Jak utworzyć i skutecznie wypromować wydarzenie na Facebooku?

jak utworzyć wydarzenie na facebooku

Facebook to platforma, która pozwala skutecznie promować produkty lub usługi swojej firmy. Jednym z najskuteczniejszych obecnie działań jest utworzenie wydarzenia. W tym artykule przedstawimy, jak utworzyć wydarzenie na Facebooku i w jaki sposób skutecznie je promować, by przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć przychód z prowadzonej działalności.

Facebook to niesamowita platforma społecznościowa, która pozwala skutecznie promować produkty lub usługi swojej firmy. Można założyć fanpage i każdego dnia tworzyć angażujące posty dla swoich odbiorców, ale jednym z najskuteczniejszych obecnie działań jest utworzenie wydarzenia. Dlatego w tym krótkim artykule przedstawimy, jak utworzyć wydarzenie na Facebooku i w jaki sposób skutecznie je promować, by przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć przychód z prowadzonej działalności.

Jak utworzyć wydarzenie na Facebooku?

Przystępując do tworzenia wydarzenia na FB, należy dokładnie określić cel, jaki chcemy osiągnąć. Użytkownicy, którzy będą dołączać, powinni otrzymać wszystkie niezbędne informacje, aby wiedzieli, dlaczego warto wziąć w nim udział. Trzeba więc jasno opisać korzyści, jakie otrzyma zapisująca się osoba.

Żeby stworzyć świetne wydarzenie na Facebooku, warto odpowiedzieć sobie na takie pytania jak:

 • kim jest idealny odbiorca,
 • jakie korzyści otrzyma dzięki udziałowi w wydarzeniu,
 • jakie problemy rozwiązuje wydarzenie,
 • jaki posiadamy budżet na promocję,
 • gdzie się odbędzie wydarzenie,
 • ile czasu będzie trwało,
 • czy jest bezpłatne, czy trzeba ponieść jakąś opłatę,
 • do kiedy można się zapisywać,
 • z kim można się kontaktować w razie niejasności.

Praktyczna część tworzenia wydarzenia na Facebooku

Jak utworzyć wydarzenie na FB od strony technicznej – to najczęściej pojawiające się pytanie wśród początkujących organizatorów. Na początek należy przejść na swój fanpage, do zakładki wydarzenia i kliknąć przycisk „Utwórz wydarzenie”.

Pojawi się specjalne okienko, które trzeba wypełnić kilkoma informacjami:

 • zdjęcie lub film wydarzenia – można stworzyć przyciągająca grafikę, ale w obecnych czasach zdecydowanie skuteczniejsze jest wideo;
 • nazwa wydarzenia – należy stworzyć zachęcający tytuł, który będzie przyciągał zainteresowane osoby. Warto w tytule wymienić również chociaż jedną korzyść, jaką osiągnie grupa docelowa, która zapisze się na organizowane wydarzenie;
 • lokalizacja – trzeba podać, gdzie będzie przeprowadzone wydarzenie i na tej podstawie Facebook stworzy specjalną mapkę do tej lokalizacji;
 • częstotliwość – najlepiej jest wybrać opcję „jednorazowo”, ale istnieje możliwość także organizowania cyklicznych wydarzeń: codziennie, co tydzień albo co miesiąc;
 • opis – w opisie powinny znaleźć się informacje zachęcające uczestników do wzięcia udziału w wydarzeniu. Można by przedstawić szereg korzyści, jakie osiągnie klient, który zapisze się do uczestnictwa;
 • kategoria – wybieramy odpowiednią kategorię;
 • słowa kluczowe – warto podać kilka słów kluczowych, dzięki czemu zainteresowane osoby takimi wydarzeniami same będą mogły wyszukać tego rodzaju informacje na Facebooku;
 • wiadomości – w tym kroku istnieje możliwość włączenia wysyłanie wiadomości na messengerze;
 • typ biletów – wybieramy odpowiedni sposób zapisywania się uczestników.

Jak przygotować grafikę do wydarzenia na Facebooku?

Grafika powinna mieć standardowy rozmiar 1920 × 1080 pikseli (16:9). Nie trzeba zatrudniać profesjonalisty, aby stworzyć świetne zdjęcie. Wystarczy skorzystać z jednego z dostępnych, darmowych programów takich jak:

 • Adobe Spark,
 • Canva,
 • Crello,
 • PromoRepublic,
 • Shakr.

Jak napisać przyciągający tekst do wydarzenia na FB?

Pierwszym miejscem, gdzie można umieścić nieco treści, jest grafika. Warto na zdjęciu podać tytuł wydarzenia, datę i lokalizację. Sam obraz powinien przedstawiać jakieś rozwiązanie problemu grupy docelowej, albo trafiać w jej gust i zainteresowania.

Najważniejsze informacje powinniśmy jednak przedstawić w opisie wydarzenia. W ten sposób będzie można zatrzymać uwagę wstępnie zainteresowanych osób.

W tekście warto również wdrożyć kilka istotnych zasad. Po pierwsze zastosować emotikony, które skutecznie przyciągają wzrok. Po drugie robić odstępy co 3-4 linijki, aby tekst był czytelny i nie męczył czytającego. Po trzecie nagłówki warto oddzielić interlinią, aby ściągnąć większą uwagę.

Żeby tekst był zachęcający pod względem marketingowym, musi również mieć chwytliwe nagłówki oraz informować, co klient konkretnie otrzyma, uczestnicząc w wydarzeniu, więc warto wypisać tutaj jak najwięcej korzyści i na koniec wezwać do akcji prostym hasłem takim jak np. „zapisz się klikając w ten link, liczba miejsc ograniczona”.

Czy promowanie wydarzenia na Facebooku jest skomplikowane?

Wiemy jak zrobić wydarzenie na FB. To jednak nie wszystko – po utworzeniu potrzebna jest również jego promocja. Na początek można skorzystać z darmowych kanałów komunikacji z odbiorcami na fanpage czy profilu prywatnym oraz wspomnieć o wydarzeniu w pozostałych miejscach, gdzie się udzielamy, np. na LinkedIn czy Instagramie.

Dla zaawansowanych użytkowników najlepszym rozwiązaniem jest płatna reklama, która nawet przy małym budżecie kilkuset złotych pozwala dotrzeć do tysięcy nowy użytkowników. Warto w tym celu korzystać z menadżera reklam, aby mieć wszystko pod kontrolą, ustalić konkretną grupę docelową, czas trwania reklamy oraz budżet finansowy.

Podsumowując,

promocja wydarzenia na Facebooku wcale nie musi być trudna. Wystarczy podzielić czynności na mniejsze kroki, dzięki czemu będziemy w stanie wszystko zrealizować w odpowiednim czasie. Warto napisać odpowiednie teksty, stworzyć grafikę albo nagrać wideo reklamowe. Dobrze jest również pamiętać o tym, że raz utworzone wydarzenie można ponownie edytować, zmieniając tylko jego datę.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość