Sprawdź, jakie wymogi musi spełnić pieczątka firmy

Mimo że prawo nie nakłada na przedsiębiorców obowiązku posiadania pieczęci firmowej, w wielu sytuacjach wydaje się ona być wręcz niezbędna – – na przykład w procedurach prowadzonych przez różne instytucje państwowe lub banki. Jakie wymogi musi spełnić pieczątka firmy?

Mimo że za potwierdzenie oświadczenia przedsiębiorcy wystarczy podpis, większość przedsiębiorców decyduje się na wyrobienie pieczęci firmowej.

 

Co powinno znaleźć się na pieczątce?

Na pieczątce powinny znaleźć się takie dane, jak pełna nazwa firmy, imię i nazwisko przedsiębiorcy, adres siedziby, telefon i NIP. Coraz częstszym rozwiązaniem jest też umieszczanie na pieczątce adresu strony internetowej firmy lub adresu e-mail.

Dobrym zabiegiem wizerunkowym może być umieszczenie w treści pieczątki logotypu firmy.

 

Czy warto zainwestować w pieczątkę firmową?

Brak pieczątki nie skutkuje żadnymi sankcjami, jednak warto zastanowić się nad jej wyrobieniem. Przede wszystkim pieczątka przydaje się w sytuacji, gdy przedsiębiorca wystawia jednorazowo wiele faktur lub dokumentów, w których trzeba zawrzeć dane firmy. Wówczas nie istnieje potrzeba uzupełniania każdego z nich, wystarczy jedynie przybić pieczątkę.

Faktury oraz firmowe dokumenty z pieczątką zyskują na wiarygodności. Utarło się też. że sama firma wygląda bardziej profesjonalnie, posiadając własną pieczęć. Pieczątka przydaje się również przy procedurach zakładania firmowego konta bankowego. Wiele banków stosuje zapisy w regulaminach, zgodnie z którymi założenie takiego konta bez umieszczenia pieczątki firmowej na formularzu jest niemożliwe.

 

Ile kosztuje wyrobienie pieczątki?

Koszt wyrobienia firmowej pieczątki wynosi około 30zł

Zostaw
komentarz

Nasi eksperci również chętnie
uczestniczą w dyskusji i odpowiadają
na Wasze komentarze.

ifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2xDzielimy się wiedzą nie tylko na bloguifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2x

30 porad księgowych

POBIERZ E-BOOK