Blog ifirma.pl

Czy będzie odroczenie integracji kas z terminalem?

|
|
1 minut czytania
Posiadasz kasę fiskalną? Sprawdź, czy będzie odroczenie integracji kas z terminalem.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Ustawa o Polskim Ładzie wprowadziła szereg zmian przepisów w różnych ustawach. Wprowadzona zmiana przepisów ustawy Prawo przedsiębiorców zobligowała posiadaczy kas fiskalnych on-line do integracji z terminalami płatniczymi. Termin obowiązywania tych nowych zasad ewidencjonowania został określony na dzień 1 lipca 2022 roku. W dzisiejszej publikacji odpowiemy na pytanie, czy będzie odroczenie integracji kas fiskalnych z terminalem.

Odroczenie obowiązku integracji kas z terminalem do końca 2024 roku

Za niewywiązanie się z obowiązku integracji kas on-line z terminalem płatniczym od 1 lipca 2022 r. na przedsiębiorców miały być nakładane kary w wysokości 5.000 zł. Z tego co można przeczytać na stronie Ministerstwa Finansów postanowiono odroczyć termin obowiązku integracji kas z terminalami płatniczymi. Nowy termin połączenia terminali z kasami miałby obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2025 roku. Do końca 2024 roku na przedsiębiorców nie będą nakładane kary pieniężne w wysokości 5.000 zł. W tym czasie ma być wypracowany i obowiązywać model zastępczego obowiązku raportowania informacji o płatnościach bezgotówkowych. Formuła, w jakiej będą przekazywane informacje ma być opracowana wspólnie przez środowisko biznesowe i Ministerstwo Finansów.

Autor ifirma.pl

Małgorzata Jagusiak

Księgowa, specjalista do spraw rozliczeń podatkowych z wieloletnim doświadczeniem pracy w organach podatkowych. Przez kilka lat prowadziła własne biuro rachunkowe. Praca w sektorze prywatnym pozwoliła na zmianę perspektywy postrzegania obowiązujących przepisów podatkowych. Zdobyte doświadczenia pozwalają na łączenie wiedzy teoretycznej z wieloletnią praktyką w zawodzie.

Chętnie dzieli się posiadaną wiedzą z innymi, stara się ją przekazywać w dostępnej dla każdego formie. Z pasja poświęca się pisaniu artykułów o tematyce podatkowej. Częste zmiany przepisów wymagają otwartej głowy, kreatywności i dużej elastyczności, co jest dodatkowym atutem tej pracy, nie ma miejsca na nudę. Większość jej publikacji dotyczy rozliczeń z zakresu podatku dochodowego i podatku VAT, ale nie unika wyzwań z obszarów o innej tematyce.

Dodatkowo jest wykładowcą i szkoleniowcem z zakresu zagadnień o tematyce podatkowej. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje, śledzi na bieżąco zmieniające się przepisy podatkowe, żeby przekazywać zawsze aktualne i sprawdzone informacje.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie