Przybornik graphic designera

Praca jako grafik nie ogranicza się jedynie do korzystania z programów Photoshop, Illustrator i InDesingn. Często potrzebne są dodatkowe narzędzia, od aplikacji po usługi webowe, które pomagają usprawnić pracę czy spełnić specyficzne potrzeby artystów i projektantów.

Przedstawiamy blisko 20 praktycznych narzędzi: narzędzia do pobierania palety kolorów, narzędzia do tworzenia wykresów, zarządzania projektami, przesyłania plików, rozpoznawania fontów, planowania układów aplikacji, tworzenia wizualizacji, a także darmowe elementy interfejsu i inne.

Zaczynamy.

Planowanie układów aplikacji

Awsome UX kit

ifirma.pl program do księgowania - wireframekit
Awsome kit to zestaw 26 wireframe’ów dla iOS7, zaprojektowanych przez George’a Vasyagina. To przydatne narzędzie, które w szybki i prosty sposób pozwala zaprezentować podstawowe funkcje i układ informacji pojawiające się w danej aplikacji, ułatwiając tym samym pracę zarówno designerom, jak i programistom czy projekt managerom.

Link

Basiliq Freehand UI Kit

ifirma.pl program do księgowania - Basiliq

Zaprojektowany przez Cloud Castle zestaw do tworzenia mackupów stron internetowych. Zawiera blisko 300 elementów, od buttonów po suwaki, ikony, avatary, przyciski social media i wiele innych. Całość jest utrzymana w przyjemnej dla oka, prostej i przejrzystej rysunkowej stylistyce.

Link


Elementy interfejsu

Flatimus iOS UI Kit

ifirma.pl program do księgowania - flatimus small

Prosty i efektowny Interfejs aplikacji mobilnej utrzymany w stylistyce flat designu. Paczka zawiera m.in. ikony, buttony i suwaki.

Link

Mapy wektorowe

Free Vector Maps to zbiór wysokiej jakości map z kategorii państwa, kontynenty, świat i kula ziemska, stworzonych w formacie wektorowym. Z narzędzia korzystają takie portale jak Smashing Magazine czy Sidebar.

Link

User Inter Faces

User Unter Faces to darmowy generator z avatarami, w którym można stworzyć bloki avatarów do umieszczenia w makiecie strony internetowej lub pobrać poszczególne z nich na dysk. Przyda się szczególnie tym designerom, którzy projektują blogi, mockupy i aplikacje społecznościowe.

Link

Full dashboard UI PSD

Darmowe wykresy w formie plików PSD stworzone przez Muharrema Şenyıla.

Link

Awesome UI Kit

Duża paczka elementów interfejsu zaprojektowana przez zespół freepik.com, która zawiera dziesiątki różnych buttonów, suwaków, przycisków, boxów, elementów interfejsu bloga, ikon i widgetów dla e-commerce.

Link


Tworzenie wizualizacji

AdParlor

Łatwe w obsłudze narzędzie umożliwiające tworzenie wizualizacji reklam i wpisów na Facebooku oraz Twitterze. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję, wgrać pliki graficzne, dodać tekst i voila. Przydaje się szczególnie przy tworzeniu prezentacji ofertowych lub kreacji reklamowych dla klienta.

Link


Testowanie responsywności strony

Am I Responsive

ifirma.pl program do księgowania - ifires

Przydatne narzędzie umożliwiające sprawdzenie responsywności strony, które może jednocześnie służyć za mockup. Po wpisaniu adresu strony internetowej w odpowiednie pole Am I Responsive wyświetla aktywny obraz strony internetowej w wersji statycznej i mobile.

Narzędzie może się przydać także przy tworzeniu wizualizacji dla klienta. Układ urządzeń można dowolnie zmieniać.

Link

Browsershots

Darmowa aplikacja internetowa, która – po przesłaniu adresu internetowego – robi zrzuty ekranu stronom internetowym otworzonym w różnych przeglądarkach i na różnych systemach operacyjnych.

Link

Responsinator

Jedna z najpopularniejszych stron do sprawdzania responsywności. Po wpisaniu adresu w odpowiednie pole Responsinator wyświetla obraz mobilnej strony na iOSie i Androidzie.

Link


Tworzenie wykresów

Gliffy

ifirma.pl program do księgowania - gliffy
Gliffy to darmowa aplikacja webowa, dzięki której w prosty sposób można utworzyć profesjonalnie wyglądające diagramy, schematy, tabele, wykresy i rysunki techniczne wykorzystywane w projektach i prezentacjach.

Link


Zarządzanie projektami

InVision

Proste i przyjazne narzędzie do tworzenia prototypów stron internetowych oraz aplikacji (iOS, Android). Dzięki niemu grafik może stworzyć atrapę serwisu, przeciągając do aplikacji widoki w formie plików graficznych, i przetestować ją np. pod kątem usability.

Z narzędzia korzysta ponad 700 000 designerów na całym świecie. Darmowa wersja umożliwia przechowywanie jednego projektu.

Link

UX Project Checklist

Prosta strona, na której można zaznaczyć lub po prostu sprawdzić, czy wykonało się wszystkie kroki procesu projektowania UX. Każda pozycja na liście posiada odnośniki do poradnikłów i artykułów na dany temat, od testów A/B po user stories i wybór odpowiedniej kolorystyki.

Link


Narzędzia do pobierania palety kolorów online

Paletton

ifirma.pl program do księgowania - paletton
Zaawansowane narzędzie do tworzenia i pobierania palety kolorów. Aplikacja posiada wiele rozbudowanych opcji dobierania kolorów, a także przydatne porady i wskazówki dla designerów. Działa w przeglądarce, a także w wersji mobilnej.

Link

Coolors

O wiele prostsze i bardziej intuicyjne w obsłudze narzędzie online pozwalające stworzyć idealną paletę kolorów. Kolory na paskach można dowolnie modyfikować i zestawiać ze sobą, a powstałą paletę pobrać jako plik PDF, PNG, SCSS,SVG.

Link


Sprawdzanie fontów na stronie

Fontface Ninja

Darmowy dodatek do przeglądarki Chrome/Safari umożliwiający rozpoznawanie i pobieranie fontów wyświetlanych na stronach internetowych. Niezwykle prosty w obsłudze i intuicyjny.

Link

WhatTheFont!

Jedno z najpopularniejszych narzędzi internetowych do rozpoznawania fontów. Wystarczy przeciągnąć plik PNG, GIF lub JPEG przedstawiający interesujący nas font, a aplikacja wskaże nazwę oraz zaproponuje kilka podobnych.

Link


Przesyłnie plików

WeTransfer

ifirma.pl program do księgowania - wetransfer
Przydatne narzędzie umożliwiające wysyłanie plików o wadze do 2GB. Wystarczy przeciągnąć plik w odpowiednie pole, uzupełnić adresy e-mail, wprowadzić treść wiadomości i kliknąć w przycisk wysyłania. Pliki można wysyłać jako załącznik lub przy pomocy linka do pobierania.

Zdecydowanie warto dodać do zakładek!

Link

Korzystacie z tych narzędzi? A może znacie jakieś inne przydatne narzędzia i aplikacje? Podzielcie się nimi w komentarzu.

Zostaw
komentarz

Nasi eksperci również chętnie
uczestniczą w dyskusji i odpowiadają
na Wasze komentarze.

ifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2xDzielimy się wiedzą nie tylko na bloguifirma.pl program do księgowania - tablet biuro@2x

30 porad księgowych

POBIERZ E-BOOK