Projekt rozporządzenia w zakresie zwolnień z kasy fiskalnej

zwolninenie z kasy fiskalnej rozporządzenie

Sprawdź, co prostuje projekt rozporządzenia w zakresie zwolnień z kasy fiskalnej.

Obecne Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących zostało wydane w 2018 roku i jest obowiązujące do 31 grudnia 2021 roku. Nic więc dziwnego, że w międzyczasie pojawiają się aktualizacje rozporządzenia, jedna z nich została opisana poniżej.

Zwolnienie z kasy fiskalnej rozporządzenie: co zawiera projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień z kasy fiskalnej?

Nie tak dawno pisaliśmy o zmianach, które zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. Były one wymuszone przez wprowadzenie nowej matrycy stawek podatku VAT, która wprowadziła zmianę kodów towarów z PKWiU na CN. Na czym polegają zmiany zostało opisane w podlinkowanej publikacji. Obecny projekt rozporządzenia zawiera jedynie sprostowanie błędnie podanej klasyfikacji usług związanych z wyżywieniem:

Przed zmianą: PKWiU 52.21

Po zmianie: PKWiU 56.21

Wprowadzony zapis ma jedynie charakter sprostowania poprzedniego wpisu w § 4 ust. 1 lit. b, jaki znalazł się w grudniowym rozporządzeniu zmieniającym rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Zmiany wchodzą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z mocą od dnia 1 stycznia 2021 r., a więc z taką samą datą, jak rozporządzenie grudniowe.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

księgowość biuro rachunkowe online księgowość biuro rachunkowe online
Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online Darmowy program do faktur online

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość