Jak utworzyć i skutecznie wypromować wydarzenie na Facebooku?

Facebook to niesamowita platforma społecznościowa, która pozwala skutecznie promować produkty lub usługi swojej firmy. Można założyć fanpage i każdego dnia tworzyć angażujące posty dla swoich odbiorców, ale jednym z najskuteczniejszych obecnie działań jest utworzenie wydarzenia. Dlatego w tym krótkim artykule przedstawimy, jak utworzyć wydarzenie na Facebooku i w jaki sposób skutecznie je promować, by przyciągnąć nowych klientów i zwiększyć przychód z prowadzonej działalności.

Jak utworzyć wydarzenie na Facebooku?

Przystępując do tworzenia wydarzenia na FB, należy dokładnie określić cel, jaki chcemy osiągnąć. Użytkownicy, którzy będą dołączać, powinni otrzymać wszystkie niezbędne informacje, aby wiedzieli, dlaczego warto wziąć w nim udział. Trzeba więc jasno opisać korzyści, jakie otrzyma zapisująca się osoba.

Żeby stworzyć świetne wydarzenie na Facebooku, warto odpowiedzieć sobie na takie pytania jak:

 • kim jest idealny odbiorca,
 • jakie korzyści otrzyma dzięki udziałowi w wydarzeniu,
 • jakie problemy rozwiązuje wydarzenie,
 • jaki posiadamy budżet na promocję,
 • gdzie się odbędzie wydarzenie,
 • ile czasu będzie trwało,
 • czy jest bezpłatne, czy trzeba ponieść jakąś opłatę,
 • do kiedy można się zapisywać,
 • z kim można się kontaktować w razie niejasności.

Praktyczna część tworzenia wydarzenia na Facebooku

Jak utworzyć wydarzenie na FB od strony technicznej – to najczęściej pojawiające się pytanie wśród początkujących organizatorów. Na początek należy przejść na swój fanpage, do zakładki wydarzenia i kliknąć przycisk „Utwórz wydarzenie”.

Pojawi się specjalne okienko, które trzeba wypełnić kilkoma informacjami:

 • zdjęcie lub film wydarzenia – można stworzyć przyciągająca grafikę, ale w obecnych czasach zdecydowanie skuteczniejsze jest wideo;
 • nazwa wydarzenia – należy stworzyć zachęcający tytuł, który będzie przyciągał zainteresowane osoby. Warto w tytule wymienić również chociaż jedną korzyść, jaką osiągnie grupa docelowa, która zapisze się na organizowane wydarzenie;
 • lokalizacja – trzeba podać, gdzie będzie przeprowadzone wydarzenie i na tej podstawie Facebook stworzy specjalną mapkę do tej lokalizacji;
 • częstotliwość – najlepiej jest wybrać opcję „jednorazowo”, ale istnieje możliwość także organizowania cyklicznych wydarzeń: codziennie, co tydzień albo co miesiąc;
 • opis – w opisie powinny znaleźć się informacje zachęcające uczestników do wzięcia udziału w wydarzeniu. Można by przedstawić szereg korzyści, jakie osiągnie klient, który zapisze się do uczestnictwa;
 • kategoria – wybieramy odpowiednią kategorię;
 • słowa kluczowe – warto podać kilka słów kluczowych, dzięki czemu zainteresowane osoby takimi wydarzeniami same będą mogły wyszukać tego rodzaju informacje na Facebooku;
 • wiadomości – w tym kroku istnieje możliwość włączenia wysyłanie wiadomości na messengerze;
 • typ biletów – wybieramy odpowiedni sposób zapisywania się uczestników.

Jak przygotować grafikę do wydarzenia na Facebooku?

Grafika powinna mieć standardowy rozmiar 1920 × 1080 pikseli (16:9). Nie trzeba zatrudniać profesjonalisty, aby stworzyć świetne zdjęcie. Wystarczy skorzystać z jednego z dostępnych, darmowych programów takich jak:

 • Adobe Spark,
 • Canva,
 • Crello,
 • PromoRepublic,
 • Shakr.

Jak napisać przyciągający tekst do wydarzenia na FB?

Pierwszym miejscem, gdzie można umieścić nieco treści, jest grafika. Warto na zdjęciu podać tytuł wydarzenia, datę i lokalizację. Sam obraz powinien przedstawiać jakieś rozwiązanie problemu grupy docelowej, albo trafiać w jej gust i zainteresowania.

Najważniejsze informacje powinniśmy jednak przedstawić w opisie wydarzenia. W ten sposób będzie można zatrzymać uwagę wstępnie zainteresowanych osób.

W tekście warto również wdrożyć kilka istotnych zasad. Po pierwsze zastosować emotikony, które skutecznie przyciągają wzrok. Po drugie robić odstępy co 3-4 linijki, aby tekst był czytelny i nie męczył czytającego. Po trzecie nagłówki warto oddzielić interlinią, aby ściągnąć większą uwagę.

Żeby tekst był zachęcający pod względem marketingowym, musi również mieć chwytliwe nagłówki oraz informować, co klient konkretnie otrzyma, uczestnicząc w wydarzeniu, więc warto wypisać tutaj jak najwięcej korzyści i na koniec wezwać do akcji prostym hasłem takim jak np. „zapisz się klikając w ten link, liczba miejsc ograniczona”.

Czy promowanie wydarzenia na Facebooku jest skomplikowane?

Wiemy jak zrobić wydarzenie na FB. To jednak nie wszystko – po utworzeniu potrzebna jest również jego promocja. Na początek można skorzystać z darmowych kanałów komunikacji z odbiorcami na fanpage czy profilu prywatnym oraz wspomnieć o wydarzeniu w pozostałych miejscach, gdzie się udzielamy, np. na LinkedIn czy Instagramie.

Dla zaawansowanych użytkowników najlepszym rozwiązaniem jest płatna reklama, która nawet przy małym budżecie kilkuset złotych pozwala dotrzeć do tysięcy nowy użytkowników. Warto w tym celu korzystać z menadżera reklam, aby mieć wszystko pod kontrolą, ustalić konkretną grupę docelową, czas trwania reklamy oraz budżet finansowy.

Podsumowując,

promocja wydarzenia na Facebooku wcale nie musi być trudna. Wystarczy podzielić czynności na mniejsze kroki, dzięki czemu będziemy w stanie wszystko zrealizować w odpowiednim czasie. Warto napisać odpowiednie teksty, stworzyć grafikę albo nagrać wideo reklamowe. Dobrze jest również pamiętać o tym, że raz utworzone wydarzenie można ponownie edytować, zmieniając tylko jego datę.

Popularne posty:

UWAGA

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress oraz Disqus. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu opublikowania komentarza na blogu. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. Dane w systemie Disqus zapisują się na podstawie Twojej umowy zawartej z firmą Disqus. O szczegółach przetwarzania danych przez Disqus dowiesz się ze strony.
BezpiecznaKsiegowoscPan

Bezpieczna księgowość bez wychodzenia z domu

jesteś w stałym kontakcie telefonicznym i mailowym z dedykowaną księgową

*zapomnij o papierkowej robocie, wystaw faktury i zaksięguj koszty w aplikacji ifi

IFIRMA nowoczesna rzetelna księgowość #zostanwdomu

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ

Szukasz księgowości?
wybierz ifirma.pl

✅ dedykowana księgowa,


✅ program do faktur,


✅ gotowe rozliczenia i zero zmartwień.

ZLECAM KSIĘGOWOŚĆ

Przetestuj nasz program do faktur
bez zobowiązań