Blog ifirma.pl

Klient JPK_WEB – co to takiego?

|
|
2 minut czytania
Jesteś czynnym podatnikiem VAT? Sprawdź, w jaki sposób możesz przesyłać pliki JPK.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Nie wszyscy przedsiębiorcy, którzy są czynnymi podatnikami VAT korzystają z płatnych programów księgowych do prowadzenia księgowości w firmie bądź z usług biura rachunkowego. Dlatego też Ministerstwo Finansów wyszło naprzeciw takim przedsiębiorcom i udostępniło im bezpłatne narzędzia do generowania i wysyłania plików JPK – w tym formularz Klient JPK WEB. Jak działa i jak z niego korzystać, opisujemy poniżej.

Klient JPK WEB – co to takiego?

Jak można przeczytać na stronie Ministerstwa Finansów formularz jest prostym narzędziem webowym i zastąpi dotychczasowe pliki obsługiwane w formacie CSV. Oczywiście, aby móc skorzystać z tej aplikacji niezbędny jest sprzęt i dostęp do internetu. W dedykowanej aplikacji przedsiębiorcy będą mogli rozliczyć zarówno transakcje krajowe, jak i zagraniczne.

Narzędzie Klient JPK WEB umożliwia walidację, szyfrowanie, podpisywanie i wysyłkę plików. Osoby zainteresowane mogą zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami na temat tej aplikacji na stronie podatki.gov.pl, gdzie znajdują się broszury informacyjne na ten temat.

Nowa wersja formularza uproszczonego znalazła się również na tej stronie MF. Dostęp do bezpłatnego narzędzia do tworzenia i wysyłania plików JPK można znaleźć pod tym linkiem.

Jak wysyłać JPK – pozostałe narzędzia

Istnieją również inne bezpłatne narzędzia do generowania i wysyłania nowych plików JPK, z których mogą skorzystać przedsiębiorcy:

 1. Aplikacja e-mikrofirma.
 2. Formularz interaktywny.

Pierwsze pliki w nowej strukturze będą wysyłane począwszy od rozliczeń za miesiąc październik 2020 r. w terminie do 25 listopada 2020 r.

Przeczytaj również: Istotne zmiany dotyczące JPK już 1 października 2020 r.

Autor ifirma.pl

Małgorzata Jagusiak

Księgowa, specjalista do spraw rozliczeń podatkowych z wieloletnim doświadczeniem pracy w organach podatkowych. Przez kilka lat prowadziła własne biuro rachunkowe. Praca w sektorze prywatnym pozwoliła na zmianę perspektywy postrzegania obowiązujących przepisów podatkowych. Zdobyte doświadczenia pozwalają na łączenie wiedzy teoretycznej z wieloletnią praktyką w zawodzie.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą z innymi, stara się ją przekazywać w dostępnej dla każdego formie. Z pasja poświęca się pisaniu artykułów o tematyce podatkowej. Częste zmiany przepisów wymagają otwartej głowy, kreatywności i dużej elastyczności, co jest dodatkowym atutem tej pracy, nie ma miejsca na nudę. Większość jej publikacji dotyczy rozliczeń z zakresu podatku dochodowego i podatku VAT, ale nie unika wyzwań z obszarów o innej tematyce.

Dodatkowo jest wykładowcą i szkoleniowcem z zakresu zagadnień o tematyce podatkowej. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, śledzi na bieżąco zmieniające się przepisy podatkowe, żeby przekazywać zawsze aktualne i sprawdzone informacje.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie