Jak rozliczyć fakturę z Apple Distribution International z polskim NIP

faktura od apple z polskim nip

Apple to zagraniczna firma, z której często korzystają przedsiębiorcy dokonując zakupów na firmę. Jak rozliczyć fakturę od Apple z zagranicznym adresem, ale z polskim NIP, polskimi stawkami oraz naliczonym podatkiem VAT?

Faktury od Apple

Na wystawianych fakturach Apple widnieje zagraniczny (często irlandzki adres), polski numer VAT (VAT PL), kwoty w polskich złotych oraz naliczony podatek VAT. Znajdziemy również na nich adnotację o numerach rejestrowych w Polsce.

apple distrubution international

apple numer rejestrowy

Powyższe informacje świadczą o tym, że firma Apple jest zarejestrowana w Polsce do rozliczania transakcji.

Jak rozliczyć faktury od Apple Distribution International?

Ponieważ firma Apple jest zarejestrowana w Polsce, o czym świadczy numer VAT PL, jak i adnotacja na dole faktury o numerach rejestrowych – fakturę taką, mimo że jest na niej podany zagraniczny adres – należy rozliczyć jako fakturę krajową.

A zatem, podatnicy czynni VAT ujmują w KPIR kwotę netto z faktury, a podatek VAT – w ewidencji zakupów VAT.

Zaś podatnicy zwolnieni z VAT ujmują w KPiR kwotę brutto z faktury.

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość