Blog ifirma.pl

Przewodnik po PrestaShop: Ile kosztuje sklep internetowy i jak go otworzyć?

|
Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem po PrestaShop: Czy otwarcie sklepu internetowego może być zupełnie bezpłatne? Wspólnie zbadamy ten temat i rozwikłamy wszelkie wątpliwości związane z uruchomieniem e-sklepu. Gotowy na podbój świata e-commerce? Zaczynamy!
Biuro rachunkowe - ifirma.pl

Na rynku można znaleźć wiele darmowych platform e-commerce, które umożliwiają założenie sklepu internetowego bez wydatków na oprogramowanie. PrestaShop to jedna z takich opcji, gdzie sam dostęp do narzędzi nie generuje kosztów. Ale czy wszystko jest tak proste? W tym artykule sprawdzimy, czy PrestaShop jest w pełni bezpłatny i jakie koszty wiążą się z uruchomieniem sklepu online przy jego wykorzystaniu. Przyjrzymy się cennikowi i rozwiejemy wątpliwości, abyś mógł podjąć informowaną decyzję o wyborze odpowiedniej platformy dla swojego biznesu internetowego.

PrestaShop – Co to jest i jak zacząć?

PrestaShop to zaawansowana platforma e-commerce, która umożliwia tworzenie własnych sklepów internetowych od podstaw. Jest to specjalne oprogramowanie, które zapewnia pełną kontrolę nad sklepem oraz umożliwia zarządzanie nim w sposób łatwy i efektywny.

Platforma jest dostępna bezpłatnie dla użytkowników. Możesz pobrać oprogramowanie ze strony PrestaShop, gdzie dostępna jest także polska wersja językowa, co ułatwia korzystanie z narzędzi i konfigurację sklepu.

Aby rozpocząć swoją przygodę z PrestaShop, wystarczy wypełnić podstawowe dane, takie jak adres e-mail oraz profil firmy, freelancer, czy sprzedający, a następnie zaakceptować regulamin. Po wykonaniu tych kroków możesz pobrać system na swój komputer i przystąpić do jego instalacji.

Dzięki PrestaShop masz szansę rozwijać swój biznes online, tworząc profesjonalny sklep z nieograniczonymi możliwościami personalizacji i funkcjonalnością.

Czy PrestaShop jest naprawdę darmowy?

Tak, PrestaShop jest darmowy w trybie OpenSource, nie wymaga opłat za pobranie i korzystanie. Możesz stworzyć sklep internetowy bez kosztów za oprogramowanie.

Warto jednak pamiętać, że niektóre dodatkowe funkcje i wtyczki mogą być płatne. Wybierając odpowiednie rozszerzenia, zwróć uwagę na ich ceny i jakość.

Czy PrestaShop jest naprawdę darmowy?

PrestaShop, jako platforma e-commerce, faktycznie oferuje darmowy dostęp do narzędzia w trybie OpenSource. Niemniej jednak, założenie i prowadzenie sklepu internetowego wymaga uwzględnienia pewnych kosztów. Oprócz samej platformy, konieczne jest także rozważenie inwestycji w:

 • Domena i Hosting
 • Koszt domeny i hostingu jest różny w zależności od firmy hostingowej. Na poniższym obrazku została zaprezentowana oferta firmy 1&1, którą rekomenduje PrestaShop.

  cena hostiungu i domeny presta shop

  Certyfikat SSL dla sklepu internetowego PrestaShop jest istotnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo danych klientów podczas transakcji i przesyłania informacji pomiędzy przeglądarką a witryną. Dzięki temu certyfikatowi dane są szyfrowane, co minimalizuje ryzyko przechwycenia danych przez niepowołane osoby.

  Jeśli chodzi o koszt certyfikatu SSL, większość sklepów PrestaShop może skorzystać z bezpłatnych certyfikatów SSL, które są wystarczające do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Wiele dostawców certyfikatów SSL oferuje bezpłatne opcje, które można z łatwością zainstalować i skonfigurować na swojej witrynie.

  Jednakże, ważne jest, aby pamiętać, że certyfikaty SSL mają ograniczony okres ważności, zazwyczaj od kilku miesięcy do kilku lat. Po upływie tego okresu, konieczne będzie odnowienie certyfikatu. Proces ten różni się w zależności od dostawcy certyfikatu, ale wielu z nich oferuje automatyczną odnowę lub przypomnienia o konieczności odnowienia.

 • Instalacja i konfiguracja PrestaShop
 • Na rynku istnieją również firmy, które zawodowo zajmują się wdrożeniem sklepu internetowego PrestaShop. W swojej ofercie posiadają pakiety, różniące się od siebie ceną i zakresem pracy.

  Sprzedawcy, którzy nie potrafią sami zainstalować i skonfigurować sklepu w PrestaShop, mogą poprosić o pomoc specjalistę. Cena takiej usługi może wynosić od 500 zł wzwyż.

 • Szablon
 • Każdy nowy sprzedawca ma dostęp do automatycznie zastosowanego szablonu od PrestaShop. Jeśli chciałby wybrać inny motyw może zdecydować się na:

  znalezienie bezpłatnego szablonu, jednak są one często słabo dostosowane do platformy,

  kupno gotowego, płatnego szablonu (sklep) – do ich ceny często należy doliczyć opłatę za implementację i poprawki (od 800 zł),

  zakup autorskiego projektu – jest to najdroższa opcja i ostateczna cena zależy od zaawansowania projektu. Przygotowanie projektu może zaczynać się od 600 zł, dodatkowe konfiguracje mogą kosztować od 200 zł, a implementacja projektu od 900 zł.

 • Płatności, dostawy
 • Część modułów płatności jest dostępna za darmo. Sprzedawca musi jednak pamiętać o tym, że operatorzy mogą pobierać opłaty aktywacyjne i prowizje od sprzedaży.

  Podobna sytuacja jest z metodami wysyłki. Część dostawców oferuje darmową integrację, np. DHL lub InPost.

 • Moduły
 • PrestaShop oferuje wiele darmowych wtyczek. Jeśli jednak sprzedawca chciałby zainwestować w płatny moduł, to ceny mieszczą się w przedziale 41,99 euro do nawet 6 999,99 euro.

 • Marketing
 • Sprzedawca, który chce promować swój sklep na PrestaShop, może posłużyć się wtyczkami, które jednak w większości są dodatkowo płatne. Ceny takich modułów wahają się od 69,99 euro do nawet 801,99 euro.

 • Marketing
 • Niektóre integracje z zewnętrznymi platformami są dodatkowo płatne:

  integracja z Allegro to koszt ok. 400zł,

  integracja z porównywarkami cen to koszt ok. 200zł,

  integracja z księgowością IFIRMA – darmowa,

  integracja z księgowością wfirma – 58,99 euro

  integracja z Meta (Facebook,Instagram) – darmowa.

Ostateczny koszt sklepu PrestaShop zależy od wielu czynników, takich jak:

 • Wybrana domena i jej koszt rejestracji oraz roczny utrzymania,
 • Wybrany hosting i jego konfiguracja wraz z ceną,
 • Wybór darmowego lub płatnego certyfikatu SSL,
 • Decyzja, czy zainstalować PrestaShop samodzielnie czy z pomocą agencji wdrażającej,
 • Konfiguracja sklepu i liczba zainstalowanych wtyczek (modułów, rozszerzeń),
 • Decyzja o inwestycji w marketing internetowy, takie jak content marketing, pozycjonowanie PrestaShop czy reklama w Google Ads.
 • Podsumowując, mimo że PrestaShop sam w sobie jest darmowy, założenie i utrzymanie sklepu na tej platformie wymaga pewnych nakładów finansowych. Dlatego warto dokładnie rozważyć wszystkie aspekty i dostosować wybór do swoich potrzeb i budżetu, aby stworzyć skuteczny sklep internetowy na PrestaShop.

  Cena domeny dla sklepu PrestaShop – Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kosztach domen internetowych

  Domena jest kluczowym adresem Twojego sklepu internetowego, który użytkownicy wpisują w przeglądarce, aby go odwiedzić. W pierwszym roku lub czasami nawet przez 2 lata, możesz skorzystać z promocji i za domenę nie zapłacić nic lub zapłacić atrakcyjną, niską cenę. Jednak ważne jest, aby uważnie przeczytać warunki umowy, ponieważ niska cena początkowa może skutkować dużymi podwyżkami w kolejnych latach. Wybór domeny to długoterminowa inwestycja, dlatego warto wziąć pod uwagę koszty na przestrzeni czasu, nie tylko na samym początku. Pamiętaj, że zmiana domeny może wpłynąć na zbudowany wizerunek i rozpoznawalność Twojego sklepu w branży, dlatego warto unikać częstych zmian.

  Niektórzy właściciele sklepów decydują się na wykupienie różnych wariantów tej samej domeny z różnymi końcówkami, takimi jak .eu, .com, .com.pl, .info itp. Dzięki temu chronią swoją markę przed konkurencją i zapobiegają wprowadzaniu klientów w błąd.

  Podsumowując, w pierwszym roku koszt domeny dla sklepu PrestaShop może wynieść 0 złotych lub kilkadziesiąt złotych. W kolejnych latach, roczne koszty powinny mieścić się w przedziale 150-200 złotych. Warto jednak dokładnie przeanalizować oferty różnych dostawców, aby wybrać najlepszą i najbardziej korzystną dla swojego sklepu opcję.

  Ile kosztuje hosting dla sklepu PrestaShop? Przewodnik po cenach i rodzajach hostingu dla Twojego e-sklepu | 2023

  Sklep internetowy potrzebuje swojego miejsca na serwerze, które można uzyskać poprzez hosting. PrestaShop nie oferuje hostingu w cenie, dlatego konieczne jest samodzielne wykupienie go. Koszt hostingu dla sklepu PrestaShop wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych miesięcznie.

  Rodzaje hostingu dla sklepu internetowego, które możesz wybrać:

 • Hosting współdzielony: Ogranicza pewne zasoby (np. miejsce na dysku, pamięć RAM), ale jest odpowiedni dla początkujących sklepów internetowych o niewielkim ruchu.
 • VPS (Virtual Private Server): To rozwiązanie pośrednie między hostingiem współdzielonym a dedykowanym. Zapewnia większe możliwości niż hosting współdzielony, ale może być bardziej skomplikowany dla początkujących, gdyż w przypadku awarii wymaga interwencji specjalisty IT.
 • Serwer dedykowany: Oferuje pełną kontrolę nad zasobami (pamięć RAM, procesory itp.). To rozwiązanie dla dużych sklepów z dużym ruchem, które potrzebują dużej wydajności.
 • Cena hostingu zależy nie tylko od wybranego dostawcy, ale także od konfiguracji i wielkości dostępnych zasobów. Na początek hosting współdzielony zazwyczaj wystarczy. W miarę rozwoju sklepu można rozważyć bardziej zaawansowane rozwiązania.

  Wybór odpowiedniego hostingu jest istotny dla stabilności i wydajności sklepu PrestaShop, dlatego warto dokładnie zrozumieć swoje potrzeby i dostosować wybór hostingu do wymagań sklepu.

  Jak wdrożyć PrestaShop? – Personalizacja Twojego e-sklepu

  Jeśli planujesz stworzyć sklep internetowy na platformie PrestaShop, musisz wziąć pod uwagę koszty związane z jego wdrożeniem. Mimo że sam program PrestaShop jest dostępny bezpłatnie, konieczne będzie dostosowanie go do Twoich indywidualnych potrzeb, co wiąże się z określonymi nakładami finansowymi. Cena wdrożenia sklepu PrestaShop może różnić się w zależności od kilku czynników, takich jak:

 • Wielkość i złożoność sklepu,
 • Projekt graficzny (indywidualny czy oparty na gotowym szablonie),
 • Umiejętności i doświadczenie osób odpowiedzialnych za wdrożenie,
 • Zakres dodatkowych funkcjonalności, które chciałbyś dodać do swojego sklepu.
 • Zaplanuj starannie swoje inwestycje, aby stworzyć profesjonalny i funkcjonalny sklep na platformie PrestaShop, który sprosta Twoim wymaganiom i przyciągnie klientów.

  Jak otworzyć sklep na PrestaShop? Instrukcja krok po kroku

  Własny sklep internetowy na PrestaShop? To prostsze niż myślisz! Oto kompleksowa instrukcja krok po kroku, jak go otworzyć:

  1. Hosting:
  2. Zacznij od wyboru odpowiedniego hostingu, który będzie obsługiwał Twój sklep internetowy. PrestaShop współpracuje z wieloma firmami hostingowymi, więc możesz wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

  3. Wymagania systemowe:
  4. Sprawdź, jakie są wymagania systemowe dla PrestaShop, aby upewnić się, że Twój hosting spełnia wszystkie kryteria.

   • Wymagania niezbędne do uruchomienia PrestaShop:
   • Konieczna jest obecność zainstalowanego PHP w wersji 5.2 lub wyższej. Upewnij się, że parametr „memory_limit” jest skonfigurowany na co najmniej 128M, a „upload_max_filesize” na wartość 12M lub więcej, jeśli taka opcja jest dostępna w konfiguracji PHP.

    Hosting, na którym planujesz uruchomić PrestaShop, musi obsługiwać co najmniej MySQL 4+. Jeśli wersja MySQL jest niższa, warto skontaktować się z dostawcą usług hostingowych i zapytać, czy istnieje możliwość dokonania aktualizacji bazy danych.

    Warto zarejestrować wybraną nazwę domeny (lub ustalić odpowiedni podfolder), który będzie wykorzystywany jako domyślny adres URL Twojej strony internetowej.

   • Obsługiwane platformy:
   • PrestaShop jest kompatybilny z systemami Windows, Mac oraz Linux. Niemniej jednak, zdecydowanie polecamy korzystanie z systemu Linux, jako że jest to najbardziej optymalna opcja pod względem wydajności i kosztów. Moim osobistym ulubionym wyborem jest Ubuntu, oparty na Linuksie, który zadebiutował w roku 2004.

    Warto zaznaczyć, że jeśli zainstalujesz PrestaShop na szablonie dostarczonym przez dostawcę hostingu, nie będzie on posiadał interfejsu graficznego użytkownika. Szablon ten jest zoptymalizowany pod kątem pracy na serwerach internetowych. Dlatego też, potrzebować będziesz mniejszego planu hostingowego z mniejszą ilością zasobów, w porównaniu do wersji systemu macOS czy Windows.

   • Obsługiwany serwer WWW:
   • PrestaShop daje dwie opcje wyboru serwera — Apache w wersji 2.2+ oraz Nginx.

    Apache cechuje się dużą przyjaznością i łatwością obsługi, nawet dla osób bez doświadczenia w programowaniu. Oferuje szeroki wachlarz narzędzi, takich jak skrypty CGI i PHP, a także wspiera plik .htaccess.

    Z kolei Nginx to wydajna, bezpieczna i skalowalna opcja. Kiedyś szczególnie popularny wśród dostawców hostingu, dzięki zaawansowanym możliwościom.

   • Wersja PHP:
   • Zalecamy korzystanie z najnowszych wersji PHP, takich jak 7.1 oraz 7.2.

    Dla PrestaShop w wersji 1.6 i 1.7.0 ~ 1.7.4 najlepszym wyborem jest PHP 7.1.

    Jeżeli planujesz instalację wersji 1.7.4 lub nowszej, zdecydowanie polecamy PHP 7.2. Jest to stabilna wersja, zapewniająca lepsze doświadczenie użytkownikom PrestaShop.

   • Serwer bazy danych:
   • Do prawidłowego działania potrzebna jest baza danych MySQL w wersji 5.6+ wraz z odpowiednią nazwą użytkownika i hasłem. W testach z powodzeniem wykorzystywaliśmy również MariaDB, co było zgodne z naszymi celami.

   • Instalacja certyfikatu SSL:
   • Warto zadbać o certyfikat SSL, który jest kluczowy dla bezpieczeństwa sklepu oraz optymalizacji SEO w PrestaShop.

   • Niezbędne rozszerzenia PHP:
   • W niektórych przypadkach, niektóre moduły nie są zawarte w standardowym pakiecie PHP i wymagają ręcznej instalacji. Są to między innymi: cURL (do pobierania plików i zasobów), GD (generowanie miniatur obrazów), Intl, Mbstring oraz rozszerzenie Zip (do dekompresji plików).

  5. Instalacja:
  6. PrestaShop przygotował poradnik, jak zainstalować oprogramowanie. Jest on dostępny w języku angielskim pod tym linkiem.

   Cały proces instalacji został podzielony na 6 kroków:

   1. pobranie i rozpakowanie pakietu PrestaShop,
   2. stworzenie na swoim serwerze internetowym, bazy danych dla sklepu PrestaShop,
   3. przesłanie trzech plików PrestaShop (w tym plik .zip), do wybranej lokalizacji na serwerze WWW,
   4. uruchomienie skryptu instalacyjnego,
   5. postępowanie zgodnie z instrukcjami, które widnieją na ekranie instalatora,
   6. po zakończonej instalacji, należy ze względów bezpieczeństwa, usunąć folder „instal” i stworzyć nowy „admin”.
  7. Tryb konserwacji:
  8. Tryb konserwacji służy do tego, aby sprzedawca mógł na spokojnie wprowadzać zmiany w swoim sklepie internetowym, bez obawy, że jakiś użytkownik wejdzie na niedokończoną stronę (albo nawet dokona zakupu produktu np. po zaniżonej cenie).

   W celu włączenia takiego trybu, należy w panelu administracyjnym wybrać zakładkę „Preferencje: → „Ogólny”, następnie na górze okna, przejść do zakładki „Przerwa techniczna” po czym nacisnąć „Nie”, przy nagłówku „Włącz sklep”. W polu na „Niestandardowy tekst przerwy”, warto wpisać informację o wprowadzanych zmianach i kiedy prawdopodobnie sklep znowu będzie aktywny.

   przerwa techniczna presta shop

  9. Wybór języka:
  10. Zdefiniuj języki i waluty, które będziesz obsługiwał w swoim sklepie, szczególnie jeśli planujesz sprzedaż międzynarodową. Sprzedawcy, którzy planują sprzedawać nie tylko w Polsce, ale też poza jej granicami, powinni przejść do zakładki „Międzynarodowy” – „Lokalizacja”. W tym miejscu mogą dostosować odpowiedni język i waluty, a także sprawdzić czy system poprawnie wpisał dane dotyczące jednostek, wagi, itp.

   wybór języka presta shop

  11. Podatki:
  12. Skonfiguruj stawki i reguły podatkowe, które będą obowiązywać w Twoim sklepie. Sprzedawca może skonfigurować stawki i reguły podatków w zakładce „Międzynarodowy” → „Podatki”.

   podatki presta shop

  13. Szablony:
  14. Każdy sprzedawca po instalacji, ma automatycznie ustawiony szablon sklepu, który na początek powinien w zupełności wystarczyć. Istnieje jednak możliwość jego zmiany w zakładce „Wygląd” → „Szablony” → „Dodaj szablon”. Taki szablon można wgrać za pomocą pliku .zip (jeśli znajduje się na komputerze), przesłać z FTP lub importować z sieci.

   W tej samej zakładce można zmienić logo sklepu i faviconę oraz logo, które jest widoczne w mailach do klientów.

   szablony presta shop

  15. Warunki sprzedaży:
  16. Warunki sprzedaży to dokumenty, które zawierają informacje dotyczące zakupów. Należą do nich: polityka prywatności, warunki zwrotów i reklamacji, regulamin sklepu, itp. Takie dokumenty należy dodać w zakładce „Wygląd” → „Strony”.

   warunki sprzedazy presta shop

  17. Dodawanie produktów:
  18. W celu dodania nowego produktu, należy wejść do zakładki „Katalog”„Produkty” i w prawym górnym rogu wybrać „Nowy produkt”. W okienku należy wpisać dane związane z produktem, takie jak: nazwa, opis, kategoria, zdjęcie, cena oraz ilość.

   dodawanie produktów prestashop

   Na etapie dodawania produktów, warto zastanowić się nad strukturą kategorii (i podkategorii). Przemyślane ułożenie może pomóc klientom w łatwiejszy sposób dokonać zakupów. Opis produktu musi być również dobrze skonstruowany. Powinien zawierać słowa kluczowe oraz informacje, których będą poszukiwać klienci.

  19. Płatności
  20. W zakładce „Płatności” wyświetlane są wszystkie zainstalowane opcje płatności oraz lista możliwych do zainstalowania modułów. Niektórzy operatorzy oferują darmowe integracje z PrestaShop, np. Paypal.

   płatności prestashop

  21. Wysyłka:
  22. Wszystkie dane związane z dostawą można konfigurować w zakładce „Wysyłka” → „Przewoźnicy” → „Preferencje”. Niektóre firmy oferują darmową integrację z PrestaShop, jak np.: InPost, DHL albo UPS.

  23. Moduły:
  24. Moduły i wtyczki oferują dodatkowe funkcje i elementy, które mają pomóc w prowadzeniu sklepu. Część z nich jest darmowa, a za resztę trzeba dodatkowo zapłacić. Wszystkie moduły można znaleźć na stronie sklepu PrestaShop pod tym linkiem.

   Sprzedawca może zainstalować wtyczkę z poziomu panelu administracyjnego, wchodząc w zakładkę „Moduły” → „Katalog”

   moduły prestashop

   Jeśli sprzedawca chciałby zarządzać pobranymi już modułami, może to zrobić z poziomu Module Manager.

   module manager prestashop

  25. PrestaShop Essentials::
  26. PrestaShop Essentials to gotowy pakiet, który ma pomóc sprzedawcy z zwiększeniu sprzedaży i rozwoju. Obejmuje 3 obszary: marketing, płatności i analitykę wydajności. Pakiet składa się z następujących modułów:

   • PrestaShop Social
   • PrestaShop Checkout built with Paypal
   • PrestaShop Metrics
   • PrestaShop Marketing
   • PrestaShop Automation

   Dzięki połączeniu tych pięciu sektorów, sprzedawca ma możliwość promowania swoich produktów na Facebooku i Instagramie, dostosowania sposobów płatności do swoich klientów, tworzenia kampani marketingowych i reklam a także analizowania wydajności sklepu.

  27. Marketing:
  28. Sprzedawca, wykorzystując odpowiednie wtyczki, może promować swój sklep na kilka sposobów:

   • Newsletter i wiadomości e-mail – stworzenie spersonalizowanych wiadomości e-mail jest możliwe dzięki, np. darmowej wtyczce MailChimp. Udostępnia ona dodatkowo szczegółowe raporty dotyczące kampanii,
   • Promocje, rabaty – oferowanie klientom zniżek, może ich zachęcić do kupowania większej ilości produktów. Płatna wtyczka „Promocje i zniżki (3×2, zniżki, oferty, packs)” przygotowuje dla klientów specjalne promocje, np. na pierwsze zakupy lub na podstawie historii zamówień,
   • Cross-selling i up-selling – to oferowanie klientom produktów uzupełniających lub lepszej jakości (często też droższych),
   • SEO – optymalizacja pod kątem wyszukiwarek, dzięki zastosowanym słowom kluczowym, może sprawić, że sklep będzie lepiej widoczny.

  Darmowe wtyczki PrestaShop – Rozbuduj swój sklep bez dodatkowych kosztów!

  PrestaShop oferuje szereg darmowych wtyczek, które pozwalają na rozszerzenie funkcjonalności Twojego sklepu internetowego bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dzięki tym bezpłatnym rozszerzeniom możesz w pełni wykorzystać potencjał platformy e-commerce. Oto kilka przykładów darmowych wtyczek dostępnych dla PrestaShop:

  1. Google Analytics: Dzięki tej wtyczce możesz zintegrować swój sklep z narzędziem Google Analytics, co umożliwia śledzenie ruchu na stronie i analizę zachowań użytkowników.
  2. PrestaShop Checkout built with PayPal: Ta wtyczka umożliwia bezproblemową integrację Twojego sklepu z systemem płatności PayPal, co ułatwia klientom dokonywanie transakcji.
  3. PrestaShop Social: Dzięki tej wtyczce możesz zintegrować swój sklep z platformami społecznościowymi Facebook i Instagram, co pozwoli Ci dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów.
  4. PrestaShop Automation: Jest to zaawansowana wtyczka umożliwiająca automatyzację wielu procesów w sklepie internetowym PrestaShop, poprawiając efektywność zarządzania i usprawniając obsługę klienta.
  5. PrestaShop Marketing: to zaawansowana wtyczka zaprojektowana specjalnie dla platformy PrestaShop, która oferuje różnorodne narzędzia marketingowe, umożliwiające zwiększenie widoczności sklepu, generowanie większego ruchu na stronie oraz skuteczną promocję produktów, co wspomaga wzrost sprzedaży.
  6. PrestaShop Metrics: wtyczka stworzona z myślą o sklepach na platformie PrestaShop, służąca do monitorowania i analizowania kluczowych wskaźników wydajności, takich jak ruch na stronie, konwersje, statystyki sprzedaży i inne dane analityczne, które pozwalają na śledzenie efektywności działalności sklepu i podejmowanie odpowiednich działań optymalizacyjnych.
  7. Mailchimp: Wtyczka Mailchimp umożliwia tworzenie i wysyłanie spersonalizowanych newsletterów dla Twoich klientów, co pozwala utrzymać kontakt z nimi i informować o nowościach i promocjach.
  8. Email Templates Manager: Ta wtyczka pozwala na łatwą edycję szablonów maili automatycznie wysyłanych do klientów, co pozwala dostosować komunikację do indywidualnych potrzeb.
  9. Social Media Share Buttons: Umożliwia klientom łatwe udostępnianie swoich ulubionych produktów na mediach społecznościowych.
  10. Guaranteed Reviews Company: Dodaj możliwość wystawiania recenzji produktów, co zwiększy zaufanie klientów i pozytywnie wpłynie na konwersje.

