Profil firmy na Facebooku w 4 krokach

Oto cztery przydatne wskazówki dla przedsiębiorców prowadzących profile firm na Facebooku.

Oto cztery przydatne wskazówki dla przedsiębiorców prowadzących profile firm na Facebooku. 1. Uzupełnij dane o firmie na Facebooku, takie jak krótki opis, opis firmy, informacje ogólne i adres strony internetowej, aby Internauci mieli możliwość szybkiego zapoznania się z działalnością twojej firmy. To wcale nie muszą być długie, wyczerpujące opisy. Adres strony na Facebooku również jest ważny – warto, aby wyglądał profesjonalnie. Jest różnica między facebook.com/pages/nazwafirmy, a facebook.com/pages/nazwafirmy/535662696553281?ref=hl, prawda? 2. Internauci lubią obrazki. Dodawaj je do postów i zadbaj o to, aby były wysokiej jakości. Możesz skorzystać z serwisów, które oferują darmowe stocki. Jeśli jednak chcesz oryginalnych, w miarę możliwości niepowtarzalnych zdjęć, możesz wykupić abonament w jednym z płatnych serwisów. Duże, świadome marki typu Allegro czy Orange dbają o to, aby kolorystyka zdjęć i grafik wrzucanych na profil korespondowała z kolorystyką strony internetowej firmy. Może warto o tym pomyśleć? 3. Wrzucając content na swój profil staraj się wrzucać własne treści. Nie przekierowuj ruchu na inne serwisy. Dobrze jest od czasu do czasu podzielić się z fanami ciekawym linkiem i pokazać, że jest się na bieżąco z informacjami z branży, jednak pamiętaj, że ostatecznie powinieneś budować społeczność zaangażowaną wokół twojego profilu. 4. Poznaj swoich fanów przed publikacją kolejnego posta. Sprawdź w statystykach profilu ich płeć, wiek i lokalizację. Wystarczy, że w Statystykach w Menadżerze strony klikniesz na Osoby, a wówczas wyświetlą ci się informacje na temat płci, wieku i lokalizacji zarówno twoich fanów, jak i osób, do których dotarłeś czy osób, które zareagowały. Może się okazać, że wśród twoich fanów jest niemal tyle samo kobiet co mężczyzn, jednak to mężczyźni najczęściej lajkują i udostępniają twoje posty. Wtedy warto dostosować tematykę i styl zamieszczanych na profilu postów właśnie do nich.
Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe Biuro Rachunkowe

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Wygodne
integracje i ułatwienia

Sprawdź wszystkie integracje

Program do faktur ifirma.pl w prosty sposób zintegrujesz z Allegro i popularnymi platformami e-commerce, jak Shoper, Shoplo czy PrestaShop.

Ifirma.pl łączy się również z urządzeniami fiskalnymi oraz pozwala na eksport przelewów do banku i zatwierdzanie ich jednym kodem, co znacznie usprawnia codzienną pracę i samodzielne księgowanie.

Dzięki integracji z bazą GUS ułatwiamy też wystawianie faktur - wystarczy, że wpiszesz NIP kontrahenta, a reszta danych uzupełni się automatycznie.