Blog ifirma.pl

Najlepsza platforma social media dla twojego biznesu – Pinterest

|
|
2 minut czytania
Social media nie ograniczają się jedynie do Facebooka. Aktualnie w Internecie istnieje wiele platform, które mimo że opierają się na interakcjach z innymi użytkownikami, to znacznie różnią się od siebie funkcjami, użytecznością i samym charakterem. Jedną z nich jest Pinterest.
Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Social media nie ograniczają się jedynie do Facebooka. Aktualnie w Internecie istnieje wiele platform, które mimo że opierają się na interakcjach z innymi użytkownikami, to znacznie różnią się od siebie funkcjami, użytecznością i samym charakterem. Jedną z nich jest Pinterest.  

Co to jest Pinterest

Pinterest to platforma przypominająca wirtualną tablicę korkową. Serwis opiera się na udostępnianiu i przypinaniu (z ang. pin) ciekawych i inspirujących treści, na przykład zdjęć. Pozwala też użytkownikom na grupowanie ich tematycznie.  

Pinterest w pigułce

Obrazki, zdjęcia i filmy można katalogować, kategoryzować, przypinać na własną tablicę (boards), udostępniać na inne serwisy społecznościowe, linkować, komentować, podpisywać, polubić oraz dodawać do nich hashtagi. Ważną opcją serwisu jest tak zwana opcja „Rich Pins”, która wbrew pozorom jest bezpłatna i umożliwia stworzenie rozbudowanego opisu do zdjęcia czy obrazka – m.in. dodanie informacji na temat ceny, adresu, dostępności w sklepie, numeru telefonu, autora i zamieszczenie opisu. Jeśli użytkownik znajdzie tablicę zawierającą wyjątkowo ciekawe zdjęcia albo natrafi na innego użytkownika, który wrzuca interesujące materiały, może wówczas użyć opcji śledzenia, dzięki czemu będzie mógł na bieżąco śledzić nowości pojawiające się na danej tablicy lub danym profilu. Pinterest umożliwia również opcję subskrybowania tematów, takich jak na przykład podróże, zdrowie i fitness, technologia czy moda.  

Dla kogo Pinterest?

Z serwisu korzystają przede wszystkim kobiety i osoby szukające inspiracji, motywacji czy ciekawych rozwiązań. To tak zwana grupa aspirująca, gromadząca na swoich tablicach zdjęcia przedstawiające wymarzoną sukienkę, wymarzony obiad w restauracji, wymarzone wakacje czy chociażby wymarzony tatuaż. Sprawdź, co jest w tym momencie najpopularniejsze na Pintereście. Pinterest jest idealny dla biznesów, których sprzedaż uzależniona jest głównie od wizualizacji – dla designerów, sklepów internetowych i restauracji, marek związanych z podróżami i lifestylem. Takie firmy mogą prowadzić w serwisie swoje tablice, galerie tematyczne i wrzucać podlinkowane zdjęcia do odpowiednich kanałów tematycznych. Jeśli wrzucane treści będą atrakcyjne wizualnie lub ciekawe, fani udostępnią je innym użytkownikom lub po prostu przejdą do zakupów. Marki mogą również organizować na Pintereście konkursy dla użytkowników – służy do tego dział „Prezenty”. Aby zwiększyć zaangażowanie fanów mogą ogłosić konkurs na np. stworzenie najciekawszej galerii, która byłaby powiązana tematycznie z marką. Warto wiedzieć, że Pinterest można powiązać ze swoimi profilami na Facebooku i Twitterze.   Przed wyborem odpowiedniej platformy social media do promowania własnej marki dobrze jest sprawdzić, co dane platformy mają do zaoferowania i która z nich okaże się najlepsza dla potrzeb firmy. W dalszych wpisach w Poradniku Przedsiębiorcy przedstawimy więc pokrótce jeszcze inne serwisy społecznościowe.

Autor ifirma.pl

Zespół IFIRMA

Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Zleć księgowość
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Dodaj komentarz

  Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

  Biuro rachunkowe - ifirma.pl
  Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce