Video e-mail marketing – dlaczego warto umieszczać filmy video w mailingach?

czy umieszczać filmy video w mailingach?

Filmy video od lat przyciągają użytkowników. Dynamiczna i przyjemna w odbiorze treść może stać się kluczem do sukcesu działań marketingowych Twojej firmy. Video można wykorzystać w wielu miejscach promowania marki – na Facebooku, YouTube, landing page’ach czy w miejscu nieoczywistym, posiadającym jednak duży potencjał – w mailingu wysyłanym do klientów.

Filmy video od lat przyciągają użytkowników. Dynamiczna i przyjemna w odbiorze treść może stać się kluczem do sukcesu działań marketingowych Twojej firmy. Video można wykorzystać w wielu miejscach promowania marki – na Facebooku, YouTube, landing page’ach czy w miejscu nieoczywistym, posiadającym jednak duży potencjał – w mailingu wysyłanym do klientów. W dzisiejszym artykule zajmiemy się ostatnim z wymienionych obszarów.

Video email marketing – potencjał video w wiadomościach do klientów

Video to dla użytkownika szansa na przerwanie powtarzalnego schematu odbioru treści wysyłanych na jego skrzynkę mailową. Film może obudzić uśpioną uwagę odbiorcy i być dla niego przyjemnym przeżyciem.

Z kolei dla Ciebie jest to szansa na osobiste spotkanie między Tobą, a użytkownikiem. Skrzynka odbiorcza to prywatne miejsce, zabezpieczone hasłem i należące wyłącznie do danej osoby. Video obejrzane w tak specyficznym miejscu jest okazją do nawiązania silnej więzi.

Jakie są zalety wykorzystania filmu w mailingu?

Wzrost zainteresowania Twoimi usługami. Treści video mają potencjał do udostępniania. Pomyśl: jak często udostępniasz komuś treść maila, a jak często udostępniasz film? Dobry film zamieszczony w wiadomości ma potencjał do zwiększenia rozpoznawalności Twojej marki.

Wzmocnienie przekazu Twojej marki. Treści video mogą poruszać uczucia widza. Udowodnione jest, że to obraz zapada w pamięć bardziej niż tekst czy nagranie głosowe. Dynamiczny i wyróżniający się film może stworzyć szybką trasę do świadomości użytkownika, dlatego warto wykorzystać tę okazję i w filmach ukazać twarz Twojej marki. Może być to wizerunek Twój, pracownika lub specjalnie wynajętej aktorki/aktora. Wartości firmy przekazane ustami człowieka z nią związanego będą brzmiały profesjonalnie i zwiększą wiarygodność firmy.

Wyróżnienie wiadomości – tytuł maila zawierający frazy takie jak “video” czy “film” odróżni Twoją wiadomość od innych. Zwiększy to procent kliknięć w komunikat nadany w postaci maila (tzw. współczynnik klikalności – CTR) i umożliwi dalsze poznanie treści. A od ciekawych multimediów w mailu, do zainteresowania całą stroną będzie już z górki!

Jak użyć video w mailu?

Sposobów jest wiele. Możesz skorzystać z gotowych pomysłów:

  • video ukazujące więcej zalet oferowanego produktu – dzięki wyróżniającemu się contentowi video, masz okazję zatrzymać uwagę użytkownika na dłużej i pokazać mu zalety Twojego produktu,
  • film z życia Twojej firmy – pokaż siebie i Twoich pracowników, aby udowodnić, że za Twoją marką stoją profesjonaliści, którzy doskonale wiedzą jak zaspokoić potrzeby klienta,
  • specjalistyczny poradnik – rady przygotowane dla wyróżnionych użytkowników (subskrybentów newslettera) dadzą sygnał, że dbasz o wiernych klientów, również tych potencjalnych.

Decydując się na ten rodzaj contentu, musisz pamiętać o kilku ważnych zasadach. Pomimo chwytliwej formy, video powinno posiadać cechy, które zatrzymają użytkownika na dłużej, a nie jedynie przyciągną jego wzrok na ułamek sekundy.

Rozwiązanie można opisać w jednym zdaniu: należy zadbać o wysoki poziom estetyki i rzeczowość przekazu. Wybór formy należy do Ciebie – im bardziej kreatywnie, tym lepiej.

Sprawdź również: Audio content jako element strategii marketingowej.

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość