Najlepsza platforma social media dla twojego biznesu – Pinterest

Social media nie ograniczają się jedynie do Facebooka. Aktualnie w Internecie istnieje wiele platform, które mimo że opierają się na interakcjach z innymi użytkownikami, to znacznie różnią się od siebie funkcjami, użytecznością i samym charakterem. Jedną z nich jest Pinterest.

Social media nie ograniczają się jedynie do Facebooka. Aktualnie w Internecie istnieje wiele platform, które mimo że opierają się na interakcjach z innymi użytkownikami, to znacznie różnią się od siebie funkcjami, użytecznością i samym charakterem. Jedną z nich jest Pinterest.  

Co to jest Pinterest

Pinterest to platforma przypominająca wirtualną tablicę korkową. Serwis opiera się na udostępnianiu i przypinaniu (z ang. pin) ciekawych i inspirujących treści, na przykład zdjęć. Pozwala też użytkownikom na grupowanie ich tematycznie.  

Pinterest w pigułce

Obrazki, zdjęcia i filmy można katalogować, kategoryzować, przypinać na własną tablicę (boards), udostępniać na inne serwisy społecznościowe, linkować, komentować, podpisywać, polubić oraz dodawać do nich hashtagi. Ważną opcją serwisu jest tak zwana opcja „Rich Pins”, która wbrew pozorom jest bezpłatna i umożliwia stworzenie rozbudowanego opisu do zdjęcia czy obrazka – m.in. dodanie informacji na temat ceny, adresu, dostępności w sklepie, numeru telefonu, autora i zamieszczenie opisu. Jeśli użytkownik znajdzie tablicę zawierającą wyjątkowo ciekawe zdjęcia albo natrafi na innego użytkownika, który wrzuca interesujące materiały, może wówczas użyć opcji śledzenia, dzięki czemu będzie mógł na bieżąco śledzić nowości pojawiające się na danej tablicy lub danym profilu. Pinterest umożliwia również opcję subskrybowania tematów, takich jak na przykład podróże, zdrowie i fitness, technologia czy moda.  

Dla kogo Pinterest?

Z serwisu korzystają przede wszystkim kobiety i osoby szukające inspiracji, motywacji czy ciekawych rozwiązań. To tak zwana grupa aspirująca, gromadząca na swoich tablicach zdjęcia przedstawiające wymarzoną sukienkę, wymarzony obiad w restauracji, wymarzone wakacje czy chociażby wymarzony tatuaż. Sprawdź, co jest w tym momencie najpopularniejsze na Pintereście. Pinterest jest idealny dla biznesów, których sprzedaż uzależniona jest głównie od wizualizacji – dla designerów, sklepów internetowych i restauracji, marek związanych z podróżami i lifestylem. Takie firmy mogą prowadzić w serwisie swoje tablice, galerie tematyczne i wrzucać podlinkowane zdjęcia do odpowiednich kanałów tematycznych. Jeśli wrzucane treści będą atrakcyjne wizualnie lub ciekawe, fani udostępnią je innym użytkownikom lub po prostu przejdą do zakupów. Marki mogą również organizować na Pintereście konkursy dla użytkowników – służy do tego dział „Prezenty”. Aby zwiększyć zaangażowanie fanów mogą ogłosić konkurs na np. stworzenie najciekawszej galerii, która byłaby powiązana tematycznie z marką. Warto wiedzieć, że Pinterest można powiązać ze swoimi profilami na Facebooku i Twitterze.   Przed wyborem odpowiedniej platformy social media do promowania własnej marki dobrze jest sprawdzić, co dane platformy mają do zaoferowania i która z nich okaże się najlepsza dla potrzeb firmy. W dalszych wpisach w Poradniku Przedsiębiorcy przedstawimy więc pokrótce jeszcze inne serwisy społecznościowe.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.