  Darmowe wtyczki PrestaShop to doskonały sposób na rozszerzenie funkcjonalności Twojego sklepu bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Wybierając odpowiednie rozszerzenia, możesz zoptymalizować działanie swojego sklepu i zwiększyć jego efektywność w obszarze sprzedaży i marketingu.

  PrestaShop – Przydatne płatne wtyczki dla ulepszenia Twojego sklepu

  Wśród różnorodnych wtyczek PrestaShop dostępnych na platformie, znajdują się także płatne moduły, które stanowią cenną inwestycję dla prowadzących sklep internetowy. Te płatne rozszerzenia oferują zaawansowane funkcje, które mogą usprawnić działanie sklepu, zwiększyć konwersję oraz poprawić doświadczenie klientów. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze płatne wtyczki, które mogą okazać się przydatne w różnych obszarach e-commerce:

  1. Advanced Search 5 PRO: Ta wtyczka poprawia nawigację na stronie sklepu i ułatwia klientom szybkie znalezienie produktów za pomocą zaawansowanych filtrów i opcji wyszukiwania. Cena: 349,99€.
  2. Creative Elements: Moduł ten pozwala na optymalizację strony produktowej, umożliwiając łatwe tworzenie atrakcyjnych układów i dodawanie interaktywnych elementów. Cena: 111,99€
  3. Promotions PRO – Countdown Timer: Ta wtyczka umożliwia tworzenie zaawansowanych promocji i ofert specjalnych, w tym wykorzystanie liczników odliczających czas, co może skutecznie zwiększyć konwersję. Cena: 69,99€.
  4. SOCIAL LOGIN: Moduł ten pozwala na integrację sklepu z różnymi platformami mediów społecznościowych, umożliwiając klientom łatwe logowanie za pomocą ich kont na Facebooku, Google, Tik Tok, Twitter, Pinterest itd. Cena: 69,99€.
  5. Advanced Pre Order: Ta wtyczka poprawia funkcje administracyjne, ułatwiając zarządzanie sklepem, zamówieniami, klientami i produktami. Cena: 69,99€.
  6. Shipping and Logistics Modules: Istnieje wiele płatnych modułów dostępnych w PrestaShop, które oferują zaawansowane rozwiązania związane z dostawą i logistyką, w tym integracje z różnymi firmami kurierskimi. Ceny zależą od wybranej usługi i zakresu integracji np. Ship in 3D – Cena: 167,99€.
  7. GDPR Compliance Pro: – Upewnij się, że Twoja strona spełnia wymogi RODO, gwarantując ochronę danych osobowych klientów. Cena: 69,99€.
  8. Sale With Multi Currencies: – Umożliwiaj klientom płacenie w różnych walutach, przyciągając międzynarodowych klientów. Cena: 83,99€.
  9. Abandoned Cart Reminder Pro: Automatycznie przypominaj klientom o porzuconych koszykach i zachęcaj ich do dokończenia zakupu. Cena: 167,99€.
  10. Advanced Zoom Product Images: Zapewnij klientom możliwość powiększania i oglądania dokładniejszych szczegółów produktów dzięki funkcji zoomu na zdjęciach. Cena: 69,99€.

  Wybór płatnych wtyczek PrestaShop może znacząco wpłynąć na rozwój Twojego sklepu internetowego, dostarczając zaawansowanych narzędzi i funkcji, które przyciągną klientów i pomogą w zwiększeniu sprzedaży. Przed dokonaniem zakupu warto przemyśleć swoje potrzeby i celowe zastosowanie każdej wtyczki, aby wybrać te, które najlepiej odpowiadają na Twoje indywidualne wymagania i cele biznesowe.

  Czy warto założyć sklep internetowy na PrestaShop?

  Decyzja o wyborze platformy e-commerce ma kluczowe znaczenie, ponieważ wpływa na doświadczenia klientów i sukces biznesu. PrestaShop wyróżnia się dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i elastyczności, umożliwiając dostosowanie sklepu do indywidualnych potrzeb, co pozytywnie wpływa na szanse na powtórne odwiedziny i sukces w e-commerce.

  Integracja PrestaShop z księgowością IFIRMA – Nowoczesne rozwiązanie dla Twojego e-biznesu

  Planujesz założyć swój własny sklep internetowy? Twój plan wdrożenia biznesu online wymaga starannego przygotowania, w tym niezawodnej księgowości. W IFIRMA oferujemy kompleksowe wsparcie biura rachunkowego z osobistym księgowym, który pomoże Ci efektywnie zarządzać finansami Twojej firmy.

  Co więcej, IFIRMA umożliwia wygodną integrację z platformą PrestaShop. To oznacza, że swój sklep online możesz sprawnie połączyć z zaawansowanym systemem księgowym. Zyskasz kontrolę nad aspektami finansowymi i procesami sprzedażowymi. A dzięki zautomatyzowanym rozwiązaniom w dziedzinie księgowości, zaoszczędzisz nie tylko czas, ale także zminimalizujesz ryzyko popełnianych błędów.

  Autor ifirma.pl

  Zespół IFIRMA

  Kreatywny zespół specjalistów tworzony przez osoby wyróżniające się doświadczeniem oraz wiedzą z różnych obszarów.

  Świadomi potrzeb naszych czytelników, skupiamy się na tworzeniu zrozumiałych treści, które będą w stanie przybliżyć im często zawiłe zagadnienia z zakresu rachunkowości, marketingu, ekonomii, księgowości czy zarządzania. Ostateczny dobór bieżącej tematyki uzależniany jest od preferencji docelowych odbiorców, zmian zachodzących w biznesowym środowisku, a także samych doświadczeń i umiejętności specjalistów odpowiadających za proces tworzenia tekstów.

  W efekcie zespół ekspertów Ifirma bierze czynny udział w rozwoju różnego rodzaju biznesów, pomagając zarówno ich założycielom, jak i pracownikom efektywniej organizować pracę przy wykorzystaniu jak najbardziej dopasowanych do potrzeb rozwiązań.

  Rozumiejąc istotę profesjonalnego podejścia do poruszanych zagadnień, każdy tekst tworzony jest w oparciu o wiarygodne dane. Dodatkowo podejmowana tematyka ujmowana jest w logiczny i przejrzysty sposób, zwiększając tak istotną jasność przekazu, co pozytywnie wpływa na podkreślenie najbardziej użytecznych treści. W efekcie podejmowane przez nasz zespół praktyki w szerszej perspektywie można rozpatrywać jako dążenie do zwiększenia świadomości i wyczucia biznesowego osób aktywnie działających na rynku.

  Z biurem rachunkowym IFIRMA masz i czas, i firmę

  Już za 149 zł

  miesięcznie

  • Pomagamy w przeniesieniu dokumentów i formalnościach
  • Przydzielamy dedykowaną księgową
  • Wygodnie dostarczasz dokumenty,
a księgowa rozlicza miesiąc i wysyła deklaracje
  Myślisz o zmianie księgowego?

  Zostaw swój numer telefonu, a my znajdziemy księgowego dla Ciebie.

   Dodaj komentarz

   Zachęcamy do komentowania naszych artykułów. Wyraź swoje zdanie i włącz się w dyskusje z innymi czytelnikami. Na indywidualne pytania (z zakresu podatków i księgowości) użytkowników ifirma.pl odpowiadamy przez e-mail, czat lub telefon – skontaktuj się z nami.

   Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

   Administratorem Twoich danych osobowych jest IFIRMA S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Dodając komentarz na blogu, przekazujesz nam swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail oraz treść komentarza. W systemie odnotowywany jest także adres IP, z wykorzystaniem którego dodałeś komentarz. Dane zostają zapisane w bazie systemu WordPress. Twoje dane są przetwarzane na podstawie Twojej zgody, wynikającej z dodania komentarza. Dane są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu, jak również w celu obrony lub dochodzenia roszczeń. Dane w bazie systemu WordPress są w niej przechowywane przez okres funkcjonowania bloga. O szczegółach przetwarzania danych przez IFIRMA S.A dowiesz się ze strony polityki prywatności serwisu ifirma.pl.

   Biuro rachunkowe - ifirma.pl

   Mobilnie. Wszędzie

   Z ifirma.pl masz księgowość w swoim telefonie. Wysyłaj dokumenty, sprawdzaj salda i terminy online, gdziekolwiek jesteś. Aplikację znajdziesz na najpopularniejszych platformach.

   Mobilnie