Projekt rozporządzenia w zakresie zwolnień z kasy fiskalnej

zwolninenie z kasy fiskalnej rozporządzenie

Sprawdź, co prostuje projekt rozporządzenia w zakresie zwolnień z kasy fiskalnej.

Obecne Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących zostało wydane w 2018 roku i jest obowiązujące do 31 grudnia 2021 roku. Nic więc dziwnego, że w międzyczasie pojawiają się aktualizacje rozporządzenia, jedna z nich została opisana poniżej.

Zwolnienie z kasy fiskalnej rozporządzenie: co zawiera projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień z kasy fiskalnej?

Nie tak dawno pisaliśmy o zmianach, które zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2021 r. Były one wymuszone przez wprowadzenie nowej matrycy stawek podatku VAT, która wprowadziła zmianę kodów towarów z PKWiU na CN. Na czym polegają zmiany zostało opisane w podlinkowanej publikacji. Obecny projekt rozporządzenia zawiera jedynie sprostowanie błędnie podanej klasyfikacji usług związanych z wyżywieniem:

Przed zmianą: PKWiU 52.21

Po zmianie: PKWiU 56.21

Wprowadzony zapis ma jedynie charakter sprostowania poprzedniego wpisu w § 4 ust. 1 lit. b, jaki znalazł się w grudniowym rozporządzeniu zmieniającym rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Zmiany wchodzą w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia, z mocą od dnia 1 stycznia 2021 r., a więc z taką samą datą, jak rozporządzenie grudniowe.

Klauzula/ zastrzeżenie prawne na ifirma.pl

Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

O księgowości wiemy wszystko,
żebyś Ty nie musiał

Daj się zaskoczyć profesjonalnej wiedzy naszych księgowych i oddaj swoje rozliczenia w dobre ręce. A może wolisz samodzielną księgowość? Nasz program do księgowania online jest wyjątkowo prosty i intuicyjny w obsłudze, podobnie jak narzędzie do wystawiania faktur. Wybierz to, co najlepiej odpowiada Twoim potrzebom - ręczymy za każdą z usług ifirma.pl.

Romek

z ifirma.pl

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Załóż darmowe konto i testuj ifirmę bez zobowiązań

Nowoczesna

Rzetelna

Księgowość