Jak wypromować startup: platformy crowdfundingowe do oceny aplikacji

Jak wypromować startup? 10 stron, na które możesz wrzucić swoją aplikację do oceny

platformy crowdfundingowe

Jesteś zadowolony ze swojego projektu? Pozwól innym go ocenić. Polecamy 10 platform crowdfundingowych i stron, na które można wrzucić aplikacje do oceny. Jeśli Twój pomysł spodoba się publiczności, będziesz miał szansę otrzymać finansowe wsparcie.

W poprzednim wpisie z cyklu Jak wypromować startup przedstawiliśmy Wam nasze pomysły na promocję startupu. Tym razem skupimy się na konkretnym rodzaju promocji – są nim platformy crowdfundingowe oraz strony, na które możesz wrzucić swoją aplikację do oceny.

Skoro jesteś zadowolony ze swojego produktu, pozwól innym go ocenić. Jeśli Twój pomysł spodoba się publiczności, istnieje możliwość otrzymania finansowego wsparcia. Poza tym, zbieranie ocen, recenzji i datków to gwarancja, że wokół Twojego startupu zrobi się szum. To świetny sposób na generowanie ruchu na stronie www.

Gdzie warto pokazać aplikację? Popularne platformy crowdfundingowe

killerstartups.com – tutaj Twój produkt ma szansę dotrzeć do ponad 5000 potencjalnych klientów dziennie. Znane firmy, które odniosły sukces dzięki tej platformie to m.in. innymi Uber, Tinder, Plum, Wego i nie tylko.

kickstarter.com – to jedno z najbardziej znanych adresów, gdzie twórcy dzielą się swoimi wizjami ze społecznością, a ta ma możliwość ich finansowego wsparcia. Najbardziej kreatywne projekty rosną tu metodą kuli śnieżnej. Platforma pozwala zbudować szerokie grono zwolenników i grupę wsparcia, która przyczyni się do promocji Twojej aplikacji.

springwise.com – aby pojawić się na Spring Wise, Twój pomysł na aplikację musi być naprawdę przełomowy. Witryna stawia na wyróżnianie tych startupów, które oferują innowacyjne produkty pozytywnie wpływające na otaczający nas świat.

fundrazr.com – to miejsce na projekty, które za cel stawiają sobie pomaganie ludziom i organizacjom rozwiązywać ważne światowe problemy.

ulule.com – Ulule stara się dać wyjątkowym i oryginalnym projektom szansę na wyróżnienie się w zatłoczonym środowisku crowdfundingowym. Projekt jest finansowany tylko wtedy, gdy statystyki pokazują, że rzeczywiście istnieje na niego zapotrzebowanie.

quirky.com – to serwis crowdfundingowy, który specjalizuje się w finansowaniu projektów na etapie pomysłu i planowania. Za pośrednictwem Quirky użytkownik może przedstawić społeczności swoje pomysły i w zamian otrzymać opinie. Quirky realizuje najlepiej oceniane projekty, a pomysłodawca dostaje określony procent z jego sprzedaży.

apps4review.com – wystarczy wypełnić formularz i przesłać aplikację do sprawdzenia, a zespół redakcyjny ją skontroluje i oceni. Jeśli przejdzie weryfikację, postara się zmaksymalizować jej zasięg.

getandroidstuff.com – wrzucając tutaj informacje o swoim startupie masz pewność, że ilość pobrań poszybuje w górę. Otrzymasz również szczegółowe opinie ekspertów branżowych.

thestartuppitch.com – Startup Pitch powstało jako wynik eksperymentu, w ramach którego użytkownicy wrzucali generowane przez siebie wiadomości o nazwie D.I.Y. Startup News. Z czasem ewoluowało to do Startup Pitch – strony, która podsuwa użytkownikom odpowiednie pytania dot. ich startupu. Odpowiedzi formują przejrzyste i łatwe w odbiorze artykuły.

Zanim zdecydujesz się na konkretne strony dowiedz się, które platformy gromadzą najwięcej projektów Twojego rodzaju. Sprawdź, gdzie pojawiały się startupy, które osiągnęły sukces i jaki był odzew publiczności. Do dzieła!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość