Blog ifirma.pl

Od 13 grudnia 2021 roku konto na stronie CEIDG przestanie istnieć

|
Wiesz, że nie będzie już możliwości składania wniosków przez CEIDG? Sprawdź, co należy wiedzieć w związku z tym.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Dla osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą wszystkie informacje o firmie były zgłaszane i aktualizowane przez serwis CEIDG (Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej). Pojawiła się jednak informacja, że od 13 grudnia 2021 roku nie będzie już możliwe zalogowanie się do konta użytkownika ceidg.gov.pl. Sprawdźmy więc z jakiej aplikacji będą mogli korzystać przedsiębiorcy po 13 grudnia.

Co zamiast konta na CEIDG?

Od 13 grudnia 2021 roku wnioski do CEIDG będzie można składać w e-usługach CEIDG poprzez stronę biznes.gov.pl. Dotychczasowe funkcje realizowane przez CEIDG przejmie Konto Przedsiębiorcy. Oczywiście na nowym koncie znajdą się wszystkie bieżące i historyczne informacje z CEIDG dotyczące naszej firmy:

 • dane firmy,
 • historia dokonywanych wpisów do CEIDG,
 • status złożonych wniosków.

Konto Przedsiębiorcy – jak uzyskać dostęp?

Dostęp do Konta Przedsiębiorcy będzie możliwy po dokonaniu rejestracji. Przebieg procesu rejestracji został opisany w specjalnej instrukcji przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Rejestracji można dokonać na trzy sposoby:

 1. Z wykorzystaniem Profilu Zaufanego.
 2. Z wykorzystaniem e-Dowodu.
 3. Za pomocą adresu e-mail.

Logowanie do Konta Przedsiębiorcy

Po dokonaniu rejestracji można wejść na Konto Przedsiębiorcy:

 
 

Żeby dostać się do swoich danych na Koncie Przedsiębiorcy należy się zalogować poprzez Login.gov. pl lub przez e-mail:  

 

Logowanie przez Login.gov.pl wiąże się z koniecznością dokonania wyboru metody spośród przedstawionych poniżej – Profil Zaufany, e-dowód, – mojeID (bank):

 
 

Natomiast jeżeli wybierzemy logowanie przez e-mail pojawi się tablica, którą należy uzupełnić o niezbędne dane:

 
 

Co można załatwić przez Konto Przedsiębiorcy?

Konto Przedsiębiorcy daje wiele możliwości. Można przez nie:

 1. Złożyć wniosek do CEIDG.
 2. Pobrać zaświadczenie o rejestracji.
 3. Dokonać aktualizacji danych we wniosku CEIDG.
 4. Zawiesić, wznowić lub zamknąć działalność gospodarczą.
 5. Załatwić inne sprawy urzędowe, udostępnionych jest około 300 różnych e-usług.

 
 

Poprzez stronę biznes.gov.pl przedsiębiorca będzie mógł załatwić o wiele więcej spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, m.in.:

Zgodnie z zapowiedziami w niedługim czasie Biznes.gov.pl zostanie rozbudowana o kolejne funkcjonalności, między innymi wyszukiwarkę firm zarejestrowanych w CEIDG i KRS, co ułatwi przedsiębiorcom weryfikację kontrahentów.

Pomoc przy korzystaniu z Konta Przedsiębiorcy

W przypadku pytań i wątpliwości przedsiębiorcy mogą skorzystać z Centrum Pomocy. Kontakt telefoniczny z Centrum Pomocy jest możliwy od poniedziałku do piątku od 7:00 do 17:00 pod numerami telefonów: 801 055 088 lub 22 765 67 32.

Autor ifirma.pl

Małgorzata Jagusiak

Księgowa, specjalista do spraw rozliczeń podatkowych z wieloletnim doświadczeniem pracy w organach podatkowych. Przez kilka lat prowadziła własne biuro rachunkowe. Praca w sektorze prywatnym pozwoliła na zmianę perspektywy postrzegania obowiązujących przepisów podatkowych. Zdobyte doświadczenia pozwalają na łączenie wiedzy teoretycznej z wieloletnią praktyką w zawodzie.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą z innymi, stara się ją przekazywać w dostępnej dla każdego formie. Z pasja poświęca się pisaniu artykułów o tematyce podatkowej. Częste zmiany przepisów wymagają otwartej głowy, kreatywności i dużej elastyczności, co jest dodatkowym atutem tej pracy, nie ma miejsca na nudę. Większość jej publikacji dotyczy rozliczeń z zakresu podatku dochodowego i podatku VAT, ale nie unika wyzwań z obszarów o innej tematyce.

Dodatkowo jest wykładowcą i szkoleniowcem z zakresu zagadnień o tematyce podatkowej. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, śledzi na bieżąco zmieniające się przepisy podatkowe, żeby przekazywać zawsze aktualne i sprawdzone informacje.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie