Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.
Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga.
O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.
Czy możecie Państwo pokazać na przykładzie formularza z ifirmy, jak poprawnie dodać do środków trwałych np. część domu, przeznaczoną na prowadzenie działalności ? Jest w formularzu kilka pól, które mogą sprawiać kłopoty, gdy robi się to pierwszy raz.
Ścieżki księgowania znajdują się w instrukacjach w Pomocy serwisu. W temacie nieruchomości warto zapoznać się z instukcjami: https://pomoc.ifirma.pl/pomoc-artykul/mieszkanie-prywatne-a-srodki-trwale/ oraz https://pomoc.ifirma.pl/pomoc-artykul/jak-amortyzowac-nieruchomosc/
Warto też zapoznać się z e-bookiem gdzie pokazane jest jak wprowadzić składnik majątku: https://pomoc.ifirma.pl/pomoc-artykul/instrukcja-dla-ksiegowosci-internetowej/
Gdyby miał Pan wątpliwość w zakresie uzupełnienia konkretnego pola w serwisie zachęcam do szybkiego kontaktu z BOK serwisu ifirma.pl przez czat, Konsultanci wskażą do czego służą określone pola.
@disqus_nqNviN14eY:disqus czy my się znamy? 🙂
@ifirma:disqus czemu przy mieszkaniu spółdzielczym własnościowym mozna odliczyć tylko 1,5% w ifirma.pl?
W serwisie są dwa KŚT dla spółdzielczych praw 121 – tutaj od razu serwis podpowie stawkę 2,5%, w 122 zaś żeby ją uzyskać należy zmienić Metodę amortyzacji na Liniową indywidualną i wtedy podać 2,5%. Podane wartości w serwisie wynikają wprost z Rozporządzenia regulującego stawki według klasyfikacji środków trwałych tj. Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 10.12.2010 r. w sprawie Klasyfikacji Środków Trwałych (KŚT).