Od 13 grudnia 2021 roku konto na stronie CEIDG przestanie istnieć

konto przedsiębiorcy

Wiesz, że nie będzie już możliwości składania wniosków przez CEIDG? Sprawdź, co należy wiedzieć w związku z tym.

Dla osób fizycznych, które prowadzą działalność gospodarczą wszystkie informacje o firmie były zgłaszane i aktualizowane przez serwis CEIDG (Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej). Pojawiła się jednak informacja, że od 13 grudnia 2021 roku nie będzie już możliwe zalogowanie się do konta użytkownika ceidg.gov.pl. Sprawdźmy więc z jakiej aplikacji będą mogli korzystać przedsiębiorcy po 13 grudnia.

Co zamiast konta na CEIDG?

Od 13 grudnia 2021 roku wnioski do CEIDG będzie można składać w e-usługach CEIDG poprzez stronę biznes.gov.pl. Dotychczasowe funkcje realizowane przez CEIDG przejmie Konto Przedsiębiorcy. Oczywiście na nowym koncie znajdą się wszystkie bieżące i historyczne informacje z CEIDG dotyczące naszej firmy:

 • dane firmy,
 • historia dokonywanych wpisów do CEIDG,
 • status złożonych wniosków.

Konto Przedsiębiorcy – jak uzyskać dostęp?

Dostęp do Konta Przedsiębiorcy będzie możliwy po dokonaniu rejestracji. Przebieg procesu rejestracji został opisany w specjalnej instrukcji przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii.

Rejestracji można dokonać na trzy sposoby:

 1. Z wykorzystaniem Profilu Zaufanego.
 2. Z wykorzystaniem e-Dowodu.
 3. Za pomocą adresu e-mail.

Logowanie do Konta Przedsiębiorcy

Po dokonaniu rejestracji można wejść na Konto Przedsiębiorcy:

 
 

Żeby dostać się do swoich danych na Koncie Przedsiębiorcy należy się zalogować poprzez Login.gov. pl lub przez e-mail:  

 

Logowanie przez Login.gov.pl wiąże się z koniecznością dokonania wyboru metody spośród przedstawionych poniżej – Profil Zaufany, e-dowód, – mojeID (bank):

 
 

Natomiast jeżeli wybierzemy logowanie przez e-mail pojawi się tablica, którą należy uzupełnić o niezbędne dane:

 
 

Co można załatwić przez Konto Przedsiębiorcy?

Konto Przedsiębiorcy daje wiele możliwości. Można przez nie:

 1. Złożyć wniosek do CEIDG.
 2. Pobrać zaświadczenie o rejestracji.
 3. Dokonać aktualizacji danych we wniosku CEIDG.
 4. Zawiesić, wznowić lub zamknąć działalność gospodarczą.
 5. Załatwić inne sprawy urzędowe, udostępnionych jest około 300 różnych e-usług.
 
 

Poprzez stronę biznes.gov.pl przedsiębiorca będzie mógł załatwić o wiele więcej spraw urzędowych bez wychodzenia z domu, m.in.:

Zgodnie z zapowiedziami w niedługim czasie Biznes.gov.pl zostanie rozbudowana o kolejne funkcjonalności, między innymi wyszukiwarkę firm zarejestrowanych w CEIDG i KRS, co ułatwi przedsiębiorcom weryfikację kontrahentów.

Pomoc przy korzystaniu z Konta Przedsiębiorcy

W przypadku pytań i wątpliwości przedsiębiorcy mogą skorzystać z Centrum Pomocy. Kontakt telefoniczny z Centrum Pomocy jest możliwy od poniedziałku do piątku od 7:00 do 17:00 pod numerami telefonów: 801 055 088 lub 22 765 67 32.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość