Narzędzia, które pomogą w prowadzeniu własnej działalności

narzędzia dla firm pomocne w prowadzeniu biznesu

Prowadzenie firmy to trudne zadanie, które niesie za sobą wiele wyzwań. Natłok obowiązków, spotkań, terminów do zapamiętania oraz koszty związane z prowadzeniem biznesu mogą być wykańczające dla przedsiębiorcy. Często prowadzi to do problemów w funkcjonowaniu biznesu. Warto korzystać z przydatnych narzędzi, które pozwolą zapanować nad organizacją pracy i ułatwią prowadzenie własnej firmy. Które z nich są najbardziej przydatne i warte naszej uwagi?

W dzisiejszych czasach na rynku znajduję się niezliczona ilość aplikacji, które mogą pomóc przedsiębiorcom w organizacji pracy firmy, szczególnie gdy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i większość zadań spoczywa na ich barkach. Część narzędzi jest całkowicie bezpłatna, a niektóre można kupić w przystępnych cenach. Wybraliśmy dla was kilka najciekawszych i bezpłatnych propozycji.

Najpopularniejsze narzędzia pomocne w prowadzeniu własnej firmy

Google Docs

Jest to bardzo funkcjonalna alternatywa dla płatnego pakietu MS Office. Biurowy pakiet od Google daje nam możliwość tworzenia treści, prezentacji oraz arkuszy kalkulacyjnych. Pliki mogą być udostępniane pomiędzy pracownikami i każdy z nich może nanosić zmiany, które zostały mu zlecone. Wszystko jest przechowywane na Dysku Google, dzięki czemu mamy dostęp do plików na każdym urządzeniu – zarówno na komputerze, jaki i telefonie czy tablecie. Wystarczy zalogować się na swoim koncie Google, aby wszystkie ważne pliki mieć pod ręką.

Canva

Większość przedsiębiorców borykało się kiedyś z grafikami, które przydają się zarówno na stronie internetowej, jak i w social mediach np. na Facebook’u czy Instagramie. Nie każdy ma jednak umiejętności i predyspozycje do ich tworzenia, a usługi zewnętrzne generują zbyt duże koszty, szczególnie na początku działalności. Z pomocą przychodzi Canva, czyli prosta w obsłudze i intuicyjna aplikacja do tworzenia grafik. Można z niej korzystać zarówno na komputerze, jak i na telefonie. W podstawowej, bezpłatnej wersji mamy do dyspozycji całą masę szablonów, które można modyfikować według uznania. To narzędzie zdecydowanie ułatwi przedsiębiorcom tworzenie postów w social mediach, bannerów czy reklam.

WordPress

Jest to darmowa platforma do budowy oraz zarządzania stroną internetową. Ewoluowała z platformy do blogowania w znakomite narzędzie do prowadzeniu biznesu w internecie, które daje możliwość prowadzenia bloga, vloga, sklepu czy magazynu online. Za pomocą skórek możemy modyfikować wygląd naszej strony, a wtyczki pozwalają na rozszerzenie jej funkcjonalności.

Google Analytics

Internetowe narzędzie udostępniane przez firmę Google, które służy do analizy statystyk stron WWW. Gwarantuje funkcję generowania raportów dotyczących ruchu w witrynach, zbiera informacje dotyczące zachowań użytkowników i oferuje szereg innych możliwości, które pozwolą na monitorowanie danych dotyczących naszej strony. Jego instalacja polega jedynie na wklejeniu fragmentu kodu JavaScript. System Google Analytics jest dostępny dla każdej osoby, która posiada konto w Google. Darmowa wersja przysługuje tym użytkownikom, których serwis nie przekracza 5 milionów wyświetleń miesięcznie.

Program do faktur ifirma.pl

Księgowość to dla wielu osób zdecydowanie najtrudniejsza część, jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej. Rozliczenia, faktury, deklaracje i koszty to trudny orzech do zgryzienia, nawet dla najbardziej zorganizowanych przedsiębiorców.

Wiele osób prowadzących swój biznes wystawia niewielką ilość faktur i mogą sobie z tym poradzić same. Dlatego warto zwrócić uwagę na darmowy program do faktur ifirma.pl, który daje możliwość wystawienia wszystkich rodzajów faktur online. Dodatkowo można je przechowywać w certyfikowanym archiwum internetowym, a użytkownik ma dostęp do bezpłatnego systemu CRM. W darmowej wersji możemy wystawić 3 faktury na miesiąc.

Darmowe banki zdjęć

Nie musimy korzystać z drogich rozwiązań jeśli chodzi o fotografię. Wielu artystów udostępnia swoje prace do użytku komercyjnego za darmo lub prosi jedynie o podpisanie autora. Darmowe banki zdjęć to m.in. Pexels, Pixabay czy Unsplash. Oferują one bardzo szeroką ofertę zdjęć o różnorodnej tematyce. Można je wykorzystać w swojej reklamie online i umieścić np. na banerze stworzonym w wyżej wspomnianej Canvie.

Evernote

Organizacja pracy to trudne zadanie, szczególnie, gdy mamy na głowie wiele spraw jednocześnie. Osoby, które lubią być dobrze zorganizowane, powinny przetestować tę aplikację, która oferuje szereg możliwości, jeśli chodzi o porządkowanie planów i celów. W darmowej wersji aplikacja pozwala na tworzenie notatek, prowadzenie dziennika, a nawet wycięcie i zapisanie znalezionej w Internecie informacji. Dostęp do notatek mamy na różnych urządzeniach,pomiędzy którymi są one stale synchronizowane.

Narzędzi, które pomagają prowadzić biznes jest bardzo wiele, dlatego warto szukać nowości i testować ich przydatność. Każda osoba ma swoje upodobania, jeśli chodzi o organizację pracy, dlatego poszukiwanie swoich ulubionych narzędzi, może znacznie ułatwić działanie w celu rozwoju własnej firmy.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online Księgowość Internetowa i biuro rachunkowe online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość