Blog ifirma.pl

Najlepsze narzędzia do tworzenia e-booków

|
|
3 minut czytania
Kiedy wiemy już, o czym ma być nasz e-book, musimy przejść do etapu, w którym zdecydujemy, w jakim programie będziemy pracować.

Narzędzia do tworzenia e-booków - omówione zagadnienia:

Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Na rynku dostępnych jest sporo rozwiązań, dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla was listę najlepszych narzędzi do tworzenia e-booków.

Najlepsze edytory tekstów

Jeśli chcemy stworzyć e-booka, musimy go najpierw napisać w wybranym edytorze tekstu. Oto lista najpopularniejszych propozycji:

Microsoft Word

Jest to znany program, należący do pakietu biurowego Microsoft Office. Producent przygotował dla użytkowników miesięczną wersję próbną, z której można skorzystać bezpłatnie. W ramach funkcji oferowany jest dostęp do 1 TB przestrzeni dyskowej w chmurze na osobę (maksymalna ilość to 6 osób). Po okresie próbnym koszt pakietu Microsoft 365 Family wynosi 99,99$ / na rok. Cennik pakietów dla firm znajduje się pod tym linkiem.

Tworzenie ebooków - najlepsze narzędzia  

Pages

Jest to edytor tekstu stworzony przez firmę Apple, który należy do pakietu biurowego iWork. Działa na systemach operacyjnych iOS, iPadOS oraz macOS. Gotowe dokumenty są zapisywane w chmurze iCloud. Dzięki temu można je komentować i udostępniać innym. Dla początkujących przygotowany został samouczek w formie podpowiedzi, dzięki czemu łatwiej zapoznać się z programem.

Najlepsze narzędzia do tworzenia ebooków  

LibreOffice Writer

Jest to darmowy edytor tekstu, który należy do pakietu LibreOffice. Działa na licencji Mozilla Public License v2.0. Jest przeznaczony do pracy na różnych systemach operacyjnych: Microsoft Windows, macOS i Linux. Swoim wyglądem i dostępnymi funkcjami przypomina Microsoft Word.

Najlepsze narzędzia do tworzenia ebooków  

Google Docs

Google Docs to edytor tekstu działający online. Należy do pakietu Google Docs Editors. Użytkownik może korzystać z tego narzędzia za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej. Dzięki pracy w trybie online możliwa jest jednoczesna współpraca wielu osób w czasie rzeczywistym. Dokument można w dowolnym momencie pobrać na swoje urządzenie.

tworzenie ebooków  

Banki zdjęć

Przy tworzeniu e-booka przydadzą się również obrazki i grafiki, które urozmaicą treść. Nie każdy jednak potrafi samodzielnie przygotować takie elementy, a zatrudnienie grafika wiąże się z dodatkowymi kosztami. Pomocne w takiej sytuacji są banki zdjęć, z których możemy za darmo (lub za opłatą) pobierać interesujące nas zdjęcia. Poniżej przedstawiamy listę popularnych platform.

Pixabay

Pixabay gromadzi wokół siebie społeczność twórców, którzy chcą dzielić się swoimi zdjęciami, grafikami, muzyką i filmami. Wszystkie treści są dostępne na licencji Pixabay, która jest zmodyfikowaną wersją licencji CC0. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik nie musi prosić twórcy o zgodę na pobranie danego pliku.

Najlepsze narzędzia do tworzenia ebooków - Pixabay  

Unsplash

Jest to internetowe źródło, z którego swobodnie można pobierać obrazy. W swojej bazie ma ponad milion zdjęć, a cała społeczność fotografów liczy ponad 211 tys. osób. Licencja Unsplash obejmuje darmowe pobieranie plików i używanie ich w celach komercyjnych i niekomercyjnych, bez konieczności uzyskiwania od twórcy zgody. Zabronione jest natomiast kompilowanie zdjęć./p> Najlepsze narzędzia do tworzenia ebooków - Unsplash  

Pexels

Podobnie jak poprzednie propozycje, serwis Pexels to miejsce, gdzie twórcy dzielą się swoimi zdjęciami. Obrazy są udostępniane w bardzo wysokiej jakości. Można je pobrać na zasadach licencji Pexels, dzięki czemu cały proces jest darmowy.

Najlepsze narzędzia- Pexels  

Składanie e-booka

Posiadając już treść i oprawę graficzną, należy przejść do etapu składania e-booka w jeden, spójny plik. Można wykorzystać do tego wspomniane edytory tekstów, jednak wymienione poniżej narzędzia mogą tę pracę znacznie ułatwić.

Microsoft Power Point

Mając już wykupiony pakiet Microsoft Office, możemy skorzystać z dostępnego w nim narzędzia, jakim jest Microsoft Power Point. Dla większości może kojarzyć się tylko z prezentacjami szkolnymi lub biznesowymi. Posiada on jednak duże możliwości w zakresie tworzenia e-booków. Osoby początkujące mogą skorzystać z gotowych szablonów, które można dopasowywać do swoich potrzeb.

Dla bardziej zaawansowanych istnieje możliwość tworzenia wszystkiego od podstaw – jednak nawet to zadanie nie jest takie trudne. Dodawanie i układanie elementów jest bardzo intuicyjne, a raz zaprojektowaną stronę można wielokrotnie powielać, co skraca czas pracy.

najlepsze narzędzia  

Canva

O tym jak stworzyć e-booka w Canvie opiszemy dokładniej w osobnym artykule. Dla tych, którzy nie znają tego narzędzia, odpowiadamy, że jest to serwis internetowy, który umożliwia projektowanie i publikowanie swoich prac. Z podstawowej wersji może korzystać każdy użytkownik za darmo. Pakiet pro pozwala na dostęp do większej ilości szablonów, grafik, czcionek i innych funkcjonalności.

Narzędzie jest intuicyjne i proste w obsłudze. Użytkownik może skorzystać z szerokiego wyboru szablonów, podzielonych na konkretne kategorie, takie jak CV, posty na Facebook, czy Instagram, prezentacje i wiele więcej. Można również stworzyć własny projekt o niestandardowych wymiarach.

najlepsze narzędzia - tworzenie ebooków  

Adobe InDesign

Adobe InDesign to program przeznaczony dla bardziej zaawansowanych twórców. Należy przeznaczyć na stworzenie e-booka więcej czasu, ponieważ praca nad układem wymaga zadbania o więcej szczegółów i cierpliwości. Narzędzie umożliwia tworzenie plików w formacie PDF oraz EPUB.

narzędzia - tworzenie ebooków  

Podsumowanie

Tworzenie e-booka wymaga zaangażowania kilku narzędzi. Na szczęście rynek jest na tyle szeroki, że na każdym etapie jesteśmy w stanie znaleźć darmowe serwisy lub skorzystać z bezpłatnych wersji próbnych. Powyższa lista najlepszych narzędzi do tworzenia e-booka nie jest listą skończoną i każdy twórca zapewne mógłby dopisać kolejne propozycje, które akurat wykorzystuje w swojej pracy. Tym artykułem chcieliśmy dać jednak pogląd na to, jakie kategorie programów należy wziąć pod uwagę przy tworzeniu e-booka.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie