Facebook Cover Video – sprawdzone sposoby na udaną produkcję

facebook cover video

Marketerzy nie mają wątpliwości, że we współczesnej komunikacji marketingowej króluje video. Nie inaczej jest z największym medium społecznościowym, a więc z Facebookiem. Serwis Marka Zuckerberga widocznie premiuje materiały video, wprowadzając też takie rozwiązania jak Facebook cover video. Co to jest, jak z niego skorzystać i dlaczego warto? Odpowiadamy!

Marketerzy nie mają wątpliwości, że we współczesnej komunikacji marketingowej króluje video. Popularność vlogów, transmisji w czasie rzeczywistym, czyli live streamingu, czy też mediów społecznościowych takich jak TikTok czy Snapchat są tego doskonałym dowodem. Dlatego wszyscy zgodnie podążają w tym kierunku. Nie inaczej jest z największym medium społecznościowym, a więc z Facebookiem. Serwis Marka Zuckerberga wyraźnie premiuje materiały video, wprowadzając też takie rozwiązania jak Facebook cover video.

Co to jest, jak z niego skorzystać i dlaczego warto? Odpowiadamy!

Video w tle – Facebook

Facebook cover video to nic innego jak funkcja pozwalająca na umieszczenie krótkiego filmiku w miejscu, które znajduje jest na samej górze każdego profilu, a więc tam, gdzie u większości z nas znajduje się wybrane zdjęcie w tle (cover photo). Co może zaoferować funkcja dodawania video w tle? Dlaczego warto zrezygnować ze zdjęcia na korzyść filmiku?

Odpowiedź jest prosta – video w tle na Facebooku dynamizuje i urozmaica fanpage. Dzięki niemu można wyróżnić się wśród tysięcy innych profili i atrakcyjnie zaprezentować swoją markę. Bez wątpienia video w tle przykuwa uwagę, wzbogaca ogólny przekaz i zwiększa skuteczność komunikacji. W dodatku Facebook cover video daje przewagę konkurencyjną, bo wciąż niewiele stron korzysta z tej opcji.

Facebook cover video od technicznej strony

Dodając video w tle, postępujemy dokładnie tak jak ze zdjęciem. Warto jednak wiedzieć, jakie wymagania techniczne musi spełnić filmik?

Poza tym filmik umieszczony w tle powinien trwać od 20 do 90 sekund. Oczywiście nie można też zapominać o regulaminie serwisu. Zgodnie z nim film nie może naruszać praw autorskich i musi być zgodny z ogólnymi zasadami Facebooka.

Jak przygotować materiał na cover video dobrej jakości?

Wymogi Facebooka to jednak nie wszystko. Czasem zbyt duży parametr FPS, czyli ilość klatek na sekundę, skutkuje pogorszeniem jakości. Podobnie jest w przypadku kompresji dużego pliku przez FB, przede wszystkim w celu optymalizacji pod kątem urządzeń mobilnych. Praktyka pokazuje, że optymalny FPS wynosi 25-30, z kolei waga pliku nie powinna przekraczać 30 MB.

Warto też pamiętać o możliwości zmiany położenia filmu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku zdjęć. Dostępną opcją jest też możliwość wyboru miniaturek, określenia czy film ma zostać zapętlony, a także czy ma się włączać z dźwiękiem (domyślnie filmy na FB odtwarzane są bez dźwięku).

Oczywiście tworząc Facebook cover video można postawić wyłącznie na pliki multimedialne własnej produkcji, ale można też skorzystać z gotowych rozwiązań, jakie można znaleźć chociażby na stronie Wave.video. Korzystając z tej drugiej opcji można stworzyć pokaz slajdów, skorzystać z dostępnych clipartów, dodać do materiału tekst i wiele więcej. Oczywiście w dalszym ciągu bazą może być własne video.

Atrakcyjne video w tle

Oczywiście kwestie techniczne to nie wszystko. video w tle będzie odtwarzane za każdym razem, kiedy użytkownik odwiedzi fanpage. Dlatego musi to być materiał, który zrobi dobre wrażenie na odbiorcy zarówno za pierwszą, jak i każdą kolejną wizytą. Zatem jakie treści warto umieszczać jako video w tle na Facebooku?

Może to być film przedstawiający krótką historię firmy, mocne strony lub wyróżniki oferty. Inną opcją jest używanie Facebook cover video, aby informować odbiorców o aktualnych promocjach, zapowiadanych wydarzeniach lub nowych produktach/kolekcjach. Decydując się na drugą opcję i zmieniając co jakiś czas tło na fanpage sprawimy, że strona będzie żyła, a do tego opublikowane video ułatwi angażowanie potencjalnych klientów w komunikację z marką.

Facebook cover video to coś, co warto wykorzystać, bez względu na to, czy firma chce budować świadomość marki, zwiększać sprzedaż, czy kreować swój pozytywny wizerunek w ramach employer brandingu!

Przeczytaj również: Jak profesjonalnie nagrać film telefonem? Omawiamy podstawy dobrej produkcji

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość