Klient JPK_WEB – co to takiego?

klient jpk web

Jesteś czynnym podatnikiem VAT? Sprawdź, w jaki sposób możesz przesyłać pliki JPK.

Nie wszyscy przedsiębiorcy, którzy są czynnymi podatnikami VAT korzystają z płatnych programów księgowych do prowadzenia księgowości w firmie bądź z usług biura rachunkowego. Dlatego też Ministerstwo Finansów wyszło naprzeciw takim przedsiębiorcom i udostępniło im bezpłatne narzędzia do generowania i wysyłania plików JPK – w tym formularz Klient JPK WEB. Jak działa i jak z niego korzystać, opisujemy poniżej.

Klient JPK WEB – co to takiego?

Jak można przeczytać na stronie Ministerstwa Finansów formularz jest prostym narzędziem webowym i zastąpi dotychczasowe pliki obsługiwane w formacie CSV. Oczywiście, aby móc skorzystać z tej aplikacji niezbędny jest sprzęt i dostęp do internetu. W dedykowanej aplikacji przedsiębiorcy będą mogli rozliczyć zarówno transakcje krajowe, jak i zagraniczne.

Narzędzie Klient JPK WEB umożliwia walidację, szyfrowanie, podpisywanie i wysyłkę plików. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat tej aplikacji na stronie podatki.gov.pl, gdzie znajdują się broszury informacyjne na ten temat.

Nowa wersja formularza uproszczonego znalazła się również na tej stronie MF. Dostęp do bezpłatnego narzędzia do tworzenia i wysyłania plików JPK można znaleźć pod tym linkiem.

Jak wysyłać JPK – pozostałe narzędzia

Istnieją również inne bezpłatne narzędzia do generowania i wysyłania nowych plików JPK, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy:

  1. Aplikacja e-mikrofirma.
  2. Formularz interaktywny.

Pierwsze pliki w nowej strukturze będą wysyłane począwszy od rozliczeń za miesiąc październik 2020 r. w terminie do 25 listopada 2020 r.

Przeczytaj również: Istotne zmiany dotyczące JPK już 1 października 2020 r.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość