z pewnością będzie to strzał w 10.

Focos i FocosLive

Aplikacja Focos jak każda daje możliwość z góry wykupienia konta premium – 1 miesiąc 8,99 (1,99$), 1 rok 37,99 (8,99$) lub zakup jednorazowy 59,99(15,99$). Widać więc, że opłaty są zdecydowanie niższe niż we wcześniej wspomnianych softach.

Niemniej wersja darmowa daje wiele niezwykłych funkcji, jak np.: możliwość edycji rozmiaru przysłony, przenoszenie fokusa (w wersji darmowej dwie możliwości wyboru kształtu). Kolejna funkcja edycyjna, to obiektyw. Wybieramy miękkość i bilinearność w wersji darmowej, a także zaszumienie.

Niezwykłym elementem jest edycja oświetlenia, którą możemy wyświetlić nawet w trybie 3D, co daje nam dodatkowe, szersze spojrzenie na naszą pracę.

Focos pełni funkcje bardziej zaawansowanej aplikacji do obróbki fotograficznej i jest bardzo przyjazny dla użytkownika mimo darmowej wersji, która zawiera oczywiście pewne ograniczenia w przeciwieństwie do płatnej.

FocosLive pozwala nam na całkiem nieźle rozbudowaną edycję wideo w naszych urządzeniach mobilnych. Istnieje możliwość importowania LUTów do aplikacji, możemy nakładać maski, a nawet kluczować kolorem, czy korzystać z różnych trybów mieszania.

Zależnie od naszych potrzeb i poziomu zaawansowania rynek aplikacji do edycji fotograficznej, edycji wideo czy nawet prac graficznych stale się rozwija i dostarczane są coraz to ciekawsze i rewolucyjne rozwiązania.

Czy uda się w końcu w jednej aplikacji zamknąć wszystkie niezbędne funkcje? Pewnie nie, ale warto próbować. Bez względu na to, na jakim poziomie jesteśmy i jakie nasze wymagania powinny zostać spełnione – powyższe softy różnią się interfejsem, producentem i niektóre z funkcji są mniej lub bardziej rozwinięte. Na pewno każdy amator fotografii znajdzie tutaj coś dla siebie.

Najważniejsze pytania

  1. 🔸Jaka jest najlepsza aplikacja do przeróbki zdjęć na telefon?

    Wybór naszego działu kreatywnego to aplikacje Focos, VSCO oraz wersje mobilne Lighrooma i Psexpress od Adobe.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość