Profil firmy na Facebooku w 4 krokach

Oto cztery przydatne wskazówki dla przedsiębiorców prowadzących profile firm na Facebooku.

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Oto cztery przydatne wskazówki dla przedsiębiorców prowadzących profile firm na Facebooku. 1. Uzupełnij dane o firmie na Facebooku, takie jak krótki opis, opis firmy, informacje ogólne i adres strony internetowej, aby Internauci mieli możliwość szybkiego zapoznania się z działalnością twojej firmy. To wcale nie muszą być długie, wyczerpujące opisy. Adres strony na Facebooku również jest ważny – warto, aby wyglądał profesjonalnie. Jest różnica między facebook.com/pages/nazwafirmy, a facebook.com/pages/nazwafirmy/535662696553281?ref=hl, prawda? 2. Internauci lubią obrazki. Dodawaj je do postów i zadbaj o to, aby były wysokiej jakości. Możesz skorzystać z serwisów, które oferują darmowe stocki. Jeśli jednak chcesz oryginalnych, w miarę możliwości niepowtarzalnych zdjęć, możesz wykupić abonament w jednym z płatnych serwisów. Duże, świadome marki typu Allegro czy Orange dbają o to, aby kolorystyka zdjęć i grafik wrzucanych na profil korespondowała z kolorystyką strony internetowej firmy. Może warto o tym pomyśleć? 3. Wrzucając content na swój profil staraj się wrzucać własne treści. Nie przekierowuj ruchu na inne serwisy. Dobrze jest od czasu do czasu podzielić się z fanami ciekawym linkiem i pokazać, że jest się na bieżąco z informacjami z branży, jednak pamiętaj, że ostatecznie powinieneś budować społeczność zaangażowaną wokół twojego profilu. 4. Poznaj swoich fanów przed publikacją kolejnego posta. Sprawdź w statystykach profilu ich płeć, wiek i lokalizację. Wystarczy, że w Statystykach w Menadżerze strony klikniesz na Osoby, a wówczas wyświetlą ci się informacje na temat płci, wieku i lokalizacji zarówno twoich fanów, jak i osób, do których dotarłeś czy osób, które zareagowały. Może się okazać, że wśród twoich fanów jest niemal tyle samo kobiet co mężczyzn, jednak to mężczyźni najczęściej lajkują i udostępniają twoje posty. Wtedy warto dostosować tematykę i styl zamieszczanych na profilu postów właśnie do nich.

Podziel się z innymi

Biuro rachunkowe - ifirma.pl
Dodaj komentarz

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl
Twój znajomy zakłada firmę Blog banner

Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

Już za 149 zł

miesięcznie

 • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
 • Przydzielamy dedykowaną księgową
 • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
Myślisz o zmianie księgowego?

Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

  Mobilnie. Wszędzie

  Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

  Mobilnie

  Ułatwienia dla e‑commerce

  Wygodne integracje
  Wygodne integracje

  Program do faktur IFIRMA w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e‑commerce jak Shoper, WooCommerce czy PrestaShop.

  Sprawdź wszystkie integracje →

  Wygodne integracje
  Płatności w jednym miejscu

  ifirma.pl łączy się z urządzeniami fiskalnymi, pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

  Wygodne integracje
  Łatwe generowanie faktur

  Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur – wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.

  allegro integracja ecommerce
  woocommerce integracja ecommerce
  shoper integracja ecommerce
  prestashop integracja ecommerce
  shoplo integracja ecommerce
  magento integracja ecommerce